Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:59 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 
Message
Сготвено на: 12 Юли, 2007 12:50 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Биски, ако си го купуваше в нормална опаковка, нямаше да ти се налага да пресипваш в други съдове, нито да отсипваш някъде колкото ти трябва. :twisted:

http://www.natco-online.com/acatalog/PAPRIKA.jpg
http://www.fiery-foods.com/images/ed/kalocsa/pap3.jpg


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 1:11 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
Мразя тукашните опаковки. Пликовете се пробиват още преди да съм платила на касата. После трябва да прехвърлям по кутии и буркани. Имам мерителни лъжички, но те са с къси дръжки. Толкова ли е сложно да се пакетират стоките в пластмасови кутии и под капака да има дупки като солница. :evil:


Що бе, има си баш такива!

Image
Image


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 1:39 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Да, тези ги имам, имам и босилек, чили. В пласмасови кутийки, които отгоре се отварят две капачета има самардала, куркума, сминдух, шарена сол и други. Но по-големи опаковки не съм виждала. Както и пакетирани по този начин червен пипер, джоджен, девисил, чубрица, риган, целина.

Не харесвам и готовите в бурканчета - за кюфтета, за скара, за боб, за пиле и прочее, с които е пълно навсякъде.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 2:07 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
Да, тези ги имам, имам и босилек, чили. В пласмасови кутийки, които отгоре се отварят две капачета има самардала, куркума, сминдух, шарена сол и други. Но по-големи опаковки не съм виждала. Както и пакетирани по този начин червен пипер, джоджен, девисил, чубрица, риган, целина.

Не харесвам и готовите в бурканчета - за кюфтета, за скара, за боб, за пиле и прочее, с които е пълно навсякъде.


Ей, няма угодия!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 3:44 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Има - искам си ги поотделно подправките, пък от коя колко да сложа си е моя работа. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юли, 2007 12:52 am Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
IPA написа:
Има - искам си ги поотделно подправките, пък от коя колко да сложа си е моя работа. :twisted:

Именно, наскоро ми подариха огромен набор Котани за това и онова, но в повечето има естрагон, аз не го понасям, и повечето са доста лютички за нашите стомаси. Не искам да ми казват с какво да си подправям пилето или рибата. Не на готовите смески :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юли, 2007 8:55 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ми кой ви кара да ги купувате, бе? Някой да ви е опрял пищов о челото?


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юли, 2007 10:52 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
to4ica написа:
наскоро ми подариха огромен набор Котани


Аз имам само една смеска, кимион и кориандър и много ми харесва. Иначе си прдпочитам чисто, разбира се, да не вкарват разни 'подобрители'.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2007 12:18 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Искам да споделя моя опит със съдовете за подправки

Обикновено ползвам подправки мое собствено производство, или отгледани от съфорумци :mexwave: , затова се налага да ги държа в някакви съдове, непредназначени специално за това.

От много дълго време съхранявам сухите (а и някои течни) подправки в бурканчета от бебешки храни. Но това не е удобно, ако бурканчетата са много, а мястото в шкафа не достига. На два етажа не може да се държат, защото падат при всяко отваряне на шкафа.
[hide]Това го казвам от личен опит, като човек, на когото се е изсипал цял буркан със зверски лют червен пипер в пакета с току-що отворена тоалетна хартия :twisted: [/hide]
След това преминах на шишенца от бебешки сокчета. Пак са по 200 мл, но са по-високи и съответно по-тесни; някои от тях са от тъмно стъкло, но... тук идва въпросът с цената на сокчетата Image

Какво правите вие?


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2007 1:14 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Аз лично използвам разнообразен набор от бурканчета и кутийки от пластмасови с винтова капачка, купени специално за целта до кутийки от нескафе, бурканчета от течен шоколад, старите буркани от нескафе, малките бурканчета от горчица с винтови капачки. Винаги ми се е искало да уеднаквя нещата, но... Първо е доста скъпо да си закупя 20 примерно еднакви кутийки, второ - мястото е важно, 3-то различаването на подправките ще се затрудни още повече (макар че сега им лепя по един лейкопласт и надписвам отгоре).
Но ако имах достатъчно място, щях да вложа време и пари за да подредя подправките, които сега се разполагат в един шкаф с три плота заедно с боб, леща, сол, захар, макарони и т.н.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2007 10:22 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Мар, 2007 3:27 pm Съб
Мнения: 14
И аз използвам най-разлиочни бурканчета. Скоро се сетих зса нещо, което ви предлагам. Купих си от книжарницата лист с етикетчета, които се лепят. Доста по-лесо от лейкопласт.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2007 12:48 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Понеже съм човек на реда, съм си подредил къщата. Ето ние как сме процедирали. За най-често използваните подправки си взехме няколко еднакви бурканчета и ги надписахме. Етажерчицата е дело на приятел-дърводелец от Банско.

Image

По-рядко използвените неща стоят в шкафа над пералнята. За там еднакви бурканчета няма. Само насипните неща като боб, ориз, сол, брашно и захар са в големи буркани с телени закопчалки и гумени уплътнения. Те са най-отзад.

Image


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2007 10:19 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Както се казва "У наше село идентичен случай". И аз използвам бурканите с телени закопчалки и гумено уплътнение, но те се развалят и сега нищо не се затваря.
А за подреждането... Въпрос на място е всичко. И аз много, ама много искам да си имам подредени подправки в еднакви бурканчета, но мястото си е малко - кухнята ми е "ситуирана" в мокрото и ми беше нужна голяма фантазия за да наблъскам печка, мивка, хладилник, микровълнова, кафеварка, сокоизстисквачка, 4 горни шкафа и 2 долни на място 1.5 на 1.5 м.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Авг, 2007 12:35 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Четейки горенаписаното, се замислих, че май някъде нещо бъркам със съхранението на подправките, воденена предимно от идеята за удобство и съобразяване с малкото пространство в кухненския бокс. Аз ползвам едни пласмасови приспособления, които се въртят и имат (в моя случай) по 4 страни с по 4 прозрачни пластмасови шишенца с капачки на винт и пластмасови уплатнения с различни по размер дупчици за всяко шишенце (уплатненията са общо три вида). Намират се във всеки магазин за домашни потреби. Обаче не ги държа във шкаф, а на плота на по-малко от метър от печката. Дневната светлина и стайната или малко по-виска температура (не повече от 30С) оказват ли влияние?
Иначе купувам всичко по отделно, за да избегна добавена сол (за грамаж), модифицирано нишесте, натриев глутамат и другите "подобрители". Определено предпочитам прозрачните пликчека, защото виждам ясно какво има вътре пък и ми се струва, че са най-малко вредните за околната среда сред всички други опции като бурканчета, кутийки и пр. Единствената смес, която купувам са сушените зеленчуци, тъй като съдържат неща, които иначе не се продават отделно опаковани.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB