Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:46 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 12:16 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Бяхме в Банско за празниците и една от вечерите посетихме механа Дедо Пене... Два дни се опитвахме да резервираме маса накрая успяхме срещу скромната сума от 10 лв, като ги накарах да подпишат, че съм ги оставила като капаро... И добре че го направих...Та отидохме там, вечеряхме, направихме им сметка за повече от 70-80 лв. но на тръгване сестра ми си забравила телефона (samsung E800, ако има значение марката), след 15-на минути се върнахме да си го поискаме и сервитьорката с усмивка ни отговори: "какво ще ни дадете ако ви го върнем?", и ние помислихме, че се шегува и започнахе да се смеем и така в продължение на няколко минути тя ни обясняваше, че ако не сме и дадяли 20л в. нямало да го върне... Ние отказахме, като все още си мислехме, че се шегува, но уви, не беше така... Тя се врътна и каза: "Ако не ми дадете 20 лв. няма да ви дам телефона, вие не сте сигурни, че е в мен"... Емиии, какво да се прави извадихме 20 лв и и ги дадохме, така или иначе телефона струва 10-но повече.. Но я записах на моят мобилен като обяснява, че това била процедурата при тях когато някой си забрави нещо, шефа така им бил казал... най-вероятно е така, защото иначе тя нямаше да е толкова наперена. Обясняваше, че хората си били забравяли документи, камери, фотоапарати и шефа и бил казал да искала 20 лв за всяко забравено нещо... Интересно ми е дали така иска по 20 лв на всеки забравил нещо важно илисамо на чужденци, защото сестра ми и съпругът и живеят в Гърция и той не е българин и говореха и на гръцки... Може би са чули чужда реч и затова, а може би са решили, че те имат достатъчно пари да си платят за забравената вещ? И все пак се чудя дали е редно така да се прави и дали са го правили и ще го правят на другите си посетители? А като си помисля, че мислехме да се върнем на следващата вечер пак там...

А представяте ли си да сте чужденец и да си забравите толкова важни документи без които не можете да се върнете в страната си и някакви си нагляри да ви изнудват така??? Как може такова нещо?! А после как България да просперира с туризма... Никога! Навсякъде се краде и лъже и мами... Отвратително направо...

Източник: potrebitel.bg


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB