Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 4:10 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 33 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
 Рецепта: Re: Телешко месо
Сготвено на: 29 Юни, 2011 9:51 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
sylt написа:
ОК, обяснявам. За да се получи перфектния стек, има няколко особености. Да ви е сладко.

Благодаря ти много за чудесното обяснение!
Един въпрос - понеже казваш, че става най-добре на чугунен тиган, но не емайлиран, какво точно имаш предвид, защото аз имам именно тежък чугунен тиган, но емайлиран, каква е причината на емайлирания да не става толкова добре?
И един съвет от мене - вместо да се налива мазнината в тигана преди печенето, мисля, че е значително по-добре да се намаже обилно месото от двете страни преди поставянето му в тигана, респективно на плочата или скарата.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Телешко месо
Сготвено на: 29 Юни, 2011 12:00 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Юли, 2010 1:16 pm Съб
Мнения: 113
Location: София
Не знам точно защо не става същия на емайлиран тиган. Не че не става добре, просто на неемайлирания става по-добре. Аз имам и от двата вида и съм правил стекове и на двата. Неемайлираният има леко пореста повърхност, докато емайлираният е гладък. Порестата повърхност мисля че прави, да я наречем коричката на стека по-хубава, дори леко хрупкава и като че ли по-сладка, отколкото гладката повърхност.
Относно мазнината в тигана - да, може и както казваш, но аз предпочитам по моя начин, защото го харесвам с една идея повече мазнина, около 1/2 лъжица повече.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 33 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB