Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:36 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 
Message
Сготвено на: 06 Май, 2005 12:18 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Едно от най-вкусните неща, които знам са шишчета приготвени на жар сред природата.Предварително условие е да сте се изморили от ходене. Замаяни от кислорода на чистия въздух, опиянени от красивите природни гледки чувствате че е време за похапване.
Продукти:
1. Свински хапки
2.Гъби
3.Лук
4.Чушки
5.Подправки за скара
6.Дървени шишчета
Приготовление:
След като сте направили безопасно огнище от наредени в кръг камъни и сте разпалили насъбраните сухи дърва, сядате край огъня и се заемате със шишчетата. Поръсвате свинските хапки с подправката за скара и нанизвате на шишчето парче месце, гъбка, месце, парче стар лук, пак месце, чушка и така до свърпване на продуктите. Изчаквате образуването на хубава жар , след което потушавате пламъците, почиствате с пръчка пепелта, като оформяте равна повърхност от червени въглени. Вече е време да хвърлите шишовете в жарта. Наслаждавайки се на миризмите, които се носят с огъня, от време на време обръщате шишчетата, за да се опекат равномерно.
Сервиране:
Сервират се с бира или червено вино и препечени на жар филийки върху импровизирана трапеза на полянката, около която сте налягали в римски стил.
Ето така изглеждат шишчетата:
Image


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 12:29 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Бива ли така, бе Ясене! Хората работят, той за шишчета на тиферич ще ми приказва! Много вкусни стават, знам от опит.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 12:47 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Jasen написа:
Едно от най-вкусните неща, които знам са шишчета приготвени на жар сред природата.

Повече да не си посмял да се наречеш вегетарианец :evil: Псевдо-веги такова...


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 12:48 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Нека работят здраво маймуните :nenene: - не се става така лесни човек! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 3:38 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
ptomoff написа:
Jasen написа:
Едно от най-вкусните неща, които знам са шишчета приготвени на жар сред природата.

Повече да не си посмял да се наречеш вегетарианец :evil: Псевдо-веги такова...

Това вече е философия. Събираш се с интелигентни хора , с които отиваш да усетиш най-вкусното нещо на света - ЖИВОТА ! Той обаче е ароматизиран с най-основната си съставка, която е неотменима част от него - Смъртта! И е глупаво да насаждаш собствените си диетични възгледи! В речника съществуват думите "ТЪРПЕНИЕ, САМОЖЕРТВА, СЕБЕОТРИЦАНИЕ". Неуместно ще е да налагам своите възгледи на моите приятели, така че за момент възприемам техните. Най - вече се опитвам да им направя подарък, защото това е моя инициатива. А те със сигурност не са свикнали с мойта храна , но аз със сигурност знам какво им харесва. Искам да напомня нещо на всички в този форум - всички ние сме били звезден прах. Човешкото същество е всеядно - т.е. едновременно хищник и тревопасно, което му дава предимство за оцеляване. Културите в храненето са най-разнообразни и наистина една сериозна стратегия в храненето се нуждае от сериозен аргумент. Обаче, ако искаш да постигнеш ПРОСВЕТЛЕНИЕ, прекалено сериозният подход не помага. Това просто е несерозно!
Жена ми ме упреква, че и развалям не знам какво си с вегетарианските си претенции. Е, в края на краищата на моята трапеза ще се намери по нещо и за вегетарианци и за месоядни. Добре дошли. Ще ви нагостя с каквото мога :)
http://www.verticalworld.net/coppermine ... 6_3630.jpg


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 4:06 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Jasen написа:
Едно от най-вкусните неща...


Браво, Ясене, а помисли ли, че форумът се посещава от бременни и разни други пощенливи и сладокусници?:)
Олях се, та се задавих чак... :help:
Ама пък печелиш награда :kiss: :baloon: :baloon: :baloon: за най-добър натюрморт.
Само тая сламка, в центъра точно ми разваля художественото възприятие, щото не става за ядене и печена даже.
Тайничко да те питам: "Това е за една порция, нали?"(моля те, моля те, кажи да...) :knife: Аз съм за.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 4:53 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Jasen написа:
Е, в края на краищата на моята трапеза ще се намери по нещо и за вегетарианци и за месоядни. Добре дошли. Ще ви нагостя с каквото мога :)

Хм, на тази трапеза забелязах само едно шишче, Хари Потър и няколко зрели индивида. Та си мислех дали не ни каниш на канибалско :grill: парти. За идеята ще прежаля, ще хапна човешко. Само кажи кой си ти, че да не те изядем по погрешка (всички на снимката бяха с по два крака).

[hide=Жена ми да не чете това!!!]Девойката може и да не я ядем :twisted: [/hide]


Last edited by MR.LAZY on 19 Окт, 2005 11:09 am Сря, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 7:27 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Нека позная! Хари Потър е онзи дънгалак с дългата коса най-дясно, а татко му е другият цайс? По бузките се познава!


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 7:40 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Това шишче всъщност е онова, което остана от петия индивид след проведеното партийно :skull: събрание (щот, имахме събрание :grill: на партията). Аз съм оня с двата крака и очилата, който се е подпрял с една ръка на стената (трябваше някак да се задържа прав след текилите). Ако ме питаш защо съм на два крака - не знам. Или са направили фотомонтаж или са го изяли :eat: на следващото партийно събрание. Ако ще ставаш канибал, побързай щото на следващото събрание :grill: е редът :knife: на Хари Потър (момчето с очилата и двата крака до мен). За девойката щом си толкоз загрижен - можеш да я заместиш, когато дойде нейният ред :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 10:13 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Нека позная! Хари Потър е онзи дънгалак с дългата коса най-дясно, а татко му е другият цайс? По бузките се познава!

Абсалютли, както казва един колега.

Jasen написа:
Аз съм оня с двата крака и очилата, който се е подпрял с една ръка на стената (трябваше някак да се задържа прав след текилите)

Сега вече разбрах, това с крака (дето ти бил счупен, отхапан, знагризан и заръфан) си го измислил, за да крепиш подкрепеното си с текила тяло (щото не навсякъде има стени)

Jasen написа:
За девойката щом си толкоз загрижен - можеш да я заместиш, когато дойде нейният ред

А, бе, вие във вашето племе девойките ядете ли ги, бре? Аз имах друго предвид, но явно при вас инстинкта за нахранване е по-силен от сексуалния. Чудя се само:roll:, как се размножавате:twisted:?

В резюме: Май ме спечели за каузата. Ще съм първия канибал-вегетарианец в историята на света (нещо като кетчуп-вампир)


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Май, 2005 10:22 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Крака ми го отмъкнаха извънземните, за изследване, кетчуп-вампир такъв. Обещаха да ми го върнат в най-скоро време, без да уточнят, кога по-точно.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Май, 2005 7:02 am Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ей, това извънземните били много лоши хора бе! Може ли така да те оставят в неведение?!
Я кажи, ХП ли е този, дето все задава умни въпроси от рода: "Какво е това в манджата?"


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Май, 2005 5:13 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Алеко написа:
Ей, това извънземните били много лоши хора бе! Може ли така да те оставят в неведение?!
Я кажи, ХП ли е този, дето все задава умни въпроси от рода: "Какво е това в манджата?"

Не, това е брат му http://www.verticalworld.net/coppermine ... fullsize=1 .


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Май, 2005 11:24 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Мързеланко, че ги гнетем ли тия :grill: или че рупаме трева :jump: ?


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB