Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:16 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 
Message
Сготвено на: 28 Ное, 2006 10:51 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Влизам вчера в гореспоменатото заведение и преди да поръчам решавам да "пусна една вода". Пред тоалетната гледам надпис "Attention! Wet floor!". Да точно така, на ингелизки. Викам си: "Брей, тия пичове много се грижат за англоговорешите чужденци да не се подхълзнат на мокрото".

Решавам да влезна, въпреки учудването си. Вътре, обаче, попадам на една служителка, която явно събираше боклуците от кошчетата. Извиних се за нахлуването, макар тя да беше в мъжката тоалетна, а не обратното, и излезнах да изчакам.

Когато служителката си изпълни задълженията, излезна и ми каза: "Не виждате ли надписа?" Аз невинно отговарям: "Виждам, пише влажен под", въпреки че не съм длъжен да мога да чета на английски в собствената си държава. Тя обаче настоява: "Еми..." И аз така: "Еми..." и разговорът свърши.

Та, мисълта ми беше, защо в Големия Опиум не слагат табели на български, които да обясняват точно какво се върши на съответното място. И бива ли служителките да се държат нагло с клиентите, особено в места, на които цените не са никак ниски.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Ное, 2006 1:18 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
:lol: :lol: :lol: Ще ме умориш от смях! Може ли кулинар като тебе изобщо да влиза в McD? Аз да вляза, разбирам, щото от време на време ми пада нивото на джънк фууд в кръвта и трябва да го оправя, ама ти? Пък и вегетарианец ми се пище. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Ное, 2006 8:26 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ами какво да правя като обичам и аз да похапвм джънк фуд. Но при маковете джънка вече е три в едно: джънк храна, джънк обслужване, джънк цени.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Ное, 2006 11:04 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Леле, какви самопризнания от двама ценители. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Ное, 2006 11:59 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
А, бе, аз се жалвам от обслужването, а ти го избиваш на психоанализа :mrgreen:.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Ное, 2006 12:18 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Алеко написа:
Може ли кулинар като тебе изобщо да влиза в McD?

Наистина, не те ли е срам, Админе :mrgreen: Тзъ, тзъ. А не пита ли някого поради каква причина предупрежденията са на чуждоземен език?


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Дек, 2006 11:26 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
MR.LAZY написа:
Влизам вчера в гореспоменатото заведение и преди да поръчам решавам да "пусна една вода". Пред тоалетната гледам надпис "Attention! Wet floor!". Да точно така, на ингелизки. Викам си: "Брей, тия пичове много се грижат за англоговорешите чужденци да не се подхълзнат на мокрото".

Решавам да влезна, въпреки учудването си. Вътре, обаче, попадам на една служителка, която явно събираше боклуците от кошчетата. Извиних се за нахлуването, макар тя да беше в мъжката тоалетна, а не обратното, и излезнах да изчакам.

Когато служителката си изпълни задълженията, излезна и ми каза: "Не виждате ли надписа?" Аз невинно отговарям: "Виждам, пише влажен под", въпреки че не съм длъжен да мога да чета на английски в собствената си държава. Тя обаче настоява: "Еми..." И аз така: "Еми..." и разговорът свърши.

Та, мисълта ми беше, защо в Големия Опиум не слагат табели на български, които да обясняват точно какво се върши на съответното място. И бива ли служителките да се държат нагло с клиентите, особено в места, на които цените не са никак ниски.

Табелите на български СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ и спокойно можеш да се обърнеш към камарата на потребителита на Славейков,ако не се лъжа-шеф е г-н Дойчинов.Пишеш ,че си възмутен и от какво и до 1седмица им траскат акт,след което служителката отива или да получава помощи, или на следващото работно място-се държи по-възпитано!
Колкото до качеството на храната в съответното заведение-дори и 4годишната ми дъщеря е съблазнена само от някои играчки,но с баща й от бебе й втълпяваме,че няма нищо по-тъпо от БЪРЗОТО ХРАНЕНА,много лед в колата, бланширани картофки в мас и немита марула,трасната върху тъй наречено кюфте,сплескано в гадна безвкусна тестена опаковка,подобие на питка,а кетчупът е олимпиец на консерванти и с вкус на салца.Нека си ги консумират американците!


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Дек, 2006 11:53 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
телец написа:
Колкото до качеството на храната в съответното заведение-дори и 4годишната ми дъщеря е съблазнена само от някои играчки,но с баща й от бебе й втълпяваме,че няма нищо по-тъпо от БЪРЗОТО ХРАНЕНА,много лед в колата, бланширани картофки в мас и немита марула,трасната върху тъй наречено кюфте,сплескано в гадна безвкусна тестена опаковка,подобие на питка,а кетчупът е олимпиец на консерванти и с вкус на салца.Нека си ги консумират американците!


Не че искам да се хвърля с гърдите напред в защита на McD, ама:

1. Можеш да си поръчаш кока-кола без лед.
2. Картофите не се пържат в мас.
3. Салатите се мият.
4. Кюфтето е 100 % говеждо месо и нищо друго.

За безвкусния хляб си права, а за кетчупа не знам, не съм му правил анализ. Всъщност, ти откъде си толкова убедена, че е олимпиец на консерванти?


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Дек, 2006 12:02 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Не се отконявайте от темата, оплаквам се от обслужването, не от качеството на храната.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Дек, 2006 10:44 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
[quote="Алеко"][quote="телец"]
Картофите не се пържат в мас.

Това ми го е казвал мой познат, който докато следваше и работеше в МакД в Хамбург-едва ли в София са по-различни технологиите.А и когато изстинат си имат гадния вкус на мас.
А за консервантите-ти виждал ли си развален кетчуп дори на Хайнц-преди да мине1година?Е как се запазва вкусът без консерванти 1година и повече?
Разбира се можеш да си поръчаш кола без лед, но тя пак ми има вкус на разредена кола.....
Има и друг момент -АЗ СЪМ ГОЛЯМ ПРИВЪРЖЕНИК НА БАВНОТО ХРАНЕНЕ и няма нещо, което да ми харесва в места от типа на обсъжданото :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Дек, 2006 12:25 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
MR.LAZY написа:
А, бе, аз се жалвам от обслужването, а ти го избиваш на психоанализа :mrgreen:.


А бе май зора е бил в "пускането на водата" и такива като теб обикновенно ги гледат на кръв, щото, нали се сещаш, че това не е градска тоалетна...

Виж, за ингилизкия си прав, но все пак е англоговоряща веригата. ако направят МсБГ някъде из щатите може и на БГ да пише на тоалетната.... да се учат хората на кирилица...нали така пише.... в Европата вече и на кирилица.

А какво ще кажеш за китайските заведения, дето само китайска музика ти пускат и си говорим със знаци и цифри от менюто, а....

Ти като си курнас, що не я сръфа тая за ингилизкия... кажи аз съм в БГ-то и тия чужди езици неги разбирам, а.... с нейните камъни по нейната глава...а ти си траеш.
Те е за това ще ти пише на разни езици, а ти си носи разговорник следващия път!


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Дек, 2006 1:14 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Право в десетката. :clap:


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Дек, 2006 5:44 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Reserve написа:
А бе май зора е бил в "пускането на водата" и такива като теб обикновенно ги гледат на кръв, щото, нали се сещаш, че това не е градска тоалетна...
Мен мама ме е учила, че преди ядене, задължително трябва да си измия ръцете. Единственото място, където има чешми за клиенти са тоалетните, така че не виждам какво лошо има да взлезна в тоалетната преди да си купя каквото и да е.

Reserve написа:
Виж, за ингилизкия си прав, но все пак е англоговоряща веригата. ако направят МсБГ някъде из щатите може и на БГ да пише на тоалетната.... да се учат хората на кирилица...нали така пише.... в Европата вече и на кирилица.
Това, че веригата е с чуждестранен произход, мен не ме вълнува, има закон всички табели да са на български.

Reserve написа:
А какво ще кажеш за китайските заведения, дето само китайска музика ти пускат и си говорим със знаци и цифри от менюто, а.....
Ще кажа, че някой не си върши работата и ако при китайците говорим за хиляди ресторанти, за МкД е недопустимо нарушаване на законите (ако си държат на имиджа).

Reserve написа:
Ти като си курнас, що не я сръфа тая за ингилизкия... кажи аз съм в БГ-то и тия чужди езици неги разбирам, а.... с нейните камъни по нейната глава...а ти си траеш.
Напротив, не си прочел. Сръфах я, в отговор на което и тя ме сръфа, та затова пуснах и темата. :mrgreen:

Reserve написа:
Те е за това ще ти пише на разни езици, а ти си носи разговорник следващия път!
Разговорник си носи ти, аз ингелизкия го поназнайвам и мога да си изкарам боя. Тук въпросът е за принципа. Междудругото днес в тоалетната на един доста луксозен хотел видях същата табела "Wet floor", но беше придружена с картинка на задраскано подхлъзващо се човече. Интересно какво ще стане, ако някой французин, италианец или друг неговорящ английски се подхлъзне, какво ще стане.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB