Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:44 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 25 Апр, 2007 10:23 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 25 Апр, 2007 10:20 am Сря
Мнения: 1
Закупено снощи от магазин в Стара Загора, свалено от хладилната витрина на магазина:

ImageImageImageImage


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Апр, 2007 10:35 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Вероятно е въпрос на съхранение в магазина, не само до производител. Но кой знае?

Най-добре в такива случаи да се уведомява РИОКОЗ. В случая РИОКОЗ Стара Загора (ул.”Ст.Караджа” 10, Д-р Елена Канева, 042/63-10-09). Те ще проведат необходимите действия по установяване на проблема.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Апр, 2007 10:58 am Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ей, преди 2 години пострадах със същото сирене! :evil: Как не съм знаела. Явно не е от магазина, а от производителя, моето си беше уж в срок.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Апр, 2007 11:15 am Сря 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Търговецът е за е..не.
Има си температура на съхранение, ама нали студеното става с ток.
Зимата практически никой не включва витрините на колкото трябва, дори БИЛЛА си махнаха шарените термометри които показваха коя вана или стелаж колко градуса е.

Помиярска работа...

Инак топените сирена се произвеждат от дефектни и нестандартни сирена, било парченца с крива форма, било не съвсем по технологията, т.е. което не може да се продаде с марка.

Във всички случаи имат бая вода плюс инак няма да се мажат :mrgreen:
Особено тия в туби и кутишки.

Които са на блокчета по-биват :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Апр, 2007 3:27 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей и добре дошъл / дошла, ARTU!

Бгмамите много го псуват това сирене, явно не само търговците, но и производителите шмекеруват :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Дек, 2007 9:27 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Дек, 2007 2:22 pm Сря
Мнения: 16
yosif написа:
топените сирена се произвеждат от дефектни и нестандартни сирена, било парченца с крива форма, било не съвсем по технологията


много меко казано нестандартни :lol: Познат, който работи във фирма производител разказа, че топените сирена се правят от всички отпадъци от производството. Моят съвет е да ги избягвате и да държите децата далеч от тях. Независимо от марката.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2008 11:44 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 02 Яну, 2008 7:23 pm Сря
Мнения: 10
Location: Mother Earth
След последния пост, много се замислям вече и смятам да не купувам повече топено сирене...!
В момента използваме топеното сирене на "Жоси"(в големите кутий от 1кг), вие какво мислите за него, имате ли някакви наблюдения?


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2008 12:14 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Аз пък нямам оплаквания от топено сирене. Обикновено взимам от онези триъгълничавите, най-често чужбински. Единственият им недостатък е, че никога не се обелват според червените лентички и винаги половината съдържание на триъгълничето остава по пръстите ми.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2008 1:06 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Аз пък ползвам всички познати и непознати видове топено сирене като реша да готвя. И Хелиос съм ползвала, досега няма оплаквания. Иначе и аз предпочитам триъгълничета на Президент и още една, ама и забравих името.
Иначе за директна консумация нито едно не ползваме в къщи. Само обикновеното краве сирене ядат Мацов и мачето. Аз съм по мухлясалите.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Фев, 2008 7:54 pm Вто 



Аз купувам някакви немски на пръчки, много са хубави. Иначе българските ми сладнят и не се котират у нас.


  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB