Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:11 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
 Рецепта: Бял Амур?
Сготвено на: 04 Дек, 2004 3:33 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Как се приготвя тази риба?Баща ми е купил филе от бял амур,обаче е пропуснал да попита какъв е най-подходящия начин за приготвянето и! :roll:
И на рецепта няма да откажа.. ;)


 Profile  
 
 Рецепта: Бял Амур?
Сготвено на: 04 Дек, 2004 3:59 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Това е от белите риби с по-твърдо и стегнато месо. От него се правят всевъзможни ястия, само не може да се пече на скара, защото е от сухите риби. Ако кажеш, колко е рибата (и колко порции трябва да се приготвят), ще измислим нещо. В момента ми хрумват идеи за печена в плик с масло и соев сос, панирана, кюфтета, датски рибен пудинг, рибен кебап, любимия ми рибен пирог, шафранови галушки, овчарски пай с риба, вместо с месо и др.


 Profile  
 
 Рецепта: Бял Амур?
Сготвено на: 04 Дек, 2004 4:16 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:facelick: :facelick: Всичко звучи страхотно..обаче баща ми е малко консервативен по отношение на храненто (добре ,че не съм наследила любовта към готварството си от него.. :twisted: ;) ) и за това напиши ми моля те нещо поо традиционо..като печена риба..или нещо подобно.
П.С. За много неща бях чувала,обаче за първи път-рибен кебап..
Всичките ти предложения са страшно изушаващи..не искам да те тормозя повече за днес-една ми стига .. :twisted: за сега :twisted: ..по твое усмотрение! ;)
Мерси!


 Profile  
 
 Рецепта: Бял Амур?
Сготвено на: 04 Дек, 2004 4:20 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
И все пак, колко е рибата и за колко човека ще се приготвя?


 Profile  
 
 Рецепта: Бял Амур?
Сготвено на: 04 Дек, 2004 4:36 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:head: :head: Боже ,пак го направих!Така се размечтах ,че отново забравих..Image
Извинявай! :( Значи за 4 човека,а рибата е 1,7 кг.


 Profile  
 
 Рецепта: Бял Амур?
Сготвено на: 04 Дек, 2004 4:50 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
От това количесво риба можеш да приготвиш две ястия, та ако не харесат едното, ще уважат поне другото. Поствам рецептите в Българската кухня.


 Profile  
 
 Рецепта: Бял Амур?
Сготвено на: 04 Дек, 2004 5:12 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Написах как се пече тази риба, но на мен лично най-много ми харесва панирана.


 Profile  
 
 Рецепта: Бял Амур?
Сготвено на: 04 Дек, 2004 6:22 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
А ,панировка различава ли се по нещо от стандартната (поне за мен)..мариноване на рибата ,после в брашно и пържене?
Ако има някой пиниз и не е тайна ,казвай! ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Дек, 2004 11:36 am Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Аз не съм се сещала да мариновам рибата, а направо я овалвам в брашно, после я потопявам в разбито яйце (може и да се разнесе леко с пръстче яйцето върху рибата) и накрая - в галета. Чак след това я пържа.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Бял Амур?
Сготвено на: 27 Ное, 2007 4:12 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 07 Юни, 2007 3:54 pm Чет
Мнения: 16
Location: София
ludetina написа:
Как се приготвя тази риба?Баща ми е купил филе от бял амур,обаче е пропуснал да попита какъв е най-подходящия начин за приготвянето и! :roll:
И на рецепта няма да откажа.. ;)

Ако отворите на авторския ми сайт ekaterinara.blog.bg, там има писано за рибите, подправките.
Любимият ми начин на приготвяне на риба е като кебап (с неговите продукти), който обаче аз правя като плакия - загънат във фолио или хартия риба само с лук, чушки и домати, подправки - чер пипер, бахар, дафинов лист. Отгоре и отдолу върху фолиото - олио, в средата - също.
Но най-много обичам сръбските рецепти за рибни яхнии с картофи и домати. Но, като че ли за този вид риба те няма да са най-подходящи. Камбоджанският вариант с чушки също едва ли е най-добрият тук. Най-лесно би било просто да задушим рибата в тавичка с мазнина и вода. Да добавим после при сервиране гарнитура. Най-много препоръчвам така да се приготвя филе от хек, продава се навсякъде. Опитайте.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Бял Амур?
Сготвено на: 28 Ное, 2007 3:53 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
ekaterina0909 написа:
Най-лесно би било просто да задушим рибата в тавичка с мазнина и вода. Да добавим после при сервиране гарнитура. Най-много препоръчвам така да се приготвя филе от хек, продава се навсякъде. Опитайте.

Хекът не се ли получава малко безвкусен при такова приготвяне? Слагаш ли някакви подправки?


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Бял Амур?
Сготвено на: 29 Ное, 2007 3:13 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
to4ica написа:
ekaterina0909 написа:
Най-лесно би било просто да задушим рибата в тавичка с мазнина и вода. Да добавим после при сервиране гарнитура. Най-много препоръчвам така да се приготвя филе от хек, продава се навсякъде. Опитайте.

Хекът не се ли получава малко безвкусен при такова приготвяне? Слагаш ли някакви подправки?


Не че е моя работа да отговарям (извинявай ekaterina0909), но и аз правя по подобен начин хека, като му слагам някоя и друга подправчица - примерно малко соев сос, малко къри, малко чесън. И понякога само едно от изброените стига. Както другаде отбелязах, филетата хек, които продават не стават за паниране, поради твърде голямото окостяване.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB