Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:33 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 15 Юни, 2004 2:05 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Дълго се колебах дали да започна тази тема, но търпението ми се изчерпа. Става въпрос за поредния случай, в който се отнесоха с мен не като клиент, а като купувач в татово време. И то става въпрос за веригата магазини Европа. Уж западна (вече), а облсужването нашенско (соц). Били с малки заплати ще каже някой, това обаче мен не ме засяга. Коклкото и да са малки, те явно не разбират, че ние (клиентите им ги плащаме). Ако ние (клинетите) спрем да пазаруваме, защото сме недоволни от обслужването, те (продавачките) ще останат без никакви доходи. Ако някой не е съгласен моля да ме обори, да даде аргументи в тяхна защита. Може би не съм прав...


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2004 7:11 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
Разкажи поне какво е станало? Излъгаха те в грамажа? Или ти казаха, че Смядовска луканка няма, а ти видя приятелката на продавачката с пълно пликче ? Или ти се троснаха и казаха "Затваряме за инвентаризация" и още...


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юни, 2004 10:17 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Съвсем банална история. Отивам на единствената каса, на която има ПОС автомат (за разплащане с карти). Касиерката ми казва: "Идете на първа каса". Тръгвам към първа каса (където няма ПОС), и виждам, че на съседната каса си седи една лелка със скръстени ръце. Насочвам се към нея, а тя отправя следния коментар:"Това май не е първа каса". Решавам да си спестя забележката и отново се насочвам към първата каса, а лелката вика след мен:"Ама елате тука"> Ей такива ми ти работи. Но мисълта ми не беше за конкретния случай. Предполагам на всеки му се е случвало пазарувайки в някоя от големите вериги магазини да попадне на невъзпитан/а продавач/ка. Та се чудя има ли нещо, което да извинява тези хора за това им поведение. Пак повтарям че ниските заплати не могат да бъдат извинение.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Фев, 2005 7:12 pm Вто 



Живея в Лозенец и съм принудена да пазарувам почти ежедневно в супермаркет Европа. Мога да кажа, че въобще не съм доволна от обслужването и чистотата! Веднъж имаше някаква проверка очевидно, мъже в костюми се разхождаха насам-натам а служителки чистеха с парцали под рафтовете пред очите на купувачите. какво ислизаше оттам вие е бедна фантазията - прах и кал на вълма, дребни боклуци...Ужас. Пише че работят до 23.30 но обикновено към 10 вече се стягат да си ходят. мият с парцал между рафтовете и гледат много нацупено когато минеш оттам. Мисля, че е по-разумно да затворят магазина за клиенти и тогава да изчистят...

Та така ::), но пък продават телешка кайма и месо, което не всички супермаркети правят, а за мен това е важно, защото не ям свинско. Като цяло бих предпочела да пазарувам в Рамстор на черни врах но той пък ми е далече :(
това е, от верига европа ще спечелят ако си подобрят организацията, хигиената и културата на обслужване. :)


  
 
Сготвено на: 15 Фев, 2005 12:24 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Уф,в този в "Лозенец" наистина е голяма мръсотия!! :x Такава мизерия съм виждала само в супермаркетите от веригата "Макс"..
"Фантастико' пък са прекалено малки..едвам можеш да се разминеш..На мен лично ми липсва "Оазис".."Европа" направиха някои нововъдения в веригата..като по голямото разнообразие..,но за сметка на това често етикети с цени липсват..трябва да гадееш колко струват .."дробчетата"..да речем. :twisted:
Най-големия плюс на "Европа"..е предлагането на пилешки филета на килограм и при това на доста прилична цена! :knife:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Апр, 2006 9:39 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
И за мой голем кеф, затвориха магазин Европа в Младост. Явно притеснени от конкуренцията на скорооткриващия се Кауфланд и заради кофтито обслужване. Ама така е! Крайно време е пазарът да отсее некадърните.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Апр, 2006 9:46 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Хм, за софийската Европа и другаде съм чела лоши отзиви. Особено внимавайте на касата - масово начуквали и др. продукти, освен тези, които сте взели.
Но пък нашенската тук е доста прилична. Сравнително любезен персонал, някои неща са доста евтини, чисто е и т.н. Но пък тук е голяма мизерия откъм заплати и колкото и ниско да плащат, явно за Ст. З. е добре. Лошото е, че ни е доста далече този магазин и ходим рядко.
Ама да не отварям дума за магазините около нас, че роман мога да изпиша... :evil:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB