Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:02 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 
Message
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 08 Яну, 2009 11:01 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Предколедно миналата година съфорумци решихме да се съберем на сбирка в бирария Ale House. Всичко подсказваше, че ще бъде незабравимо преживяване - хубави хора, "жива" музика и "жива" бира - какво повече му трябва на човек.

Първото разочарование дойде още с резервацията. Поискаха ни 400 лева за 20 човека?!?! Оказа се, че младежът, който направи резервацията, се познава задочно с управителя, та минахме само със 100 лева.

Дойде и денят Х, в който се срещнахме. Малко по малко се събирахме, а с напредване на времето поръчките се бавеха все повече, част бяха забравени от сервитьорите, а някои така и не дочакахме. Сервитьорите бяха много вежливи момчета, но това не стига. Едно от обясненията, които ни дадоха е, че ресторантът има 120 места, а в момента има 130 човека.

Като за капак изгоря единият фритюрник в кухнята, което направо разби загладнелите ни стомахчета. Тъй като отказах едно от нещата, които бях поръча,и за извинение ми донесоха ... стар, загорял чипс. Кофти, по добре да не бяха се извинявали.

Менютата бяха странни - в смисъл - не съдържаха всичко, което се предлагаше, а част от цените не отговаряха на обявените.

21.30 часа. Дойде ред и на "живата" музика. Тази вечер беше ред на група Табу. За съжаление не ставаха за слушане. А, музиката беше толкова силна, че трябваше да се надвикваме, за да си чуем приказката.

Най-неприятният сюрприз - сметката. Освен разликите в цените на някои артикули, се оказа, че трябва да платим по 5 лева на човек за музиката, а това не беше упоменато никъде. Така сметката беше "натоварена" с над 100 лева.

Иначе храната не беше лоша и персоналът беше любезен, но останалите дребни детайли пращат заведението в черния списък.


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 09 Яну, 2009 12:34 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Доста време ти отне да се изкажеш отрицателно, шефе! :lol:

Благодаря за комплимента!

А за музиката не съм съгласен. Много си бяха добри тримцата от "Табу", особено едната! :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 09 Яну, 2009 10:09 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
И аз само за качеството на музиката не съм съгласна. Добре си свиреха. Вярно, че беше супервисока, ама това е такъв тип заведение, не е пиано бар, та само да мъркат фоново...

Честно казано ако не бяха проблемите със сметката, а както се оказва и с бързината на обслужването, бих отишла пак, но в ден без жива музика, оня джолан баварски не ми излиза от ума... :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 09 Яну, 2009 1:04 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
И аз само за качеството на музиката не съм съгласна. Добре си свиреха. Вярно, че беше супервисока, ама това е такъв тип заведение, не е пиано бар, та само да мъркат фоново...

Честно казано ако не бяха проблемите със сметката, а както се оказва и с бързината на обслужването, бих отишла пак, но в ден без жива музика, оня джолан баварски не ми излиза от ума... :mrgreen:


Пиле, освен да направим едно джоланно парти, но аз ще мога февруари? :)


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 09 Яну, 2009 2:52 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Маце, принципите ми на клиент биха влезли в противоречие с такова парти в Ale House. Но пък ако някъде другаде правят голяяям и хубав джолан съм 'за'. :mrgreen:
Аз също не възнамерявам да излизам от къщи, освен до колата, в това гадно време. Зимния пейзаж най-много ми харесва през прозореца.


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 09 Яну, 2009 2:58 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Маце, принципите ми на клиент биха влезли в противоречие с такова парти в Ale House. Но пък ако някъде другаде правят голяяям и хубав джолан съм 'за'. :mrgreen:
Аз също не възнамерявам да излизам от къщи, освен до колата, в това гадно време. Зимния пейзаж най-много ми харесва през прозореца.


Аз джолани знам, че правят хубави в Егур Егур, но пък там си е скъпичко.

А относно пейзажа - аз съм още по-драстична, предпочитам го на телевизора. :)


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 09 Яну, 2009 3:04 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
:lol:

Бе скъпичко, ама пък хем е на по-удобно място (не откъм паркиране, ама по-близинко), хем няма жива музика 8)


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 09 Яну, 2009 3:11 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
А за музиката не съм съгласен. Много си бяха добри тримцата от "Табу", особено едната! :mrgreen:
Куцо пиле написа:
И аз само за качеството на музиката не съм съгласна. Добре си свиреха. Вярно, че беше супервисока, ама това е такъв тип заведение, не е пиано бар, та само да мъркат фоново...
Явно сте били пияни. :P Мацката определено пееше фалшиво, макар наистина да изглеждаше добре.

Мацо, добър джолан правят в Тино, или поне така говорят злите езици.


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 09 Яну, 2009 3:26 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
MR.LAZY написа:
Явно сте били пияни. :P Мацката определено пееше фалшиво, макар наистина да изглеждаше добре.


Айде сега, пияни! Ти какво очакваше, Мадона? :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 10 Яну, 2009 12:01 am Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Да си кажа и аз - пъстървата ми беше студена, без никакви подправки и с кофти гарнитура. Мацката беше страхотна, ако можеше и да не пее, щеше да е супер! Бирата май беше готина, но аз не я пия ни жива, ни умряла, така че...
В "Тино" джоланът беше божествен, и аз се точех за него, но Алеко нещо спомена, че са развалили кухнята май. Дано не съм разбрала добре, жалко ще е.


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 10 Яну, 2009 9:32 am Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Явно става все по-трудно да се открие заведение, което отговаря на претенциите ви. От тук насетне преставам да давам каквито и да е препоръки.


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 10 Яну, 2009 1:15 pm Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Не го приемай лично, де. На мен поне ми е безралично каква точно е кръчмата, стига да има повод да ви видя. А всички останали, които си препоръчал досега, бяха много добри и си ги посещаваме, а в "Кактус" направо се влюбих, особено в лучената супа и рибата на деня.


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 10 Яну, 2009 3:24 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Алеко, твоите идеи са били най-добри и разнообразни. И нали знаеш, че нищо не може да се хареса на всички, важното е повечето хора да си прекарат хубаво.


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 10 Яну, 2009 4:00 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ми да! Моето оплакване беше единствено и само от сметкаджийските неточности. Освен това, Алеко, ако обичаш не изземвай функцията Сърдитко от Шефа той се справя чудесно :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Бирария Ale House
Сготвено на: 10 Яну, 2009 6:37 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Не ми се искаше да вземам отнощение по темата защото все пак не разбирам много от софийските ресторанти и там сме ви на гости. Кръчмата си имаше кусури и то предимно в Менюто и сметките накрая. Но от трите кръчми в които сме били до сега с вас ние лично в тази изкарахме най весело, а това е нещо което оставя добри спомени. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB