Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:16 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 07 Фев, 2009 1:36 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Юли, 2007 6:29 pm Пон
Мнения: 58
Location: дупница
Съмнително бавно им се развалят продуктите... Вижте сами !



Last edited by emzeperix on 08 Фев, 2009 11:50 am Нед, edited 4 times in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 07 Фев, 2009 11:11 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Ное, 2007 1:02 am Вто
Мнения: 98
Location: Атина
А, не ми се зарежда!


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2009 12:01 am Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Юли, 2007 6:29 pm Пон
Мнения: 58
Location: дупница
Shokolatina написа:
А, не ми се зарежда!


При мен се зарежда, ама вече не мисля да го ям !


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2009 1:09 am Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Ное, 2007 1:02 am Вто
Мнения: 98
Location: Атина
:lol:

Е, и какво толкова! Че коя храна няма да се развали и то след 8 седмици, то буркана да не е хладилник...

Наистина нищо нередно не виждам. Кое месо няма да се развали и кой хляб не мухлясва!
Проява на много лош вкус и нелоялна конкуренция! Не казвам, че е кой знае какво качество, като всеки Fast food межде впрочем, но конкретния пример какво иска да докаже?
Че накрая миризмата била отвратителна и след 8 седм я изхвърлил! :lol: А, не, невероятно!


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2009 11:20 am Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Юли, 2007 6:29 pm Пон
Мнения: 58
Location: дупница
Shokolatina написа:
:lol:

Е, и какво толкова! Че коя храна няма да се развали и то след 8 седмици, то буркана да не е хладилник...

Наистина нищо нередно не виждам. Кое месо няма да се развали и кой хляб не мухлясва!
Проява на много лош вкус и нелоялна конкуренция! Не казвам, че е кой знае какво качество, като всеки Fast food межде впрочем, но конкретния пример какво иска да докаже?
Че накрая миризмата била отвратителна и след 8 седм я изхвърлил! :lol: А, не, невероятно!


Това, което трябваше да те впечатли е, че картофките не се развалиха !!! Май доста консерванти има...Питам се дали ако се храня само с тях няма да се разложа след като умра?! :skull:


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2009 5:02 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Да, пробемът е именно в това, че не се разлагат. И притеснително е и това, че след като за толкова дълго видът им никак не се променя, дали пък не ни предлагат и по-застояла храна някой път...
Макар че за картофките според мен има и някои моменти, които в известна степен обясняват неразлагането- картофките на Макдоналдс са доста тънички и обикновено ги поддържат топли под лампа, което води до още по-голяма загуба на вода. А когато в нещото няма вода, то логично не се разлага. Само мазнината може да граняса, но това не се вижда...
Особено притесително беше положението с Биг Мак-а - този хляб е по-съмнителен за консерванти....(а вероятно и "кюфтето")


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2009 6:31 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Ное, 2007 1:02 am Вто
Мнения: 98
Location: Атина
Мазнината е консервант, затова не се разлагат. :burger:
А дали са застояли - и дума не може да става, защото се проверяват всеки ден сроковете на годност, попълват се формуляри всеки ден и т.н... Това поне съм го виждала с очите си!

Консерванти - има със сигурност. На соса Балсамико няма забранени според моя списък , но дресинга за Ceezar's съдържа Е171 което е забранен консервант.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2009 11:29 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Юли, 2007 6:29 pm Пон
Мнения: 58
Location: дупница
Shokolatina написа:
Мазнината е консервант, затова не се разлагат. :burger:
А дали са застояли - и дума не може да става, защото се проверяват всеки ден сроковете на годност, попълват се формуляри всеки ден и т.н... Това поне съм го виждала с очите си!

Консерванти - има със сигурност. На соса Балсамико няма забранени според моя списък , но дресинга за Ceezar's съдържа Е171 което е забранен консервант.


Но "контролната" порция картофки се развали много бързо! Следователно...


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Фев, 2009 10:15 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Аз по принцип не съм любител на МД, а дори и детето ми не ги тачи особено. Но, както казва и човекът, най-притеснително е, че картофките изглеждаха като току що извадени от фритюрника. Дали има консерванти или не е безпредметен спор. На всички ни е известно, че тези храни не са полезни, в повечето случаи са изключително вредни.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Апр, 2009 1:54 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Апр, 2009 10:01 pm Нед
Мнения: 2
Да, може и след 10 седмици на тези картофки да им няма нищо на пръв поглед, но някой би ли посмял да ги опита! Не мисля. Дори и външно да им няма нищо, по принцип след седмата минута от изваждането им трябва да се изхвърлят (не че се прави често). След тази седма минута картофките не стават за нищо - знам го и от личен опит и работя в McDonald`s в момента. Но наистина са вредни и не могат да си смилат добре.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB