Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:02 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
 Рецепта: Соева кайма?
Сготвено на: 08 Юни, 2004 6:55 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Колкото и да се старая в приготвянето на този продукт(киснене в бульони,ароматни подправки и зеленчуци) никога не се получава задоволителен за мен резултат :( .Винаги има този специфичен аромат и вкус :x(нещо средно между прегоряло и пърлено) ,когато я смеся обаче с истинска кайма картинката се променя значително...т.е става за ядене.Напълно наясно съм,че месо и соев продукт не трябва да се смесва,затова и питам..
Може би има някъкъв пиниз??


 Profile  
 
 Рецепта: Соева кайма?
Сготвено на: 09 Юни, 2004 10:42 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Ако говориш за сухите соеви продукти - там няма спасение. Те имат вкус на картон. Имам едни познати, които произвеждат соева кайма (прясна) и от нея правят страхотни кюфтета, без дори да слагат яйца. Лошото е че няма да кажат рецептата - тя е търговска тайна. Но пък техните кюфтета могат да бъдат купени от почти всеки диетичен магазин в София. Търговската марка е Белко. Всичко това звучи като рекламно съобщение, но трябва наистина да се опита. А пък ако си лщбител на тофуто - там са ненадминати.
Колкото до смесването на соя с кайма - ще ти кажа че 99% от колбасите са с доста високо съдържание на соя :lol: Просто соята е много качествен белтък.


 Profile  
 
 Рецепта: Соева кайма?
Сготвено на: 16 Юни, 2004 10:52 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
За тофу не съм се престрашавала още.. :oops:
Веднъж пробвах соева майонеза.. :x наприви ми не особено добро впечатление..
Макар да съм чувала ,че памирано като нормало сирене или кашкавал била вкусно..още не се престрашавам, а и сега докато не пуснат топлата вода не ми се готви нещо с много мацане на посуда.. :? :evil:
На какво горе длоу прилича на вкус?


 Profile  
 
 Рецепта: Соева кайма?
Сготвено на: 12 Окт, 2004 11:38 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2004 11:22 pm Вто
Мнения: 88
Location: USA
Едно от характерните особенности на соята е, че поема вкуса на продуктите с които се смесва...

Тофуто е соев белтък и има вида, вкуса и консистенцията на белтъка на сварено яйце. Т.е. абсолютно безвкусно, затова трябва да се овкусява със соев сос, салатен дресинг или нещо такова...иначе е много полезно и вкусно прибавено към азиатска кухня.

Не съм виждала тофуто на Фирма БЕЛКО да се продава, но е много добро, по-добро от западното, става за добавка за баници, чушки бюрек...


 Profile  
 
 Рецепта: Соева кайма?
Сготвено на: 22 Сеп, 2005 3:20 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 19 Сеп, 2005 12:35 pm Пон
Мнения: 15
По въпроса за соята - ето една интересна и много изчерпателна статия относно начините на приготвяне на различни неща от соя на зърна:
http://www.viavita.net/vissarion/slovo/ ... radost.htm


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB