Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 9:39 am Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 37 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 17 Юли, 2006 4:10 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Отдавна съм се отказала да купувам пилетата на "Градус", но мъжът ми домъкна няколко броя. Все е било отврат, но такова нещо... Все съм виждала перушина и прочие мръсотии и карантии, но не беше ми се случвало да попадам на пиле с всичките му вътрешности, даже и гушата, пълна с храна си беше там... :puke:
Не зная какво си мисли собственикът - че щом се нагуши с еврофондовете, може да наблегне на африканско качество ли? Или е прекалено зает да менка планински чукари срещу апетитни парченца край плажа на Несебър и няма кой да погледне какво правят работниците му ли? Не зная, но недейте да се лъжете да купувате пилетата на "Градус"! :x

ПП А някой може ли изобщо да ми препоръча фирма, чиито пилета са малко от малко почистени, не са претъпкани с лед и стават за ядене? :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юли, 2006 10:24 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Системата е следната: най-напред пилетата са охладени. В момента, в който започнат да понамирисват, се измиват (в някои случаи и накисват във вода, за да има лед - така тежи повече) и се замразяват.
След като мине срокът им на годност, замразените пилета се преработват на полуфабрикати и пр. глезотийки.

Радост, много рядко купувам пиле, но когато го правя, предпочитам охладените. Нямат лед, пък и перушината я почиствам цивилизовано на сухо, с пинсета (щото нямам епилатор :mrgreen:)


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 9:17 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
И охладените на Градус са същата стока. :x
Вярно е, че нямат лед, но тарелките са с двойно дъно, пълно с вода, естествено, също и под пилето има парче от някаква хигроскопична материя, също обилно напоена. Та поне едно 200 грама водица най-малко плащаш...
А замразените - освен, че са пълни с боклуци и лед, ами ми се е случвало да купувам пилета, инжектирани с вода под кожата! Не бяха на Градус, не си спомням чие производство бяха. Но това е номер на търговците обикновено - това със спринцовката. При всеки вид пиле може да се случи...:evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 11:28 am Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Вие направо ме изумихте с тия подкожни инжекции :shock: Ужас!. Аз също предпочитам охладените бутчета и пилета, но взимам и замразени. За жалост не помня фирмата, Радост, но на вътрешности не съм попадала. Само малко перушинка тук там, но свикнах. Тъй де, бабите ни сякаш все скубани пилета са готвили :mrgreen: както би казал Алеко. Всъщност единственото домашно скубано пиле (петле) с което съм имала взимане даваме беше опърлено след скубането, на село си знаят работата.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 11:50 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Яаа, колко интересно! Защо не го опишеш всичко това под формата на писмо и го пратиш на списанието за отпечатване? Много ще ми стане кеф да го публикувам, нека повече хора прочетат за тия тъпянари от фирма "Гадус".


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 3:05 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Що, бре, Алеко, какво са ти направили хорицата от Градус :mrgreen:?


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 3:07 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Тъпняри, тъпняри, ама връзкари! :P
Чак предаване по телевизията имаше за чорбаджията как заменил старопланински чукари срещу Старозагорския лагер в Несебър. :evil: Става дума за държавна земя, не общинска. :!:


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 3:14 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Така се прави сериозен бизнес в съвременна България. Явно още не е минала вълната на първоначално натрупване на капитала.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 3:18 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
По-скоро става въпрос за изпирането му, ми се струва... :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 3:26 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Е, ще имам ли писмо, или трябва сам да си го съчинявам?


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 4:24 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Алеко написа:
Е, ще имам ли писмо, или трябва сам да си го съчинявам?


Нали знаеш защо на вълка вратът му е дебел. :twisted:

MR.LAZY написа:
Що, бре, Алеко, какво са ти направили хорицата от Градус :mrgreen:?


А ти, Мистър шъ мъ разплачеш от умиление за тия хорица. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 4:39 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Е, колко голямо го искаш? Не може ли да копнеш каквото съм писала в началото? Или по-меко трябва?
Само не ме карай да ти го пиша собственоръчно и да изтипосаш копие в списанието! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 6:06 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ами, около 500-600 знака примерно ще са ми достатъчни. Не мога да копна първия ти пост, защото не ми е достатъчно. Би било хубаво да съдържа цялата история - от първия ти опит с тези пилета, до последния.

Тонът не е нужно да е мек.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 7:01 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
IPA написа:
Нали знаеш защо на вълка вратът му е дебел. :twisted:
Алеко, значи, трябва да е свършил доста работа.

Алеко написа:
А ти, Мистър шъ мъ разплачеш от умиление за тия хорица. :twisted:
Да ти избърша сълзичките и сополките :mrgreen:?


Last edited by MR.LAZY on 18 Юли, 2006 8:45 pm Вто, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 7:37 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
MR.LAZY написа:
Да ти избърша сълзичките и сополките :mrgreen:?
Чакай малко да почна да режа лук. :P

Докладвам - в нашето малко смотано Фантастико е пълно с всякакви разфасовки на охладени и замразени пилета на Градус. Имат най-високи цени с още една друга фирма. Няма начин да не съм купувала от техните продукти, но не ми е направило впечатление да са по-различни от другите. Може би причината е, че рядко купувам цяло пиле, или имат други изисквания за по-големите вериги.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 8:48 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
IPA написа:
MR.LAZY написа:
Да ти избърша сълзичките и сополките :mrgreen:?
Чакай малко да почна да режа лук. :P
Имах предвид да забърша очичките и сополкоите на Алеко, но ако се налага, и твойте ще забърша :P.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2006 11:10 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Алеко написа:
Ами, около 500-600 знака примерно ще са ми достатъчни. Не мога да копна първия ти пост, защото не ми е достатъчно. Би било хубаво да съдържа цялата история - от първия ти опит с тези пилета, до последния.

Тонът не е нужно да е мек.


:shock: :shock: :shock:
Я ми припомни какво означава "знак"? За препинателните е ясно, ама шпацията влизаше ли в сметката? Уау! Добре се нахендрих! :roll:
Ужас! Много са си хубави пилетата на Градус, да знаете, даже дават и бонуси! ПрИмоции! Естествен пух за възглавници, храна за домашни любимци... ей такива неща... 2-3-4 в 1! :P
IPA, купувам Градус от дълги години, за мене бяха символ за качество, което оправдаваше високата цена. Просто от тази зима забелязах, че пилетата им стават все по-отвратни. Не са само техните, естествено, но за тях ме боли, защото са "наши", работниците там са мои съграждани.
Охладени пилета купувам от Билла, но рядко, понеже ми е далече. За съжаление, в магазините край нас има само замразени. И изборът не е богат - Градус и още 1-2 фирми. А въпросното пиле от вчера го донесе мъжът ми, закупил го е от магазина на местоработата си, където е принуден да изхарчи сумата, определена му за храна. Ще не ще, купува каквото има там... Да не говоря какво недоразумение, наречено кашкавал ми донесе, но за съжаление не пазя етикета. Ако не се лъжа, беше производство на с. Стоил войвода, но не съм 100% сигурна. Бързах да прибера продуктите във фризера поради горещото време. :(


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2006 1:02 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Радост,

аз не се съмнявам в думите ти, просто не ми се е случвало, което не значи, че съм застрахована.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2006 1:18 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
А ти, Мистър шъ мъ разплачеш от умиление за тия хорица. :twisted:


Ревлата е ИПА. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2006 1:32 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
IPA написа:
MR.LAZY написа:
Да ти избърша сълзичките и сополките :mrgreen:?
Чакай малко да почна да режа лук. :P



Че аз си признах. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2006 1:34 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
IPA написа:
Радост,

аз не се съмнявам в думите ти, просто не ми се е случвало, което не значи, че съм застрахована.

Ами да де, точно затова го писах, да имате едно наум. И аз не очаквах да си влошат толкова драстично качеството, но...
Дано да важи само за тукашните магазини, за София да пращат по-качествена стока, дано! :-?
Но се съмнявам... :(

Алеко написа:
Ами, около 500-600 знака примерно ще са ми достатъчни. Не мога да копна първия ти пост, защото не ми е достатъчно. Би било хубаво да съдържа цялата история - от първия ти опит с тези пилета, до последния.

Тонът не е нужно да е мек.


Хм. За знаците - разбрах. Ще видим. Но това с подробния отчет на опита ми с тези пилета? Поименно ли да ги изброявам? :P
Алеко, вкъщи ядем пилета на Градус от основаването на фирмата. Че даже и преди това, когато бяха прости търговци на пилешко месо. Става въпрос за години и години опит. Мислиш ли, че помня чак толкова?
Остава да си го измисля въпросния опит, ама като прибавим и заявката за обем... нещо на хонорарче взе да намирисва, а? :bill: :leb:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2006 3:58 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не е нужно чак статия да пишеш, а просто едно писмо. Нещо като:

"Уважаема редакция,

искам чрез Вас да изразя възмущението си от продуктите на фирма "Градус". Купувам ги от години, но напоследък качеството им рязко се влоши."


И т.н.

Хонорар раздаваме по принцип под формата на чаши хладка чешмяна водица, питай Мистъра! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2006 4:12 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Скрънза! :shock:
Поне някое градус-че няма ли да се плацика вътре? :cry:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2006 11:34 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Добре де, ще турнем и бучка лед. :mrgreen: :swim:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2006 5:37 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Искам веднага да споделя последния си опит с пилешко на Градус и да се съглася с Радост!!! Бясна съм, но не прекалено, щото поне не миришеше! Купувам аз значи тарелка с пилешко бон-филе. Отгоре едни хубави бонфиленца, направо си ги представяш как сами се готвят иииии като отминах този показен слой отдолу се отрки картинка на нещо като Филешки обрезки. Горните съвсем оформени, а на долните си личи как е кълцал ножа. Пак повтарям, слава богу, че не миришеха! :evil: В случая проблема не беше голям, щото и без това ги нарязах, но ако бях решила да ги панирам, например? Изобщо, вбеси ме факта с показния, красив слой, мислех, че поне това сме надживели от ранните години на демокрацията :evil: :evil:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 37 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB