Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:19 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 24 мнения ] 
Message
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 20 Юли, 2006 8:32 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Вчера реших да напазарувам в Билла. Нямах много време, а в този магазин знам, къде какво има.
Преди това купих от друго място пълнозърнесто брашно и някои други работи и мислех да оставя покупките си в шкафче.

Нямах в себе си монета от 50 стотинки, затова отидох на една каса и помолих касиерката да ми развали.
Лелеее, ако знаех, какво ще последва, изобщо нямаше да си отварям устата...
Тази жена като започна да крещи, че съм петата, която от сутринта и иска стотинки и че тя няма такива.

Стана ми много неприятно и си тръгнах. Не мисля, че скоро пак ще искам да стъпя в Билла.

Затова пък Кауфланд ме спечелиха за клиент точно с учтивите си служители. Може и да ми отнема повече време да пазарувам там, но поне това не ме съсипва психически.

А да, днес в Кауфланд пък нямах монета за количката и когато плахо помолих за такава в заведението пред магазина, хората учтиво ми дадоха жетон, без да ми се карат, че идвам на пазар неподготвена...


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 26 Юли, 2006 10:08 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
В допълнение към горенаписаното ще добавя, че откакто е построена Била в Младост не й е правен ремонт, нивото на обслужване е спаднало значително, мръсотията е навсякъде. Празните щандове не се запълват своевременно. Както Фидера спомена, в Кауфланд слагат табелка, че стоката е изчерпана и кога ще има пак от нея.

А наистина Билла беше от любимите ми магазини.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 01 Дек, 2006 10:46 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Още по темата Билла. Така е, драги съотечественици, не е луд този дето е ял баницата...


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Billa Младост
Сготвено на: 01 Дек, 2006 11:48 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
biskvitka написа:
Вчера реших да напазарувам в Билла. Нямах много време, а в този магазин знам, къде какво има.
Преди това купих от друго място пълнозърнесто брашно и някои други работи и мислех да оставя покупките си в шкафче.

Нямах в себе си монета от 50 стотинки, затова отидох на една каса и помолих касиерката да ми развали.
Лелеее, ако знаех, какво ще последва, изобщо нямаше да си отварям устата...
Тази жена като започна да крещи, че съм петата, която от сутринта и иска стотинки и че тя няма такива.

Стана ми много неприятно и си тръгнах. Не мисля, че скоро пак ще искам да стъпя в Билла.

Затова пък Кауфланд ме спечелиха за клиент точно с учтивите си служители. Може и да ми отнема повече време да пазарувам там, но поне това не ме съсипва психически.

А да, днес в Кауфланд пък нямах монета за количката и когато плахо помолих за такава в заведението пред магазина, хората учтиво ми дадоха жетон, без да ми се карат, че идвам на пазар неподготвена...


Положението в Била-Бул.България не е такова!!!!!Никога не съм имала проблеми да ми развалят пари,най-често в количките дори се слагат по5ст. и после дечица си изкарват по някой лев, като събират количките.Редовно ми разваляха и по1лв заради машината за топчета,които дъщеря ми събира.
А КАУФЛАНД НЕ МИ ГО ХВАЛЕТЕ!!!!!!Нали ви разказах, че след много учитивото им обслужване бях в ПИРОГОВ заради прах ПЕРСИЛ-промоциални опаковки за бяло и цветно, а от Персил-ът,закупен в Била или дори бакалията до нас-не съм имала проблеми!
Никъде в Кауфланд не пише и до днес ,че ИМ Е СВЪРШИЛ ШПРИЦЪТ, а още предзи да го открият в София,шприц имаше на рекламните им сайтове!-за други стоки не съм се заглеждала......бях 1път и няма да повторя.
В Кауфланд ядохте ли ЧУДНИ кюфтета отпред-2за лев?!И кучето ми не ги яде!
В Кауфланд има ЕВТИНИ стоки,затова е ЕВТИНО!
Кауфланд не може да се сравнява с БИЛА,защото са магазини за различен тип клиенти,с различни цени,различно качество,това е истината,ама някой хора не могатда я преглътнат.......


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 01 Дек, 2006 11:51 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Телец, темата е за Била, не за Кауфланд.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 04 Дек, 2006 10:49 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
MR.LAZY написа:
Телец, темата е за Била, не за Кауфланд.

Добре!След Пикадили Билла си остава най-зареденият магазин в София.А и Елемаг е много добре зареден.Обслужването по централните Била-магазини е на сравнително добро ниво.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 04 Дек, 2006 2:44 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
телец написа:
Обслужването по централните Била-магазини е на сравнително добро ниво.

А кво ще кажеш за покривните им конструкции? :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 04 Дек, 2006 5:08 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Quote:
А кво ще кажеш за покривните им конструкции? :mrgreen:

Нищо не мога да кажа нита за покривните конструкции на Била, нито на Кауфланд(не съм инженер), освен, че са ужасно грозни, подобно на всички метални конструкции и панели в София, ама за съжаление никой не строи вече като Халите, нали? Видяхме, че и в центъра на София се срутват стари, масивни сгради....Господ да ни пази! Това мога да кажа!


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 04 Дек, 2006 5:48 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
to4ica написа:
телец написа:
Обслужването по централните Била-магазини е на сравнително добро ниво.

А кво ще кажеш за покривните им конструкции? :mrgreen:
За покривните конструкции не знам, но някой от магазините им (напр. в Подуяне) пропадат, та се налага да ги застрояват наново. Може би си има съдба - като се отнасяш лошо с клиентите, ти се връща върху магазините. :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 04 Дек, 2006 6:24 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
... Може би си има съдба - като се отнасяш лошо с клиентите, ти се връща върху магазините. :mrgreen:


Ми то на тоя принцип 98 % от дюкяните би трябвало да се сринат. :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 04 Дек, 2006 11:51 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ще. Не му се притеснявай. Господ бави, но не забравя ;).


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 05 Дек, 2006 10:27 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Я да си вкарам мойте 5 стотинки по въпроса...

Първо ще споря часове наред дали Била е добре зареден магазин .. или Пикадили .. И аз пазарувам в Била на бул. България.. и аз познавам отношението на касиерките и продаввачите там .. последния път като човек който не обича да се кара - дигнах скандал на управата ...защото аз майка с две малки деца чаках 30 мин на опашка при положение че работиха 5 каси.. и поисках да използвам услугата да отворя нова каса... оказа се че услугата не била точно това което пише на табелката...

Или смяна на първите три реда в Била.. хората се губиха там първите дни ..а персонала незнаеше кое къде е преместено...


За стоките.. ами примерно Plum Sauce..няма нито в Била нито Пикадили - има го в Хит..
Новата готварска сметана на My Day - няма го никъдде освен в ХИТ...
Шоколадов чипс - има на РУФ в ХИТ...
Полуфабрикати -кексове.. тесто за палачинки... пай с череши ... поколадови стърготини .. и т.н има го в ХИТ..

Инфото ми е от преди 2 дена.. така се стекоха обстоятелствата, че обиколих ХИТ Кауфладн Метро Билла (бул България и Младост) Пикадили за един ден...

Мога да избороя още продукти и наличност по желание

Не хваля нито един магазин но разнообразието и наличието на стока има само в ХИТ (уви )


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Дек, 2006 3:09 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
За последен път се включвам в тема БИЛА(не ми платиха хонорара на личен адвокат! :mrgreen: )
И мен ме подразни ужасно смяната на стоките по щандовете в БИЛА на бул.България!
Истина е,че и тази неделя УСЛОЖЛИВА КАСИЕРКА ми развали 20лв, за да ми даде 50ст за количка!
Народът е ПОЛУДЯЛ да пазарува-не знам, дали е пред празнично или предевропейски,но е факт-пазарува като за последно......така че чакане 30мин е направо миг сравнение с чакането на касите в МЕТРО-София-там от 10или повече каси работеха 6!!!!!!
ШОКОЛАДОВ ЧИПС-ЪЪЪЪЪ,звучи гадно.....нищо чудно, че го няма в Била :P
Хайде весело КОЛЕДНО НАСТРОЕНИЕ!И пазаруване!Било то в ХИТ БИЛА ПИКАДИЛИ или КАУФЛАНД!


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Дек, 2006 4:43 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Всичко хубаво, но темата е за Била Младост, а не за тази на бул. България. Младостката не струва: обслужването е кофти, касиерките са невежливи, магазинът е претъпкан със стока, така че да не може да се мине нормално между рафтовете.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Дек, 2006 5:25 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Всъщност, магазинът не е претъпкан, а по-скоро неподреден :evil:

Има празни рафтове, а пространството между рафтовете е пълно с какво ли не (само не и с това, което ми трябва)...

А шоколадовият чипс е нещо много хубаво... за тези, които разбират.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Дек, 2006 6:01 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Всъщност, магазинът не е претъпкан, а по-скоро неподреден :evil:

Има празни рафтове, а пространството между рафтовете е пълно с какво ли не (само не и с това, което ми трябва)...

А шоколадовият чипс е нещо много хубаво... за тези, които разбират.


Абе, тия сигурно действат на принципа: "Колкото повече стока има по коридорите, толкова по се създава вЧепатление за изобилие." В "Билла" Младост съм влизал само два-три пъти и нямам особено мнение по въпроса.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Дек, 2006 6:27 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Абе, тия сигурно действат на принципа: "Колкото повече стока има по коридорите, толкова по се създава вЧепатление за изобилие."
На знам дали има нормален човек, който да си купи панталон, риза или друга конфекция от супермаркета. В дъното магазинът е заприличал на мини-Илиянци.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Дек, 2006 6:36 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
А пробни помещения за конфекцията има ли.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Дек, 2006 6:37 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Плащаш и пробваш отвън в тоалетната.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Дек, 2006 6:45 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Те това се казва система, кой ли гений я е сътворил. :woodp:


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 27 Окт, 2007 8:56 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Година по-късно, положението в Билла не се е променило :(
Този път обектът е "Подуяне", празните рафтове са запазена марка отново. В сряда сутринта търся яйца, на щанда има няколко изостанали кутии, чакам 10 мин. служител за този конкретен щанд, същият по-късно ми обяснява, че яйца зареждат веднъж седмично (!!!) - в четвъртък вечер! В петък сутринта обаче отново нямаше! Подобно е и положението с хляба вечер. Щанд с диетични продукти изобщо няма, но има няколко продукта за диабетици, скрити покрай други неща. На касите са много мили, но картите често ги хвърлят в ужас :lol: Една касиерка дори си позволи да ми направи забележка, че с картата пазаруването ми е по-скъпо!!! Безсмислено беше да коментирам банковото си извлечение с нея, за да я убедя, че таксите са за магазина, не за мен...
Последният "екшън" беше с охраната :lol: Ядосана, че не намирам нищо от нещата, за които съм влязла, демонстративно си излизам от входа, не от изхода, за да не преча на хората на касите (беше петък вечер и пълна лудница!). Момичето от охраната веднага ме спря да ми види маломерната дамска чанта :roll: Абе, аджеба, за какво са им тия камери и какво правят тези, които наистина следят за кражби в магазина?!?! Изобщо не би трябвало да ме спира това момиче, ако няма обаждане от човека на мониторите!!! Нейсе. Тя обаче видя капачето на бурканчето от обяда ми и почти изпадна в паника! :lol: Е, това вече би и моите очаквания - що за ... трябва да е човек, за да си помисли, че някой ще влезе, ще открадне бурканче лютеница от 1,20 (!!), ще си го сложи в чантата и ще тръгне демонстративно да излиза от входа???!! Е, "неам думи"!!


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 28 Окт, 2007 2:18 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Знаеш ли кой е виновен за ситуацията? Ние сме си виновни. Защото се ядосваме за това или онова и пак продължаваме да пазаруваме.

Ще се ядосам най-накрая и ще взема да напиша няколко гневни писма до централите на магазините в Австрия (Билла), Германия (Кауфланд, Хит, Метро) и ще ги заплаща с антрирекламна кампания, ако в българските им магазини не се научат да се отнасят с клиентите си по европейски.

Отчасти ги разбирам - балкански манталитет+пост-тоталитарна обремененост - това го има само у нас, Македония и Сърбия.

Мег, на твое място бих им изпратил официален протест срещу "преджобването" и според отговора бих реагирал подобаващо. (Защото знаем, че в БГ вината е винаги у клиента. :twisted:)

Сори за разпокъсаните мисли, ама винаги се ядосвам на простащината, била тя с немски или австрийски нюанс.


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Ное, 2007 1:37 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Meg написа:
Година по-късно, положението в Билла не се е променило :(

Темата е за Била Младост нека не обобщаваме че за всички филиали е така..
Meg написа:
Ядосана, че не намирам нищо от нещата, за които съм влязла, демонстративно си излизам от входа, не от изхода, за да не преча на хората на касите

Незнам как е в този магазин, но в други от тази верига просто датчик за отваряне на входна врата след като клиента е влязнал просто няма!Не знам защо вините охраната - това им е работата..

Въобще понеже повечето сте от София ми се иска да ви кажа, че наличието на много хранителни магазини "на една ръка разстояние" ви е направило капризни по отношение тези вериги, защото ако не ви харесва в един магазин като в случая Била отивате в Кауфланд или Пикадили или Метро или където и да е другаде. ДА но нещата в провинцията не стоят така.Тук една такава верига спира с цените си поскъпването на основни хранителни стоки по останалите магазини, което донякъде помага на и без това малкия семеен бюджет на хората в провинцията.Вярно навсякъде в тия вериги има проблеми. НЕизбежно е- все пак работят хора.Но нека не обобщаваме и да казваме че те са за черния списък като цяло.Защото аз ако трябва да слагам малки магазини в този списък трябва да сложа доста....


 Profile  
 
 Рецепта: Billa Младост
Сготвено на: 13 Ное, 2007 3:46 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
hricava написа:
Meg написа:
Година по-късно, положението в Билла не се е променило :(

Темата е за Била Младост нека не обобщаваме че за всички филиали е така..
Meg написа:
Година по-късно, положението в Билла не се е променило :(
Този път обектът е "Подуяне"...
Не мисля че Мег обобщава. Колкото до разглезването не съм съгласен. Просто наистина като стартират веригите качеството е перфектно за разлика от времето, когато се понатрупа клиентска маса.

Ако в провинцията е различно, ще се радвам софийските им колеги да ги посетят за малко обучение.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 24 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB