Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:44 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 25 Фев, 2005 6:03 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Със сладкото от зелени орехчета на бабата на ЦЕНИТЕЛ се сетих за сладкото на бабата на моя любим - от портокалови корички.
Въпросът ми е, могат ли да се използват корите от плодовете, които се продават в магазините? Някой знае ли, с какво се обработват цитрусовите, за да бъдат по-трайни? И дали това не е опасно за здравето?


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2005 11:35 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Освен ако не си си насадила портокалови и лимонови дръвчета в двора, ще трябва да купуваш плодовете от магазините "Плод и зеленчук". Със сигурност всичко, което се внася, е пръскано с разни там препарати против гадини и болести. Затова е задължително да измиеш всеки плод с четка и сапун. Някои дори ги накисват за час-два в голям съд с калиев перманганат (онуй червеното), който почиства полепналите по корите гадости.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2005 3:10 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Нямам (засега ;) ) портокалова горичка зад блока, затова купувам плодовете от супермаркетите.
Благодаря за съветите относно миенето, това с четката и сапуна смятам да го приложа още днес (нямам калиев перманганат).


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2005 4:38 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Крайно време е значи да си засадиш две-три дръвчета! А калиев перманганат се продава по аптеките.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2005 5:02 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Засега ще се въздържа от овощарството, при мен освен бурени, друго не расте :cry: .
С калиевия перманганат също няма да бързам, не знам почти нищо за него; детето ми е малко и не искам да го храня с неща, в които не съм сигурна...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB