Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:07 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 31 Авг, 2007 12:44 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Вдъхновена от туй снощи сготвих подобие на мусака само с картофи и патладжани, тъй като нещо съм се чалнала напоследък и изпробвам дали може да не ядем месо всеки ден :lol:

Един едър и много красив патладжан го нарязах на тънки! филийки, 0.5 см, поомазних ги и ги запекох на грил тигана докато омекнаха, след това ги солих.
Картофите и тях на кръгчета и по изпитания начин започнах да ги редя. Ред картофи, ред патладжани, тук полях с доматен сос и наръсих с босилек, после повторих операцията като последния ред беше от патладжани.Ливнах водичка и сложих да се пекат/задушават на фурна.
Забърках после импровизирана заливка от 1 яйце, около 220 гр. прясно мляко и една голяма лъжица брашно. Тук се включи Куцопилев, изпитващ нова технология за бъркане с тел, в хода на което изсипа половината заливка. :lol: Останалото го полях върху зарзавата и след 10 минутки изключих фурната.

Ометохме го завчас, единственото, което според мен му липсваше беше кисело млекце.

Защо не сложих лук, чесън и други вкусни работи? Щото ме мързеше, що... 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Авг, 2007 7:18 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
Вдъхновена от туй снощи сготвих подобие на мусака само с картофи и патладжани, тъй като нещо съм се чалнала напоследък и изпробвам дали може да не ядем месо всеки ден :lol:


Абе, то за можене - може, ама не е работа. :mrgreen:

Куцо пиле написа:
Ометохме го завчас, единственото, което според мен му липсваше беше кисело млекце.


Тц, единственото, което е липсвувало, е каймицата! :P


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Сеп, 2007 4:02 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Алеко написа:
единственото, което е липсвувало, е каймицата! :P


Ай ся, аз завземам новите непознати хоризонти на безмесните яденета :mrgreen: Веднъж в седмицата може да си го позволя. Но снощи естествено се "намесихме" и то със сметанов сос, да не би да сме се повредили нещо от постното :lol:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB