Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:29 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 03 Май, 2005 2:44 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
ludetina написа:
Много хубаво си се сетил..за тези сърми.Признавам ,че за първи път ядох тази година преди близо месец,по предложение на Бисквитка.Страшно ни се усладиха..велико мезе 8) !Рецептата беше малко по различна..вместо кайма малко гъби и едно парче останала и нежелана от никого шунка( и без нея можех да мина,но не ми се искаше да я хвърлям).И като подправка (освен черен/червен пипер и сол) корен от джинжифил :) ,останах приятно изненадана колко си подхождат със лапада :ban: .След това го пробвах и с Фантастичния рибен пай на Veshtica..стана още по вкусен. :)Опитайте!

Имам само един въпрос-сигурен ли си ,че листата се попарват 10 мин.?На мен ми трябваше доста по -малко време..даже накой малко ги изпуснах и после трудно се завиваха сърмички. :oops:
Понеже споменахме попарване-по добре ще е ако водата е леко подкиселена (позовавам се на моя източник..Бисквитка ;) )


Да, но това не е попарване в класическия смисъл на думата.
Всъщност, този, който някога изобщо е попарвал лапад ще се справи и без моите указания.
Това също е специфичен опит, който се учи с проби и грешки... :)
Значи, това е всъщност изливане на топла вода върху листата и внимателното им разлистване както са на пачка, за да вдлезе от топлата вода между листата.
Дори и съвсем вряла вода да сложиш, тя мигновено се охлажда от листата и ако не ги разлистиш с вилица, примерно, веднага, то само горните ще омекнат и ще променят цвета си, а по-средата ще си бъдат непопарени.
Десетте минути са наистина много, ако това става в тенджера на огъня, тогава направо ще се сварят.
Всъщност те киснат в по-скоро средно топла вода през тези 10 мин.
А за подкиселяването си права. Но не трябва да е прекалено много.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Май, 2005 2:57 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Aaa,ясно..аз не свалих тенджерата от котлона.. :oops: ,как не се сетих за този начин :-? .Мерси!


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Май, 2005 3:59 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Аз ги попарвам в пластмасова кофа, когато са много и в гевгир с малки дупки, когато са малко (макар че рядко правя по-малко от 80 бр. :mrgreen:). И не ги държа 10 мин, а 2-3, защото след това лападът или спанакът стават "лигави" и се късат.
А в плънката вместо месо, слагам гъби, запечени в сух тиган орехи или шамфъстък :yami:. Дори и месоядните ми гости ги харесват :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB