Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:36 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 
Message
 Рецепта: Желатин
Сготвено на: 12 Дек, 2005 8:41 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Ное, 2005 10:40 pm Пон
Мнения: 11
Аз само като си помисля от какво се прави желатина...и ми се отщява да ям :mrgreen: От варени кокали,сухожилия,кожа и хрущяли...ужас!!! А пък най-чистият желатин се правел само от рибни хрущяли.Китайците използват желатин като лекарство,което се прави само от магарешка кожа.


 Profile  
 
 Рецепта: Желатин
Сготвено на: 12 Дек, 2005 9:53 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Marangoza написа:
Аз само като си помисля от какво се прави желатина...и ми се отщява да ям :mrgreen: От варени кокали,сухожилия,кожа и хрущяли...ужас!!! А пък най-чистият желатин се правел само от рибни хрущяли.Китайците използват желатин като лекарство,което се прави само от магарешка кожа.


Раза беше споменала някъде за растителен желатин на базата на агар-агар, доколкото помня.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Желатин
Сготвено на: 27 Ное, 2007 4:00 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 07 Юни, 2007 3:54 pm Чет
Мнения: 16
Location: София
biskvitka написа:
Все още съм на вълна 'Тиквени фантазии' и последното нещо, което се опитах да направя, беше тиквен мус. Резултатът е пълно фиаско :cry: :cry: . Сложих две пакетчета желатин и сместа въпреки това не се стегна. Като се замисля, това не е първият ми провал в десертите с желатин. Ако някой знае как се работи с този продукт (количества, температури, та дори и марки), моля, помогнете!!!

Едно време желатинът се е продавал на листове, ако помните. Аз до скоро използвах стари листове от него. Той е много труден за употреба. Трябва да кисне и после да се омекоти с топло, докато омекне и се разтопи.
А този на гранули е два вида - на едри гранули и на много дребни (като прах). Когато го слагаме в много гореща течност, той се разтваря веднага и няма нужда да се кисне първо във вода. Преди аз непрекъснато си приготвях кремчета от желирана сметана вътре с плодове или желета, съдържащи кафе.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB