Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:00 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
 Рецепта: Кабуки
Сготвено на: 10 Дек, 2007 11:22 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Всъщност е може би за сивия списък. Не мога с лека ръка да кажа "Не ходете никога там". Вероятно е въпрос на вкус.
Никулден си изкарахме там. Обстановката много "фюжън" (това, само защото не мога да я определя по друг начин :) ). Относително приятна, но ни настаниха на маса близо до бара, където се приготвяше въпросното суши, и явно от икономии над нашата маса нямаше достатъчно осветление та се взирахме в менюто.
А менюто доста подробно, не само суши, ами и други всякакви (което е малко странно). Сушитата разделени на видове (аз нищо не разбирам от това).
Любезната сервитьорка ме насочи към два сета за да ги опитаме.
Опитахме ги - никой не остана очарован. И за да прека долни инсинуации ще кажа, че и друг път съм яла суши, но не в скъпи и тузарски ресторанти. Всъщност, суши съм яла в едно странно заведение до ВМИ, което за съжаление вече не съществува, беше корейски суши бар, а също и в Русия.
Основната причина да пиша в тази секция са цените.
3 салати, 2 сета от по 10 парчета суши, 1 шкембе чорба по оригинална турска рецепта (която за нищо не ставаше), 1 голяма (българска ракия), минерална вода, кола и сок - 73 лв.
Та, ако има някой баровец, който повече разбира от японската кухня и специално суши, може и да не се съгласи с мен за мястото на тази тема.
Иначе другарите много любези и отзивчиви. Ама за тези пари...


 Profile  
 
 Рецепта: Кабуки
Сготвено на: 10 Дек, 2007 12:28 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
За съжаление съм съгласен, че цените са тежки в Кабуки (Wasabi Garden). Но иначе интериорът, обслужването и атмосферата се добри, така че донякъде това ги оправдава според мен.

Проблемът в България е, че сушито е много нишов пазар - няма голям интерес, няма конкуренция, предлага се само в луксозни ресторанти и цените са бутикови. Няма суши-ресторанти тип Happy например (имам предвид като тип заведение, т.е. Diner - средни цени, подходящо за всекидневно посещение на "средната" класа.)

В САЩ, например, има ресторанти, където се наяждаш със суши до козирката за 20ина долара (включва и бира ако отидеш в Happy hour-а). Атмосферата е непретенциозна, цените са средни до ниски. Има я и високата ниша, разбира се. Най-скъпият ресторант в Ню Йорк е суши ресторант - Nobu. В България, обаче, я има само високата ниша.


 Profile  
 
 Рецепта: Кабуки
Сготвено на: 10 Дек, 2007 2:01 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Sonny, бъркаш Кабуки и Уасаби.

Кабуки е тесен и са сложили огледала на едната стена да изглежда по-голямо помещението - мисля че Маца това разбира под "фюжън", ако не си с гръб, си гледаш цяла вечер физиономията и на тези от съседните маси.

Ние сме ходили един път там, гледахме менюто с неразбиране дълго време, не си поръчахме суши и повече не сме стъпвали там.


 Profile  
 
 Рецепта: Кабуки
Сготвено на: 10 Дек, 2007 2:17 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
IPA написа:
Sonny, бъркаш Кабуки и Уасаби.



Действително размених ресторантите, но Кабуки вече няма. Има Wasabi Garden и Wasabi Deli Lounge. Както и да е, писах по-подробно в другата тема. :)


 Profile  
 
 Рецепта: Кабуки
Сготвено на: 11 Дек, 2007 12:01 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Sonny написа:
Проблемът в България е, че сушито е много нишов пазар - няма голям интерес, няма конкуренция, предлага се само в луксозни ресторанти и цените са бутикови. Няма суши-ресторанти тип Happy например (имам предвид като тип заведение, т.е. Diner - средни цени, подходящо за всекидневно посещение на "средната" класа.)

В САЩ, например, има ресторанти, където се наяждаш със суши до козирката за 20ина долара (включва и бира ако отидеш в Happy hour-а). Атмосферата е непретенциозна, цените са средни до ниски. Има я и високата ниша, разбира се. Най-скъпият ресторант в Ню Йорк е суши ресторант - Nobu. В България, обаче, я има само високата ниша.


Имаше такова, както споделих по-горе. Корейски суши бар, обаче го закриха поради липса на интерес. Там ходехме аз и група корейски учени. :) Беше зад спирката на автобуса, пред ВМЕИ. И акакто казваш ценовия вариант беше до 20 лв. на човек с претъпкване.


 Profile  
 
 Рецепта: Кабуки
Сготвено на: 11 Дек, 2007 12:35 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Е, аз затова ходя на суши само, ако ме поканят.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB