Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:23 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 21 мнения ] 
Message
Сготвено на: 12 Апр, 2012 2:17 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
sylt написа:
Очевидно не сме си "абсолютно същите", след като преди една година сме влизали и писали тук, а сега вече не го правим. Нещо се е променило. Или ни е омръзнало или интересите са ни други или някои предпочитат ФБ... не знам защо, но това е факт.
Продължавам да мисля че трябва да търсим вината в себе си. Това че масовото изпростяване е причината хората да прекарват огромна част от свободното си време във ФБ, не означава че вината не у нас. Да, повечето от нас не се борят и както сам признаваш, "сваляш гарда" и влизаш във ФБ. Въпрос на личен избор е, аз не влизам. Пак казвам, ФБ може да бъде и полезен, просто като че ли негативите му са повече от ползите. Да, и в други форуми има голям отлив. Това само потвърждава ниската интелектуална хигиена. И, да, на запад са по-умни от нас. Това, предполагам, го знаеш отдавна.
Като цяло, кулинарията у нас е на нивото на Ал Бънди, и не мисля че това скоро ще се промени. Самият факт, че специализиран магазин за подправки в София не можа да просъществува и една година, говори достатъчно. Добре че има интернет и можем да гледаме и четем какво правят другите.

1. Благодаря ти, че ме разбра правилно, за разлика от Пилето...
2. Прав си в разсъжденията си, не съм се и съмнявал. :)
3. А в Пловдив има (отдавна и все още) невероятен, разкошен щанд за подправки, на голяма площ, с пряк достъп до всяка подправка и възможност да я опиташ... Това е в МОЛ "Галерия", по-точно в магазина на Карфур.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Апр, 2012 11:14 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Що се отнася до мен, просто от септември животът ми коренно се промени. Сега уча в сладкарско училище за да взема диплома за професионален сладкар. Тук тя е необходима за да се занимаваш с този бизнес. Затова нямам почти никакво свободно време.

(Мister Lasy, не се чуди защо тук не пиша с гръцко "м" - взех назаем I-poda на майка ми, за да ми е по-лесно. Само дето тя си заминава вдругиден и пак ще се появят "мютата".)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 21 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB