Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:04 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 26 Окт, 2007 1:00 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ще използвам встъплението на Алеко за Лебеда: Прехвалено, префърцунено, пре-скъпо.

Вчера с Еднокракия отидохме да пием по кафе, уж на по-луксозно. Изпаднах в потрес. Кафето е 1,50 лв, но ти го дават върху салфетка, а не върху чинийка. Лъжички не благоволиха да ни дадат. Наложи се да си вземем дървени бъркалки, които стърчаха с по около 10 см над ръбовете на чашите.

Прехвалените браунис изобщо ги нямаше. Другите пасти бяха по едно парче от вид (с позасъхнали краища) - три-четири вида. Имаше и разни кукита за по 3 лв за 50 грама. Направо се чудя какви продажби прави тази верига.

Еднокракия искаше да си вземе натурален сок и пита: "имате ли?". А, те му отговарят: "По принцип имаме фреш, но в момента нямаме". Е, какво, газирано ли да пием, мамка му?

На всичката тая скъпотия, сладкарницата е на самообслужване. Не заслужава и едната звезда, която са взели за категоризацията си. Може би съм им я дали, защото няма четвърт звезда.

Феновете на Ондата да ме извинят, ама искам срещу високите цени да получа адекватно обслужване и комфорт.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 3:13 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Споделям мнението!
"Луксозно" и за мен значи преди всичко внимание към детайла (чашките с чинийките, лъжичките; крачетата на столчетата ;) ) и добро обслужване. И двете липсват във всички кафенета на Онда. Обаче това на Жълтите павета и другота до Английската гимназия често се пукат по шевовете! Едното от млади юпита с грешна идея за лукс, а другото - от ученици, желаещи да се чувстват и изглеждат като млади юпита :lol:
Като се замисля за "луксозно кафене" и се сещам за няколко 4 и 5 звездни, по-новички хотела в София, а цените са горе-долу като в Онда...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2007 10:22 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
И двамате имате грешна представа за философията на този тип кафенета. Там не е "луксозно". По принцип идеята е бързо да изпиеш едно кафе и да си ходиш, или пък да си го вземеш в картонена чашка. Затова и няма глезотии като чинийки, лъжички и други такива. Това, че фрешът е свършил в момента, може да се случи навсякъде.

В България обаче идеята се опорочава от нагласата на потребителя да седне в кафенето и час и половина да виси над едно еспресо, което в Италия примерно го изпиват на една глътка. ОНДА и другите вериги не са за висене в тях, а за пиене на кафе.

Шефе, нищо не казваш обаче за качеството на самото кафе. А според мен то е най-доброто, което съм пил в София.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Фев, 2008 7:56 pm Вто 



Онда е абсолютно най-доброто място за пиене на сутришно кафе, което има в София. А заедно с мъфин, става сутришна фантазия. Пък и има безжичен Интернет за след работа :)


  
 
Сготвено на: 20 Фев, 2008 10:12 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Шефе, нищо не казваш обаче за качеството на самото кафе. А според мен то е най-доброто, което съм пил в София.
Добре, че е Далка, та да видя, че си ме питал нещо. И така, когато давам една торба за пари (лятоска 1,50 си бяха торба пари за едно кафе), очаквам поне, че ще седя и ще си пия кафето поне 15 минути. Колко до качеството на кафето - не е лошо, но като ще си го "вземам" с мен, предпочитам да изпия на спокойствие в офиса една черна Спетема.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB