Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:34 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
 Рецепта: RapidRise Yeast?
Сготвено на: 07 Яну, 2005 3:56 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Така ..знам ,че това е някъква "бърза суха мая".Има ли такава в България ,и ако не как се процедира тогава?Слагам обикновенна суха/прясна мая и чакам да втаса по дълго време?
Аз ползвам на др.Йодкер,на опаковката пише просто суха мая.Image


 Profile  
 
 Рецепта: RapidRise Yeast?
Сготвено на: 07 Яну, 2005 5:34 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Fleischmann RapidRise yeast е търговска марка на едноименната компания и се продава от 1984 в САЩ и Канада. Смесва се с другите сухи компоненти (брашно, сол), а не се разтваря във вода. Тя има по-бързо действие, по-светла е на цвят и е по-фина от другите сухи маи. Бързодействието й е до 50% по-голямо. То се дължи на по-голямото количество амониев фосфат, което предизвиква по-голяма активност при ензимите.

Тъй че явно у нас не можеш да я намериш и ще трябва да я замениш с обикновена мая. А пък някой от 'американците' във форума може да каже дали стават добре печивата с тази мая.


 Profile  
 
 Рецепта: RapidRise Yeast?
Сготвено на: 07 Яну, 2005 5:43 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Точно за тази марка говоря.На сайта им има много примамливи рецепти.
Хайде "американци" и "канадци" помагайте! :(


 Profile  
 
 Рецепта: RapidRise Yeast?
Сготвено на: 08 Яну, 2005 11:35 am Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Има една много хубава прясна мая, на упаковката на която пише 'Френската мая' (мисля, че е русенска), с нея досега не са ставали гафове. Скептична съм към сухата мая, макар че по едно време използвах само тази на Др. Йоткер. Хубаво е човек да си има суха за всеки случай, но след като с жива печивата ми се получават по-пухкави и вкусни, нямя да се отказвам от живата. А и бързодействащата ми навява асоциации за допълнително 'химизиране'. Брррр... :x


 Profile  
 
 Рецепта: RapidRise Yeast?
Сготвено на: 08 Яну, 2005 12:45 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Неще и дума ,права си за прясната мая (аз обаче ползвам една турска "Yuva" и съм много доволна),исках просто съвет от хора ,които са я ползвали евентулано..как да я заместя .Дали 7 гр.от тази мая са равни на 7гр. от нормалната суха мая т.е за 500гр. брашно ли се използва това количество?


 Profile  
 
 Рецепта: RapidRise Yeast?
Сготвено на: 08 Яну, 2005 12:45 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Другото ми възражение срещу бързодействащата мая е, че ако се изпусне момента на втасване (често се случва на разсеяни домакини като мен), тестото вкисва и става неизползваемо.


 Profile  
 
 Рецепта: RapidRise Yeast?
Сготвено на: 08 Яну, 2005 6:54 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2004 1:55 am Нед
Мнения: 47
biskvitka написа:
Другото ми възражение срещу бързодействащата мая е, че ако се изпусне момента на втасване (често се случва на разсеяни домакини като мен), тестото вкисва и става неизползваемо.


Ползвай домакинските часовници, много са удобни, навиваш и звъни когато трябва, също аз понякога ползвам секундомерите(дето се слагат на врата, но от пластмасовите), имат аларма, при това няма начин да не чуеш, понеже са на врата :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: подсещачки...
Сготвено на: 10 Яну, 2005 5:46 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Благодаря за предложението. Навивам си алармата на телефона, като звънне, ако съм заета с нещо друго, просто я изключвам и се сещам че готвя чак когато замирише... Явно случаят ми е много тежък ;)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB