Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:20 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 11 Май, 2005 10:29 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Продукти:4бр.средни тиквички
250гр.кайма/може смес,пилешка
1бр.стрък зелен лук
1бр.яйце
картофи/пресни 6бр.
2бр.домати/консерва
гъби200гр.
сол и черен пипер на вкус,олио
Приготвяне:Измитите тиквички се цепват по дължина и внимателно се издълбават до формата на лодчици.Отдерно в купа се смесват каймата,ситно нарязания лук,ситно нарязаните среди от тиквичките,яйцето,сол и черен пипер на вкус/по желание мъничко чубрица и пресен копър/.Издълбаните тиквички се нареждат в тавичка,ръсят се леко със сол,мажат се с олио,след това с доматения сос и се пълнят с приготвената смес от купата.Полива се с малко олио.Около тях се добавят нарязаните картофи и измитите и нарязани гъби.Полива се с олио и се долива с вода до 1/2 от височината на тиквичките.Пече се в умерена фурна.Сервира се по един брой с гарнитура от картофите и гъбите.По желание вместо картофи и гъби в тавата около тиквичките се поръсва 1 ч.чаша измит ориз.Поне веднъж леко се разбърква и си долива още малко вода.Поръсва се с прясно нарязан магданоз.Добър апетит.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юни, 2005 7:39 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Правя нещо подобно, но за да не отварям нова тема, ще го покажа тук, още повече, че разлика почти няма. Вместо кайма слагам ориз или накиснат и отцеден хляб.
Този път нарязах тиквичките като пънчета, за разнообразие. По-красиви са, но като ладийки са по-вкусни.
Image

Сосът е ранч, този път с кисело мляко.


Attachments:
pyn4e.JPG [52.05 KiB]
Downloaded 2 times
 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юни, 2005 9:30 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:flow: Много апетитно изглежда!Браво на теб,пънчетата са досата ефектни!Какво имаш предвид като казваш ,че ладийките са по- вкусни?Тези не се опичат достаъчно добре или не се овкусяват хубаво?Питам защото още не съм правила пънчета ,пък ти ме вдъхови.. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Юни, 2005 10:46 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
На снимката се вижда, че пълнежът е почти черен - много силно е препечен. Обаче самите тиквички останаха сурови. На мен това не ми пречи, но останалите не обичат хрупкави зеленчуци. При ладийките всичко се изпича идеално.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Юни, 2005 5:50 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:lol: Здравейте!Радвам се ,че ладииките са ви харесали.При пълненето на тиквичките като пънчета аз ги покривам с колелце от тиквичката,или ги слагам легнали една до друга и доливам с вода или бульон до тяхната височина.Така не могат да изгорят отгоре.Когато леко се запече от едната страна се завъртват и от другата.Скарата да бъде на долния реотан,така ,че разстоянието до горния е по-голямо.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юни, 2005 10:53 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
На снимката се вижда, че пълнежът е почти черен - много силно е препечен. Обаче самите тиквички останаха сурови. На мен това не ми пречи, но останалите не обичат хрупкави зеленчуци. При ладийките всичко се изпича идеално.


В една от моите рецепти съм елиминирал този ефект като бланширам за 3-4 минути готовите за пълнене тиквички (независимо дали са на ладийки или на пънчета) в 1,5 л. вода, подсолена с 1 кубче бульон.
После тази овкусена вода ползвам за супичка , в която слагам вътрешната част на тикичките, морков, картоф, лук и зелени подправки.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юни, 2005 8:33 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll: Здравейте!Може и да се бланшират,но специално за тези реципти има достатъчно течност и при самото печене те врът на пара и омекват постепенно.Но всичко е въпрос на вкус и начин на приготвяне на продуктите.Има много рецепти които правя по мои си начин,а не стандартен или опоменат в реда на приготвянето.Стига всичко да е вкусно и добро.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB