Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:08 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Мар, 2005 5:36 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Това е много елементарно ястие и сигурно всички го знаят; пускам го, защото на мен ми е едно от любимите.

Чушките се почистват от дръжките и семето и се накисват в студена вода.

Приготвя се плънката: задушава се 1 глава ситно нарязан лук и 1 настърган морков. Добавят се 150 - 200 г наситнени гъби или 1-2 с.л. гъбено брашно. Посолява се.

Отделно се сварява ориз в 1 част вода (примерно 1 каф. ч ориз в 1 каф.ч вода). Оризът е 1 ч.л. на 1 чушка.

Смесват се ориза със зеленчуците (може да се добави и 1 настърган картоф, ако прецените, че плънката е малко) и плънката се подправя с чубрица, червен и черен пипер, сминдух и малко босилек.

Чушките се пълнят, нареждат се в широка тенджера, заливат се с 1 1/2 ч.ч. вряла леко подсолена вода и 1-2 с.л. олио, покриват се с чиния и се варят на силен огън, докато заврат. След това огънят се намалява и се варят още 30-40 мин на слаб огън.

Този път ги варих в микровълновата 17 мин на 100% и останаха малко сухи, а и в края на зимата имам само дребни и криви чушки :oops: . Но пък бяха много вкусни, особено с питката.

Могат да се сервират със студен сос на сметанова или майонезена основа.


Attachments:
suhichushki.jpg [32.69 KiB]
Downloaded 434 times
 Profile  
 
Сготвено на: 27 Мар, 2005 9:11 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
На Бъдни Вечер това ми е любимото блюдо! А питката как я правиш, ако не е тайна?


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Мар, 2005 11:01 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Ние ги ядем не само на Бъдни вечер.

Тук е рецептата за универсалното ми хлебно тесто. Питката се прави от половината тесто (другата половина отива за мекици). Слагам я в кръгла тавичка с диаметър 25 см, леко разрязвам отгоре (тази беше на квадратчета, обаче снимката не стана :oops:) и като втаса леко, я поставям в току-що включена фурна, тя си втасва допълнително (тази 'гяволия' я правя, за да спестя малко време и за да спася питката от малкия, който яде и сурово тесто :-?).


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB