Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:52 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 03 Апр, 2009 12:02 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
3 големи компира
6 яйца
връзка пресен лук
2 зелени чушки
2 скилидки чесън
150 гр. сирене
150 гр. кашкавал
зехтин
сол
черен пипер
сушен магданоз
сушен копър
розмарин

Картофите обелих и нарязах на шайби, дебели около половин сантиметър. Подредих ги керемиденообразно в една тавичка, поръсих с подправки и зехтин, затулих с фолио и запекох 20 мин. на 200 градуса.

В това време разбих яйцата, додадох нарязаните чушки, лук и чесън, добавих настръгания кашкавал и натрошеното сирене и разбърках добре.

След като картофите омекнаха, махнах фолиото, излях яйчено-чушчено-сиренно-кашкавалената смес отгоре, разпределих равномерно с голяма лъжица и мушнах за още 20 минути във фурната.

Получи се приятно зачервена коричка, през чиито дупчици излизаше невероятен аромат. Като гарнитура имаше салата от домати и краставици (първата за годината).

Снимки умишлено не направих, за да не ме обвинят пак някои хора, че пускам такива баш по обяд. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2009 1:11 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко, както винаги много интересна рецепта. Само че ме заблуди - за мен миш-маш е нещо с домати, независимо какво, и дълго време се взирах в рецептата ти за да ги открия. :)
А защо първата за годината салата? Да не би да сте пропускали до сега доматите и краставиците?


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2009 1:57 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Да, досегашните домати, поне тези, които съм ял по заведения, имаха все вкус на найлон. Не че и вчерашните бяха много по-добри, но все пак се долавяше нещо доматено в тях.
А за миш-маш аз по принцип не ползвам домати, защото ми го разводнява. Но тук биха могли да влязат в употреба - нарязани на филийки и разположени връз картофките.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB