Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:20 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 22 Юли, 2006 9:41 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Юни, 2005 4:08 pm Сря
Мнения: 144
Location: София
Днес със семейството ми посетихме гр.Копривщица.След една дълга разходка из музеите решихме да похапнем в някое заведение.Избрахме си една нелоша механа Първата пушка в близост до Калъчевия мост.Поръчахме си шкембе чорба,картофи по копривщенски и пърленки.Какво ни бе учудването когато поискахме от келнерката хляб и тя ни отговори че такъв не предлагат в механата.Досега не бях попадал на такова заведение.Но и това стана.Този път за разлика от кафе аперитив Европа в с.Богомилово ни поднесоха сравнително добро шкембе,но картофите които са пържени не във фритюрник а в тиган бяха толкова дебело нарязани че останахме изумени като ги видяхме.Пърленките представляват нещо акто палачинка -същата дебелина само че изпечени на скара.Цената им е 1,50 лв за бройка.Евааала!Просто се питам как може в българска механа да предлагат такова нещо което замества хляба.Ми това чисто и просто си е изнудване.Вярно че все пак ние сме си избрали да влезнем в това заведение но все пак цената на тази наистина пърленка е равна на три обикновенни хляба.Колко ли бройки трябва да изконсумираш за да почустваш че все пак имаш нещо в стомаха.Другото което ми направи впечатление е че като ни поднесоха оцет с чесън към шкембето не ни дадоха лъжичка с която да си сипваме от него.Просто една купичка с три скилидки чесън.А питам се аз как да го накълцам или смачкам този чесън че да мога да си сложа от него в чорбата.Така за 15-на дена това ни е третото разочарование от обществени заведения-капанче,механа,ресторант и др.Според мен това е плачевно и не би следвало да се допуска .Дадохме 12,10 лв и си тръгнахме разочаровани от самото заведение но не и от красивия подбалкански град.Това е истината.Всеки да си направи преценка дали да посещава тези заведения или пък не.Не обичам да се оплаквам но това просто е вече върхът.Без коментар!


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Юли, 2006 10:09 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Видя ли? Ако беше дошъл на срещата на форума, нямаше сега да се налага да се оплакваш от кофти кръчми. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юли, 2006 2:16 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Владе, нещо си тръгнал на куц крак тия дни из кръчмите май. Ама ми се струва, че не знаете да си поискате. На твое място щях:

1. Да си поискам хляб. Ако нямат, много им здраве, довиждане.
2. Да си поискам смачкан чесън, поднесен като хората. Ако не искат - много им здраве, довиждане.


За картофите обаче не си прав. Дебело нарязаните компири, изпържени на тиган, са много по-вкусни от тънките от фритюрник, защото не са от предварително бланшираните и замразените, а са пресно нарязани.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юли, 2006 7:11 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
...За картофите обаче не си прав. Дебело нарязаните компири, изпържени на тиган, са много по-вкусни от тънките от фритюрник, защото не са от предварително бланшираните и замразените, а са пресно нарязани.


Ако тиганът е дебел чугунен, картофките стават чудни. Ама в повечето заведения използват едни тънки алуминиеви, на които "тефлоновото" покритие е паднало още преди години...


 Profile  
 
 Рецепта: Прави сте
Сготвено на: 24 Юли, 2006 10:48 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Юни, 2005 4:08 pm Сря
Мнения: 144
Location: София
че тръгнах из заведенията както се е изразил Алеко "на куц крак".Ако не бяхме поръчали шкембето то сигурно щяхме да си излезнем при условие че не поднасят хляб.А за картофите половината бяха изпържени а другата половина почти.Супер комбинация.Пък за чесъна да не говорим.Мислех да им предложа да поднасят и пресичка към шкембето за да можеш да си го направиш като хората.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB