Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:28 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 29 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 13 Ное, 2007 5:26 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
В последно време готвя рецепти с заквасена сметана.Пробвах няколко вида - на Данон,Роса,Верея. Като че ли за мен най-доближаваща се до едновремешния вкус на заквасената /кисела/ сметана е тази на Верея. Вие каква марка сметана предпочитате?


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2007 5:42 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Предимно заквасена сметана ползвам, на Данон, по една причина - от години качеството й не се изменя, т.е. не ме "изненадва" като някои други марки.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2007 5:46 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Аз също ползвах на данон, но тази на Верея сякаш като нов продукт ли, но ми се стори много добра и от месец само нея ползвам..


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2007 5:52 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Дано като на нов продукт запазят качеството й по-дълго време.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2007 7:39 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
И аз ползвам тази на Данон. Другите не ми харесват. Не съм пробвала Верея.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2007 9:43 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Верея е може би от месец на пазара.ако я видите просто я пробвайте за цената си от около 1лв за 220мл я намирам за по-добра от тази на Данон


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2007 9:46 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
И аз ползвам предимно на Данон, просто защото в повечето дюкяни такава намирам. Но съм взимал и Роса, която също не е лоша.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2007 12:17 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Айде и аз да се изкажа ;)
Роса е с 30% масленост, а Данон с 20%. Определено предпочитам Роса (някак си по-натурална ми е на вкус) за ядене, а за готвене Данон. Верея не съм пробвала още, понеже не съм намирала досега. Бор-Чвор е много странна - една такава гъста и не много маслена (нищо, че пише 20%). Вкусът ми е малко изкуствен обаче... и не мисля, че ще стане добре за готвене..


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2007 12:24 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Да за Бор-Чвор забравих- не ми харесва и на мен.Прилича на Данон малко като вкус. Верея я има в Била и е 220гр, а не 220мл,както писах по горе.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2007 1:41 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Нашият фаворит вкъщи също е Роса.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2007 2:01 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз най-често купувам Данон, но поради липса на избор. Един единствен път попаднах на Роса в кварталната бакалия и ми хареса значително повече.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2007 6:29 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Доскоро ползвах Роса, но я изкофтиха, сега купувам Верея. Толкова много ми харесва (гъста, мазна и истинска на вкус), че я ползвам дори и за мазане на филии, вместо масло.
Дано остане хубава за по-дълго време.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2007 7:24 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Тая Верка я няма там, където аз пазарувам, макар че имат други продукти от същата фирма. Ама може и да са пуснали, без аз да забележа. Не купувам редовно заквасена сметана, а само, когато имам нещо конкретно предвид. Така че може и да съм пропущил.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2007 11:56 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
И при нас в околните магазини липсва. Специално я потърсих след като тук прочетох за нея. Е, може по-натам да се появи.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2007 5:24 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
biskvitka написа:
Доскоро ползвах Роса, но я изкофтиха, сега купувам Верея. Толкова много ми харесва (гъста, мазна и истинска на вкус), че я ползвам дори и за мазане на филии, вместо масло.
Дано остане хубава за по-дълго време.

biskvitke, радвам се че и на теб ти е харесала :) Така като гледам на сайта на ОМК - от 28 септември е на пазара затова нормално е да не е много известна..


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Ное, 2007 2:36 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Докато в Централните хали имаше щанд на "Сердика" Добрич,си взимах от тяхната сметана.Не само защото е от моя роден град,а и защото беше най-истинска-не много гъста и твърда,като данонската и достатъчно маслена.Сега вземам каквото има в съседния магазин,а това е най-често Данон.Не знам защо предпочитат да зареждат магазините основно с нея.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Ное, 2007 3:35 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
дима Т написа:
Сега вземам каквото има в съседния магазин,а това е най-често Данон.Не знам защо предпочитат да зареждат магазините основно с нея.
Не знаеш ли, че марката "продава"? Много реклама, блеещи зрители и т.н.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2007 9:38 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не е само това. Освен силна реклама, въпросната фирма има и много агресивна политика на дистрибуция. Ако някой магазинер иска примерно да зареди кисело мляко, го задължават да взима и други продукти на фирмата. Така той поръчва и сметана, което от своя страна вече е причина да не зарежда друга марка.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2007 10:19 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ами да ти кажа виновен си е магазинерът. Аз не бих им цепил басма и веднага бих се обърнал към КЗК. И ще отнесат доста яка глоба. Навремето КокаКола отнесе здрава глоба заради нек'ви изисквания за техни фризери в магазините.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2007 10:59 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Познавам един производител на млечни продукти от биволско мляко от едно от малкото места в България, в което все още се намират биволи.Той самия продава биволско сирене на цена 5.40лв.Магазинерите обаче автоматично добавят върху тази цена 20% и правят сиренето непродаваемо.Ако той каже на магазинера да не го вдига толкова магазинера му отговаря "взимай си сиренето и ходи другаде". А от това сирене по добро не съм виждал по магазините, но в магазина всеки гледа че има и по евтино... Лакомията на търговците е голяма-те никога няма да са на загуба.Губим разнообразието и качеството ние потребителите.Агресивната политика на Данон цели да засипе всички магазини с продукцията си и ако случайно решиш да потърсиш нещо от друга марка и като го видиш че го няма-вместо да се разкарваш да вземеш от тяхната стока.Е аз обикалям, за да си намеря сметаната, която ми харесва, а не която ми е наложена от търговците..


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2007 1:09 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Meg написа:
Айде и аз да се изкажа ;)
Бор-Чвор е много странна - една такава гъста и не много маслена

Явно е въпрос на вкус - на мен точно това ми допада, че няма много маслен вкус. И млеката им ми харесват. Ползвам основно Данон и аз - Роса около нас не съм виждала, трябва да се пробва явно, щом я хвалите.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2007 3:35 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Данонските продукти освен всичко останало, са и много трайно - търговците могат да ги държат по няколко месеца във витрините си, без това да се отрази на вкуса им (по-точно на липсата на такъв :lol: ).

За да накарате търговците около вас да зареждат друго - питайте всеки ден, дали имат Роса или Верея. След месец-два системен тормоз няма как да не започнат да зареждат 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2007 4:54 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ние сме си гъсти с нашите бакали, може направо да ги помоля да ми вземат отнякъде Роса. Миналата година така ми бяха купили мас, иначе не я зареждаха 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2007 6:06 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
to4ica написа:
...Роса около нас не съм виждала, трябва да се пробва явно, щом я хвалите.
biskvitka написа:
Доскоро ползвах Роса, но я изкофтиха, сега купувам Верея.


Куцо пиле написа:
Ние сме си гъсти с нашите бакали, може направо да ги помоля да ми вземат отнякъде Роса.
В Метро в момента е на примоция, 6 парчета. Ако вашите бакали зареждат от там, да се меткат.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Ное, 2007 10:25 am Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
То хубаво, ама на мен 6 парчета са ми множко. А как точно са изкофтили Росата, Биски?


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 29 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB