Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:18 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 02 Окт, 2008 6:52 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 02 Окт, 2008 6:43 pm Чет
Мнения: 2
Не бих ви препоръчала този ресторант! Опарихме се за съжаление на сватбеното ни тържество. Първото нещо, което ми направи лошо впечатление е че 2 пъти преди тържеството вечеряхме в ресторанта и двата пъти ни бяха дали нереално висока сметка без изобщо да пише кое колко струва. Не знам кой отговаря за това но сервитьорите определено си правят каквото си искат включително и да надписват сметки. Както и да е това е най-малкият проблем.
Плюсове на заведението са прекрасната гледка и страхотното местоположение - далеч от градския шум.
Първоначално управителят ни беше дал куверт от 55лв. за блок маси на човек /такъв куверт човек може да плати във Феста Барсело или в Гранд хотел София/, но не и в хотел в който пепелниците не се сменят по цяла вечер. След като сменихме вида на сервиране на индивидуален куверт и избирахме отделните елементи от менюто куверта ни се оформи около 50лв. /не е включен алкохол/ въпреки, че реално по цени от менюто не беше толкова, но понеже нямахме избор, бяхме капарирали и нямаше как да не се съобразим. Да кажем, че сме били съгласни на тези куверти стига наистина да отговаряше на предварителните ни уговорки. На първата среща управителят ни каза, че можем да си внесем всякакъв алкохол, а после ни каза, че няма смисъл да мъкнем каси с бира като можем да си я закупим от заведението. Но не спомена, че е задължително. След като ние си купихме алкохола включително и бирата той категорично отказа да внасяме бира, тъй като от това печелел. И така вкъщи ни останаха близо 120 кенчета бира, които и в момента се чудим какво да правим. Въпросната бира от която печелел ни каза че се сервира в 3 литрови галончета - въпросът е в това, че дори и гостите са забелязали, че единия литър е предимно пяна и само останалите 2 са разредена бира с вода.Но това въобще не е най големия проблем в цялата работа - да кажем, че всички заведения имат подобни практики.
На самото сватбено тържество не бяха осигурили столове за възрастните по време на церемонията, нямаше и маса за цветята и подаръците каквато ни беше предварителната уговорка. Истината е че за повечето негативни неща разбрахме едва след сватбата, тъй като човек е в приповдигнато настроение, танцува, радва се на гостите си и пропуска доста неща. Бяхме говорили да има осигурена вода на гостите - е такава вода никъде нямаше.

И ето тук започва всичко:
След сватбата питах гостите как е била храната, харесала ли им е тъй като аз самата от танци и еуфория изобщо нямах възможност да хапна. Всеки кимаше, говореше с недомлъвки и аз усетих, че има нещо нередно в цялата работа. Започнах да звъня на хората и се оказва, че повечето са останали гладни. Сервитьорите в момента в който станат да танцуват и им прибират пълната чиния със салата, предястието, основното, тортата дори недокосвани. Сервират и като станеш да танцуваш оставаш без ядене. Правило е пълна чиния да не се пипа. На някои гости въобще не са им били сервирали ястие. На фотогръфът, операторът и DJ били сервирали само салата и бира при условие, че сме им платили пълните куверти. И аз започнах да връщам лентата назад и да си спомням някои неща. На някои маси са взимали пълните безалкохолни като са обяснявали, че ги носят на друга маса където нямало, а те най вероятно са ни ги прибавяли като допълнителни поръчки в сметката. Отваряли са бутилки с алкохол, за което не са били упълномощени тъй като алкохола ние си го внасяхме и си имахме човек който да отговаря за него, дори самият управител ни каза, че ние си поемаме отговорност за алкохола, тъй като го внасяме. На масата на моите роднини прибрали платата с мезетата пълни и то при условие, че мезетата са именно затова човек да си допива с тях. При забележка от страна на роднини казали цитирам: Кой ял ял и без това масата е препълнена!" Да не говорим, че за да ни изгонят накрая спряха тока на DJ, а на човека апаратурата му не е без пари.

С две думи ако не искате да ви вгорчат празника не ходете там - със сигурност ще бъдете излъгани тъй като заведението явно се управлява от хора, които по никакъв начин не държат на името си. Убедена съм че никой от гостите ни няма да стъпи там тъй като сами са видяли какво представляват.
Най-неприятното е че ние изпълняваме нашия ангажимент от предварителната ни договорка - тоест плащаме си кувертите, а отсрещната страна гледа само как да даде колкото се може по-малко от себе си, а да спечели много - е не става - едно от златните правила в бизнеса е че за да получаваш трябва първо да дадеш.
Ако в момента мнението ми в този форум за р-т "На върха" беше положително сигурна съм, че щяха да спечелят много повече от няколко плата с мезета, няколко литра бира и т.н. Най-добрата реклама е тази от уста на уста, а те определено не си направиха добра реклама.
И така равносметката е че заведението се намира на прекрасно място, добре замислено е, но явно нещо в управата не е наред за да е такова положението. Не може само да искаш да получавш без да дадеш от себе си нищо. Така или иначе ние останахме с чудесни спомени от тържеството ни, но съм длъжна да напиша какво е било положението именно за да няма и други опарени. Точно така се отсяват качествените от некачествените услуги.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Окт, 2008 7:59 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Vikito, искрено ти съчувствам за гадното преживяване. :(
Скоро и аз бях в булченско положение, та разбирам горе-долу какви нерви струва подготовката. Явно, обаче, вашата сватба е била голяма - съвсем ли не намерихте нещо проверено? Още повече щом два пъти преди това сте вечеряли в заведението. Не те укорявам, повярвай ми, само се питам.

И все пак, каквото било, било, запази си спомена за еуфорията :)
А по повод "какво да правим с бирата" - ами изпийте я, що за въпроси! :mrgreen:

Апропо, вие всичко ли си платихте предварително? Мисля си, че би било добре след капарото да се плати само ако вие и гостите ви сте били обслужени по договорения начин.

ПП Поздрави за щастливото събитие :flow:


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Окт, 2008 10:21 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 02 Окт, 2008 6:43 pm Чет
Мнения: 2
Да, така е сватбата беше голяма. Първоначално поканените гости бяха 140 човека след, което взеха да намаляват и стигнаха до 120. Обиколихме страшно много хотели и заведения, но в сезона на сватбите е абсолютно невъзможно да намериш нещо свободно, не е вярно, че хората в България не се женят. На едно място ни казваха, да си променим датата съгласно тяхната свободна, на друго не разрешаваха тържеството да е на открито, на трето искаха прекалено голям наем за градина и въобще навсякъде удряхме на камък. Аз още от самото начало знаех, че и тук ще имаме проблеми, но просто като сложихме всичко на везните и решихме, че ще рискуваме. Все се надявахме опасенията ни да са напразно. Нищо не сме платили предварително освен капарото. Всичко платихме вечерта след като свърши тържеството. Както споменах по-горе за повечето негативни неща разбрах впоследствие от гостите. А такова нещо като предварителен договор в подобно заведение е нещо нечувано за да си търсим правата по някакъв начин. Обърнахме се към комисия за защита на потребителите, откъдето ни казаха, че са пратили човек, но не могат да отговарят за възпитанието и държането на персонала /за това отговорност носел управителя/.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Окт, 2008 9:16 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Бях на детски рожден ден миналата годин там. Наистина са доста немарливи в обслужването. И храната им не ставаше. Един колега беше организаторът и съм сигурна, че не би се скъпил (най-малкото защото и шефът беше поканен :) ) обаче поднесените неща бяха много малко, некачествени, а и соковете за деца бяха ледено студени.
Иначе наистина гледката е невероятна.
Както каза и Пилето - не се ядосвай, а запази емоцията от празника.
Аз моята сватба я спретнах на адски познато и добре изпитано място - кварталния китайски ресторант. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Окт, 2008 2:21 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Vikito, честито! :mar:

Съжалявам за гадното обслужване...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB