Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:51 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Яну, 2007 1:55 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Тази седмица имах повод да се поглезя и след дълго мислене се спрях на марокански ресторант. Който ме познава по-добре знае за увлечението ми по арабската кухня, реших че ще чудесно да опитам автентична мароканска кухня. :roll: Поблазни ме и обстановката , в нета изглеждаше страхотно. На живо не е толкова впечатляващо..,но все пак обстановката е приятна. И това е... до тук с "положителното" .

Храната е посредствена , а порциите клонящи към мизерни . Предвид тези два фактора ,направо си е скъпо. :-?

Табулето ,беше с краставица ?!? На всичкото отгоре беше нарязана на парчета като за "Шопска салата". А булгурът и магданозът..бяха направо символични.. :evil: Съгласна съм ,че има много варианти за "табуле" дори и с кус кус ,вместо булгур , но никой не може да ме убеди ,че това което ни сервираха беше по "автентична рецепта" на въпросната салата :evil: .

Гвоздея на вечерта , беше прословутия марокански кус кус .Който е запознат зане , че той е доста различен от вида паста , с който ни тъпчат от дество. Има и рецепта някъде във форума. Въпросният кус кус ни беше сервиран с някъква блудкава гадост , която трябваше да бъде "зеленчуци в бульон" . По- гадно нещо не бях яла . :puke:

Моя съвет е да не ходите там. Аз лично няма да стъпя повече! :x


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Яну, 2007 2:00 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
ludetina, би ли споделила къде се намира въпросното заведение, за да знаем къде точно да не ходим. :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Яну, 2007 2:34 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:oops: Извинете. Намира се "Ангел Кънчев" .Според сайта на ресторанта е наномер 27. :roll: " Да Види" е на същия собственик , какво е положението там незнам. И честно казано не и изкушавам да опитам.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Яну, 2007 4:56 pm Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Абе няма да ме убедиш... Аз там ходя да пуша наргиле и да пия чай и ми харесва, така че ще си ям в Олив,с-а и после ще си се отбивам там за едно пушене :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Яну, 2007 7:11 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
И аз четох това за наргилето и ми стана интересно. to4ica ти май ще зарибиш пушачите. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Яну, 2007 7:38 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
to4ica написа:
Абе няма да ме убедиш... Аз там ходя да пуша наргиле и да пия чай и ми харесва...
Само заради едното наргиле да им правиш евалата... Ще ти намерим друго място да си пушиш наргилето.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Яну, 2007 9:54 pm Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
MR.LAZY написа:
Само заради едното наргиле да им правиш евалата... Ще ти намерим друго място да си пушиш наргилето.

Е, не е само заради това това - сантименти към региона :P Но ако ми намериш друго място наблизо - "ади, ади", както казват на юг.
ludetina написа:
:oops: Извинете. Намира се "Ангел Кънчев" .Според сайта на ресторанта е наномер 27. :roll: " Да Види" е на същия собственик , какво е положението там незнам. И честно казано не и изкушавам да опитам.

Ако е същият собственик, значи е наше момче еврейче :lol: В " Да Види" не съм ходила, щото не ми е по кесията, но познавам хора от персонала - възхитени са от това, че всичко се прави наистина на деня и на място, вкл. и хлебчетата, и всичко, което не се изконсумира, а то е доста, хората, работещи там, си взимат за вкъщи. Ако нещо остане се изнася в чисти хартиени торби в отделни пликове навън рано сутринта. Атмосферата и хигиената са на ниво и продуктите са подбрани и пресни. Казвам го от отзиви от "кухнята", повтарям, не съм била там. Но ако работещите там са доволни, за мен е достатъчен показател. В някой от броевете на Бакхус имаше интервю с него - човекът си мечтаел за добър ресторант от дете. Това, че за неговата добре свършена работа се плаща скъпо, ме кара да се надявам, че и с моята ще е така, някой ден...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Яну, 2007 12:39 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
От мароканската кръчма и аз имам много лошо впечатление. Веднъж бяхме там и ядохме някакви сандвичи, които бяха мизерно малки. Дани си поръча чай, в който плИваше умрял молец. :evil:

Колкото до "Да Види" - веднъж съм бил и останах очарован. Но това си е вече за белия списък.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2007 4:09 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Фев, 2007 12:10 pm Чет
Мнения: 1
Аз съм още една потърпевша от въпросния марокански ресторант.Бях на 2рия етаж,където типично по български,за да съберат повечко клиенти,ни бяха наблъскали 15 човека,при това с предварителна резервация!!!Беше адски задимено,порциите са малки и на висока цена.За последното нямам против,но при положение,че другото е на ниво.Накрая един господин,вероятно играещ ролята на салонен управител или каквото е там, направи проблем за 8лв.,при положение,че сметката ни беше малко над 100!!! И само,защото отказахме,при това преди да започне да се приготвя едно пиле с лимони.Наложи се да си го платим и да си го вземем за вкъщи,защото той така решавал.Въобще не сме доволни всички,които бяхме там и повече няма да идем никога-ужасно място!


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2007 6:27 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ефи написа:
Беше адски задимено...
Погледни от добрата му страна, отпаднала е нуждата да пушите наргиле.

Ефи написа:
...порциите са малки и на висока цена.За последното нямам против,но при положение,че другото е на ниво.
Точно това е проблмът на луксозните заведения в БГ. Мислят си, че като цените са високи и всичко е наред и давай само да лапаме. Е, не става! Трябва да се отделят средства за обучение на персонала (някой изобщо прави ли го в тази сфера?), периодични ремонти и подмяна на посудата, покупка на пресни и качествени продукти и т.н.

Ефи, напълно ти влизам в положението и знам как се чувстваш.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2007 7:03 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Като разглеждах сайта на въпросното заведение, не останах с впечатление, че е луксозно. По-скоро "Да Види" е такова.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2007 8:23 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Още по-лошо - нелуксозно и скъпо! Малко заприличва на поговорката: "По-добре богат и здрав..."


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2007 9:27 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Започвам да ви вярвам, още малко и ще стана непушач :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB