Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:10 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
 Рецепта: Яфата
Сготвено на: 10 Дек, 2007 11:26 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Само да не ме отсвири шефа, че съм си заплюла форума. :)
Та за Яфата в кв. Изток става въпрос.
Никога не съм и била фен, тъй като е прекалено битово за мен. Даже прекалено прекалено.
Заведохме едни немци там, не заради битовото, а заради близостта.
Оказа се, че в английското меню не присъства всичко от българското.
Аз пристигнах в последствие и си поръчах основното ядене по-късно. Донесоха ми свинско пълнено бонфиле, чиято плънка беше около 1 чаена лъжичка, а останалата част от рулото беше напълно сурова, да не кажа жива. Върнах го, така както си е разрязано ми го допекоха на скарата. :roll:
Салатката, която си поръчах е нещо като асорти, и тя беше в размер на четири супени лъжички, по една от снежанка, катък, кьополу и лютеница. Изобщо голяма скромност в грамажа.
Финалът също беше трагичен. Всеизвестното биволско мляко с мед и орехи беше тотално прокиснало.
Изобщо пълна трагедия.


 Profile  
 
 Рецепта: Яфата
Сготвено на: 10 Дек, 2007 12:19 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Нещо не ти върви, май :(


 Profile  
 
 Рецепта: Яфата
Сготвено на: 10 Дек, 2007 7:07 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ходил съм няколко пъти в другия ресторант на "Солунска". Там порциите са огромни (дори аз се озорих), ама обслужването е малко бавно, особено като има много хора.
Но най-неприятното за мен е шумът. На всичкото отгоре циганският оркестър обикаля масите и ти свири на ушенце.
Ама пък е вкусно.


 Profile  
 
 Рецепта: Яфата
Сготвено на: 10 Дек, 2007 7:26 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
обслужването е малко бавно, особено като има много хора.

Направо си е адски бавно, особено в неделя по обяд. И не са особено любезни. Освен това е ужасно задимено от камината.


 Profile  
 
 Рецепта: Яфата
Сготвено на: 11 Дек, 2007 11:39 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
Ходил съм няколко пъти в другия ресторант на "Солунска". Там порциите са огромни (дори аз се озорих), ама обслужването е малко бавно, особено като има много хора.
Но най-неприятното за мен е шумът. На всичкото отгоре циганският оркестър обикаля масите и ти свири на ушенце.
Ама пък е вкусно.


Там съм била преди 3 години и явно нещата не са се променили, беше си бавно, пречеше оркестъра и много задимено.


 Profile  
 
 Рецепта: Яфата
Сготвено на: 11 Дек, 2007 2:27 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
Алеко написа:
Ходил съм няколко пъти в другия ресторант на "Солунска".


Бях там за корпоративно парти края на 2006 година и оркестърът наистина дразни. Добре, че един от мениджърите ги прокуди. :)

Освен това основното ядене бяха три печени прасенца (това си беше грешка на организаторите от фирмата). Та, въпросните прасенца ги донесоха и ги фламбираха пред нас между масите, след което им отрязаха главите, поставиха ги на подноси и обиколиха всички, за да им ги покажат! Не знам каква беше идеята на този ритуал, но няколко колежки пребеляха при гледката.

В крайна сметка се оказа, че порциите се състояха от около 250 гр чиста лой (в ретроспекция можеше да си я взема за сапун) и около 10 грама, или едно бодване, месце. Та така, и аз гласувам отрицателно.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2009 11:32 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Ное, 2009 10:34 pm Чет
Мнения: 1
Ужасно разочарована от "При Яфата", гр.Банско. Понижили са стандарта си до нулево ниво! Била съм в повечето ресторанти на тази верига и мнението ми затвърди на 100%.
Не бяхме ходили никога в Банско и втората вечер решихме да опитаме "При Яфата", да видим как е. Още от вратата не ни хареса, защото липсва чарът и уютът, присъщи на една механа, поне както е в нашите представи. Но да речем вкусове всякакви. Сръбската музика, която звучеше, също не ми се коментира – помолих сервитьора да пусне македонски песни, той пусна народни в изпълнение на певиците на Пайнер. Пак-както да е. Поръчахме си салата от чушки, агнешки дреболийки и мешана скара. Първо салатата се състоеше от три броя полуобелени чушлета, хайде отново от нас да мине, второ-агнешките дреболийки имаха дъх, да речем, такива неща се ядат само ако ти си ги приготвил, но хитът беше, когато донесоха мешаната скара - кебапче и кюфте доста алангле, шишчето беше "мини", но пържолата... пържолата е трудно да се опише. Кюфтето беше по-голямо от нея, беше по-малка даже от каренце, картинката беше потресаваща! Приятелят ми даже снима така наречената пържола за да се види, че не си измисляме или уронваме „авторитета” на заведението без причина. Естествено попитахме сервитьора, това ли е "СВИНСКАТА ПЪРЖОЛА", а той най-нагло каза: "Ами, да, за мешана скара-половин пържола!" и дим да го няма! Нямаше дори едно "Съжалявам, ще попитам защо" или просто да каже, „Не зависи от мен”... Е, чашата вече преля! И ни се отяде, и ни се отпи. И най-вече от факта, че те правят на глупак. И тъй като вечерта отиваше на провал, оправихме сметката до стотинка, добре че имахме точно пари, и да ни няма, Прибрахме се в механата на семейния хотел, в който бяхме отседнали и там с любезните домакини, откарахме до 01ч. на сладки приказки, руйно вино и мезе.
Така че, ако не искате да останете разочаровани, може би трябва да се доверите на местните банскалии, а не на новодошли вериги, за които клиентът е НИКОЙ! Ние поне оттук нататък ще правим така.
П.П От местните хора разбрахме, че т.нар. „викачи”, които те дърпат от улицата и ти досаждат, докато не склониш д им влезеш в заведението, в Банско са забранени от кмета. Познайте дали от „ При Яфата” спазват това разпореждане…


Attachments:
DSC00590new1.jpg [113.21 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
 Рецепта: Re: Яфата
Сготвено на: 25 Сеп, 2012 7:54 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 25 Сеп, 2012 7:02 pm Вто
Мнения: 1
Mиналата седмица организирах тържество за 20 човека там. Отидох предварително, уговорих се за отстъпка с управителя, разбрахме се за предварително меню, за да не се чака. Управителят ме увери, че всичко е отработено и ще бъде наред.
Резултатът - подредена голяма и неудобна блок маса, при която не може да се стигат чиниите в средата. Намален грамаж на порции (на принципа-отстъпка в цената върви само с отстъпка в грамажа), спаружени и отдавна приготвени (поради което и безвкусни) манджи и т.н. Най-голямата излагация беше обслужването - сервитьора идва оставя чиниите в средата на масите и изчезва. В един момент не издържах и му казах, че все пак сме на ресторант и очаквах поне да мине по гостите с платата, да им помогне да си сипят. Отговорът беше, че на блок маса не можело да се сервира лично (само дето и дума не обелиха за това, когато се договаряш, а само когато гостите са вече в заведението). Наложи се цяла вечер да обслужвам гости и да наливам чаши. Сервитьорите просто се изпариха.
С две думи - голямо разочарование, провален празник, необслужени гости. Не мисля да повтарям този експеримент повече, просто възмутително.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB