Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:56 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
 Рецепта: Краве масло
Сготвено на: 31 Май, 2011 1:32 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Апр, 2011 5:33 pm Сря
Мнения: 9
Здравейте на всички, които предпочитат да готвят с краве масло. Наскоро бях поставила тема кой какво предпочита масло или маргарин. Тъй като не съм привърженичка на маргарина предвид съставките, които съдържа и колко вреден е се ориентирах към употребата на масло в приготвянето на ястията. Трябва да ви кажа обаче, че докато успея да попадна на качествено масло си загубих не малко време и средства. Първоначално се спрях на Megle-немско, но май се окава произведено по български, защото все по-често виждам продукти на тази марка на които пише че са произведени в България. Освен, че е скъпо е и много безвкусно. На същия хал е и Президента-изобщо не съм доволна бъкани са с консерванти и нямат онзи аромат типичен за истинското масло. После пак се спрях на немско производство. Взех си на Милрам-абсолютна безвкусица. Пробвах и от българските, но не останах и от тях много доволна, докато пак не се спрях на вносните. Сега ползвам едно ирландско скоро го видях по веригите няма консерванти и разни други добавки, които да развалят вкуса му.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Краве масло
Сготвено на: 01 Юни, 2011 10:41 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 01 Юни, 2011 10:16 am Сря
Мнения: 9
Здравейте! Аз също не съм привърженик на продуктите на Мегле. До преди една, две години ги купувах, защото уж известна и доказана марка, уж немски, висококачествени, дрън дрън, оказа се, че ги произвеждат тук, имали цех, както са Данон, Нестле и Сушард, уж по чужди рецепти, но в български цехове. Много ми е съмнителна таз работа, как на киселите и пресни млека пише произведено в България, а на маслото и сирената произведени в Германия... И нали се сещате, че качеството на продуктите, които ние купуваме тук, не е същото като в Германия? Няма как да е същото за тези цени... По повод президента, цената му е убийствена за българския стандарт и малцина могат да си го позволят. А и той ме съмнява, че качеството и съставките са му същите като във Франция. Наблюдавам една тенденция у нас, когато влезе нов продукт, той е с оригиналното си качество и съставки и след време го развалят... Не знам дали се отнася за всички продукти, но Президента и Меглето са живи доказателства...


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Краве масло
Сготвено на: 01 Юни, 2011 9:38 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей и добре дошъл / дошла, Сладкиш!
Да си призная, с Гери ме заинтригувахте с това ирландско масло.
Ползвам едно датско, макар че за готвене понякога купувам от една пловдивска фирма.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Краве масло
Сготвено на: 03 Юни, 2011 6:31 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 03 Юни, 2011 5:12 pm Пет
Мнения: 7
Location: в сърцето на града
Президента не е по джоба на всеки българин, включително и на мен. Досега купувах едно немско дойчебутер, което е на сравнително поносима средна цена в сравнение с Мегле, Лурпак и Президент, но имам съмнения, че не е чисто краве масло. Вкуса напоследък не е като на краве маслото, което помним от едно време, още преди появата на маргарините и др. изкуственяци... И мен ме заинтригувахте с това ирландско масло. Къде го продават и на каква цена?


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Краве масло
Сготвено на: 04 Юни, 2011 2:37 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Само да кажа, че и по соца се ползваше маргарин. Едва ли някой може да забрави маргаринестите пасти, които се продаваха в сладкарниците.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Краве масло
Сготвено на: 06 Юни, 2011 2:12 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
И аз се присъединявам към питането за ирландското масло. Любопитно ми е. Това, което в момента ползвам е Дойче маркенбутер, примерно:)) Президент си купих преди няколко месеца, имаше страхотна промоция в Метро, но за 900 гр, не е лошо маслото, но чак пък да е толкова невероятно, неустоимо вкусно не е. А българските масла изобщо не стават за ядене.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Краве масло
Сготвено на: 06 Юни, 2011 4:25 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 03 Юни, 2011 5:12 pm Пет
Мнения: 7
Location: в сърцето на града
Маца написа:
И аз се присъединявам към питането за ирландското масло. Любопитно ми е. Това, което в момента ползвам е Дойче маркенбутер, примерно:)) Президент си купих преди няколко месеца, имаше страхотна промоция в Метро, но за 900 гр, не е лошо маслото, но чак пък да е толкова невероятно, неустоимо вкусно не е. А българските масла изобщо не стават за ядене.



Съгласна съм, че българските не стават за ядене. И аз съм на мнение, че Президента не е чак толкова неустоимо и невероятно, особено кат видя неустоимата му цена 6-7 лв за 200 гр. ;) На каквато и промоция да го пуснат, под 5 лв едва ли ще го има някъде в голяма разфасофка...


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Краве масло
Сготвено на: 06 Юни, 2011 4:46 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 01 Юни, 2011 10:16 am Сря
Мнения: 9
MR.LAZY написа:
Само да кажа, че и по соца се ползваше маргарин. Едва ли някой може да забрави маргаринестите пасти, които се продаваха в сладкарниците.


Не помня :)) Явно съм се съсредоточавала в реденето на опашки по 2-3 часа за леб по Жанвиденово време :))


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Краве масло
Сготвено на: 06 Юни, 2011 4:53 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 01 Юни, 2011 10:16 am Сря
Мнения: 9
Маца написа:
И аз се присъединявам към питането за ирландското масло. Любопитно ми е. Това, което в момента ползвам е Дойче маркенбутер, примерно:)) Президент си купих преди няколко месеца, имаше страхотна промоция в Метро, но за 900 гр, не е лошо маслото, но чак пък да е толкова невероятно, неустоимо вкусно не е. А българските масла изобщо не стават за ядене.



Мацки ирландското съм го виждала в Била, Метро и Пикадили. За другите магазини не знам не са ми наблизо. Около 3 лв и нещо е, малко по-скъпо от Дойчемаркена. Датското мисля, че се сещам кое е, добро е, но цената му излиза горе долу колкото на Лрезидента. Ако говориш за Лурпак пак е около 5-6 лв. А ирландското една съученичка, която живее в Германия ми каза за него.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Краве масло
Сготвено на: 10 Юни, 2011 11:50 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Президент беше на промоция и излизаше точно колкото Дойче...., ако си го купиш и него от метро - тоест 900 гр. излизаха като 1000 гр (4 опаковки) от немското. Затова се засилих така.
Благодаря за информацията за ирландското, като стигна до някой от изброените магазини ще го погледна.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB