Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:17 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 67 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 15 Яну, 2007 7:10 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Мар, 2006 9:26 pm Нед
Мнения: 31
Отиваме на пазар в събота с половинката във Фантастико, взимаме туй-онуй, а след като стигаме до касата ни посреща симпатична кръгла лепенка- "Торбичките се заплащат. Цена 10 ст" (или нещо в тоя дух).
Поне са го залепили, за да не пита всеки втори що не му слагат продуктите в пликче, защо. На всичко отгоре привидно усмихнатата продавачка ни пита:
-Носите си торбички, нали?
Не, не си носим... щото не знаехме какъв е новия ред.
Купуваме една, ей така, за да съберем нещата. Все пак в къщи сме складирали три плика с пликчета. И предполагам, като повечето от вас, ги използваме за събиране на боклука.
-Ами, щом ще е само една, събирайте си сами нещата. Аз не мога да ви събера продуктите в една торбичка - продължава "любезната" продавачка.
И си ги събрахме-да не е кой знае каква философИя....
Та възмутена съм значи! Не стига, че ще им разнасям рекламата навсякъде, а и трябва да си платя за това. Е, няма да я бъде!


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Яну, 2007 7:26 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Не само тяхната реклама ross, на гърба на торбичките винаги има реклама и на друга фирма от хранителната промишленост.

Не знам в кое Фантастико сте били, но ние си имаме две квартални. И в двете направиха пликчетата си платени, но предлагат неограничена бройка от по-малки, по-лесно късащи се прозрачни пликчета. Даже продавачките предлагат всяка купена стока да ми я сложат в две такива пликчета.

Та това ми е доста необяснимо - техните пликове - платени, а другите безплатни.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Яну, 2007 7:59 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Благодаря ти, Ross, за темата! От миналата събота се пеня по въпроса, след като Куцопилев се върна с три (3) заплатени надлежно пликчета, от които две (2) скъсани!!! В момента наум ми идват само вулгарни епитети :evil:
ИПА, в нашто Ф в Студентски град не предлагат вариант за замяна, поради което оня ден си носехме здрави торбички :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Яну, 2007 9:35 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Ако им бяха големи и здрави торбите, щях да си ги плащам без протест.

А сега, като ги ползвам за боклук, слагам две една в друга, че не ми се чисти излишно.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Яну, 2007 9:50 am Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
IPA написа:
Ако им бяха големи и здрави торбите, щях да си ги плащам без протест.

Именно, и аз така. В Кауфланд не протестирам срещу 25 ст., защото издържат 10 кила.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Яну, 2007 9:56 am Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Продажбата на рекламните торбички е решение на мееестните момченца и момиченца, дето се изживяват като менаджери във веригите.
Намерили са начин да си докарват някой леФ за нещо вече платено от фирмата и калкулирано като реклама.
Щото едва ли ще се дигне съответният дойчо от Тетро, Кофтиланд или Бърла да проверява какви ги вършат, а пък обратната информация от клиентите, включително оплакванията им, се филтрира от същите тези момиченца и момченца.

Имал съм куриозни случаи, например 'еднаж викнах управителя и той в интерес на истината доприпка за секунди, но като му разказах че момчето-консултант не прави разлика между миксер и фритюрник, взе да ми вади от девет кладенеца вода и така...
Ако на туй 'лапе му бях аз чорбаджия, отФръкваше на мига, още повече, че не че не правеше разлика, ами се правеше на ударен и голяма радост падна докато другите консултантченца гледаха сеира :mrgreen:

В бургаската Бърла имам една касиерка за наказване и всеки път се редя на нейната каса - като ме види пребледнява :mrgreen:
Отнесе се веднъж грозно със жена ми - не била длъжна да и сипва покупките в торбичката( надлежно маркирана и платена).
Сега вика колежки да помагат, щото най-големият кошмар за една касиерка е на касата да се откажеш от някоя покупка - настава едно ровене из компютлера за да се изтрие, заформя се опашчица на касата, а обикновено играем и една весела игра - "момент, че се сетих да взема още нещо" - единият се връща в търговската зала, другият подприщва касата с количката - не могат нищо да направят щото фишът е започнат и ако не се приключи, не може да се обслужва следващият.
Има и усложнен вариант - върналият се в магазина отива после на съседната каса иии... почва едно прехвърляне на данни - много е весело :mrgreen:
Обаче на консултантите дето шарят из залата още не съм им намерил цаката - единственото което правя понякога е да взема нещо и после да го оставя на произволен стелаж, но ефектът не е бърз и не е прицелен в конкретен мързеланко :mrgreen:

Всъщност моят съвет е: използвайте всяка възможност за скандал, дори за дреболии - разтоварващо е и има известна надежда, че поне ще ви треперят :mrgreen:

Сега съм намислил някой път да оставя пълна лента със стока за маркиране и в процес на маркиране и да си изляза с празни ръце, сигурно ще настане пълен цирк, но подбирам подходяща компания че да се насладим заедно на гаврата :mrgreen:


Last edited by yosif on 16 Яну, 2007 10:14 am Вто, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 16 Яну, 2007 10:00 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
yosif написа:
...Щото едва ли ще се дигне съответният дойчо от Тетро, Кофтиланд или Бърла ...


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Особено "Кофтиланд" много ми хареса. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Яну, 2007 10:32 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
За кофтито обслужване във Фантастко може да се напише реферат. От всички вериги в София по отношение на обслужването те са най-зле.

По въпроса с платените торбички съм напълно ЗА. Защото когато са "безплатни" започваме да ги разхищаваме и като резултат се натрупва боклук, който ние всички сме платили, макар и да не се плащаха торбичките.

Относно реклами върху платени торбички съм абсолютно ПРОТИВ. Но тук Йосиф зверски греши - нито Била, Хит или Кауфланд слагат реклами на торбичките си. Билската е жълта, характерна за веригата по цял свят, Хитовската е бяла с картинка на магазина, а Кауфландската е червено-жълта - символите на веригата. Едиснтвено изключение правят Метро и ФФ, където от едната страна на пликчето има реклами на разни продукти.

За Пикадили, Елемаг, Фамилия, 123 (или както се казваше), Рамстор не мога да се изкажа. Но немско-собственическите вериги НЕ продават торбички с реклами, което не значи, че нямат други кусури, но вече темата е друга.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Яну, 2007 10:44 am Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Имах предвид саморекламата - познава ли се по торбичката откъде си пазарувал? - познава се - на ей на това се казва също реклама :mrgreen:

Мисъндърстендинг, сори :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Яну, 2007 11:29 am Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Шефе, и аз съм ЗА да си плащаме за торбите, но да не се превръщат в боклук насред пътя, заедно с нещата в тях! Така плащането с цел ограничаване на боклука се обезсмисля, нали?


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Яну, 2007 11:56 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
yosif написа:
Имах предвид саморекламата - познава ли се по торбичката откъде си пазарувал? - познава се - на ей на това се казва също реклама :mrgreen:

Мисъндърстендинг, сори :mrgreen:
Еми, Джоузи, то по цел свЕт се вижда, откъде си напазарувал. Не е нещо дето са го измъдрували по БГ офисите. Иначе и аз се дразня от реклама и самореклама и затова пазарувам с моя чанта на колелца, хем удобно, хем не правя на никого реклама.

КейПи, както казах, ФФ са предмет на научен труд. Каквото и да напишем за тях, няма да е достатъчно. Явно българинът предпочита да пазарува йофтинко и да му мачкат самочувствието.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Яну, 2007 12:09 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
yosif написа:
Продажбата на рекламните торбички е решение на мееестните момченца и момиченца, дето се изживяват като менаджери във веригите.


Има нещо такова.
Във Ф пликовете бяха безплатни, платени, безплатни при покупка над х лв., иначе платени, пак безплатни......


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Яну, 2007 12:54 pm Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Не знам за предпочитанията, Мистър, на нас това ни е най-близкото подобие на какъвто-и-да-е-маркет. Всичкото другото маркет е при вас, късметлии с късметлии! :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Яну, 2007 8:07 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Мар, 2006 9:26 pm Нед
Мнения: 31
Незнам в други държави как е, въпреки че съм сигурна, че не в БГ са измислили рекламата върху тези пликчта. Но все ми се набиват на очи като гледам филмчета, едни кафяви хартиени пликове, без абсолютно нищо на тях, в които хората си носят покупките.
Да не ми беше прекалената стеснителност и аз бих се заяждала и за най-малкото онеправдание. За сега мисля да си слагам нещата в чистите, по-тънки пликчета, които са на плодовете и зеленчуците.
И ще продължа, докато си намеря социалистическата пазраска мрежа... :P


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Яну, 2007 8:24 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
ross написа:
Незнам в други държави как е, въпреки че съм сигурна, че не в БГ са измислили рекламата върху тези пликчта. Но все ми се набиват на очи като гледам филмчета, едни кафяви хартиени пликове, без абсолютно нищо на тях, в които хората си носят покупките.
Да не ми беше прекалената стеснителност и аз бих се заяждала и за най-малкото онеправдание. За сега мисля да си слагам нещата в чистите, по-тънки пликчета, които са на плодовете и зеленчуците.
И ще продължа, докато си намеря социалистическата пазраска мрежа... :P


Да ви кажа как е в Германия. Там тия хартиените пликове ги няма, те са само по американските филми, където токущо изписани затворници ти слагат покупките в тях като начало на тяхната ресоциализация.

В Германия навсякъде пликовете са платени. Става въпрос за хранителните магазини, в ЦУМ-овете, където си купуваш дрехи, моливи и електроника, са безплатни. Но в суперите се плаща - средно около 20 евроцента на торбе! В повечето вериги предлагат и платнени торби за многократно ползуване, ама и на тях има лого на магазина, така че това с рекламата си е отделна бира.

Та - повечето народ в Германия се е научил, че пликовете са с пари и си ползва всякакви други пособия за прибирането на покупките - споменатите платнени торби, вече ползвани найлонови пликове, кашони в багажника на колата и т.н. След въвеждането на платените торбички се забеляза (свидетел съм, затова използвам това глаголно време) значително намаляване на найлоновите боклуци.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Яну, 2007 10:36 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
тия хартиените пликове ги няма, те са само по американските филми

За мен хартиените пликове от рециклирана хартия са най-добрият вариант. Преди време у нас навсякъде найлоновите торбички бяха платени и това въобще не им попречи да обогатяват повсеместно пейзажа. Засега в хартиен плик са ми опаковали нещата само в добър магазин за алкохол. Не виждам какво пречи на останалите да го правят.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Яну, 2007 12:07 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не знам дали найлоновите не са по-йоФтинки.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Яну, 2007 1:52 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Не само са по-йоФтинки, но са и по-здрави.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Яну, 2007 8:19 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Пък и част найлоновия боклук ще бъде заместен от хартиен. По-екологично, но все пак...


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Яну, 2007 12:00 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
За Щатите - всички хранителни магазини дават безплатни пликчета - найлонови или хартиени с реклама на магазина - по филмите реклами не се виждат, защото за това се плаща. Клиентът си избира кое в какъв плик да бъде сложено.
Много често найлоновите пликове освен бели, са и светло кафяви и на тях е отбелязано, че са рециклиран продукт и са за рециклиране.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Яну, 2007 11:12 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Цената е заради продуктова опаковка (доколкото разбрах която се изисква от ЕС) или просто са намерили начин да зимат малко пари. За цената знаех от преди нова година и като ми се случи да пазарувам бутилка ракия на 3-ти (от когато въведоха заплащането) на въпроса знаете ли че се плащат торбичките, отговорих да, следващия въпрос беше колко искате. Аз погледнах ракията и казах, ми колко мислите, че ми трябват? (за което бях погледнат много подозрително)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Яну, 2007 5:51 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Kabal написа:
Цената е заради продуктова опаковка (доколкото разбрах която се изисква от ЕС)...
В Метро продуктовата такса е отделно от цената на торбичката и е 5 стотинки.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Яну, 2007 6:44 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Честно казано не се вълнувам от продуктова такса и всякакви други такси в случая. Във ФФ вече си ходим със здрави хипермаркетски торби и си прибираме покупките здрави. Куцопилев обмисля да си ушием платнени, още по-здрави са, а и съвсем екологични :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Яну, 2007 7:39 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
Честно казано не се вълнувам от продуктова такса и всякакви други такси в случая.
Къде ти е гражданската позиция, девойко млада?


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Яну, 2007 7:41 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Куцо пиле написа:
Честно казано не се вълнувам от продуктова такса и всякакви други такси в случая.
Къде ти е гражданската позиция, девойко млада?


Буквите са я изяли! А после КП е изяла буквите! :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 67 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB