Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:59 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 
Message
Сготвено на: 07 Авг, 2005 2:39 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Юли, 2005 8:44 pm Нед
Мнения: 74
Location: София
И това доживяхме. Простих се с 1.80 от чисто любопитство. Иначе приспособлението представлява гумен цилиндър, в който да размачкате скилидката. Изглежда че работи като му хванеш цаката, а ако трябва да се бели една глава чесън, има икономия на време и след като се брои измиването на уреда. И цялото семейство се забавлява.

Хваната цака: скилидката трябва да се смачка леко: само така ципата се отделя. Лекото смачкване се получава или с бързо и категорично протъркалване, или с бавно и мъчително валяне.
Успешното отлюспване е съпроводено от лек звук "чврък".
Внимание: ако натискът е твърде силен звукът "чврък" е по силен заради ефекта на вторично пюриране.

Image


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Авг, 2005 8:10 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Аз, като любител на чесъна, бях силно заинтригуван от това 'устройство'. Ако кажеш само и откъде е купено...


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Авг, 2005 8:18 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Юли, 2005 8:44 pm Нед
Мнения: 74
Location: София
Купих го от пазара в Младост 1, новите пристройки, някакъв магазин за евтина кухненска техника. Всъщност тази щуковина е на Елит.

Все пак имай предвид, че е доста по-забавен отколкото полезен :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2005 9:54 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Гарантирам, че ще обеля единична скилидка по-бързо!

Добре дошъл (дошла) на Половинчипик!


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2005 9:58 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Гарантирам, че ще обеля единична скилидка по-бързо!
... с крак?


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2005 10:30 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Алеко написа:
Гарантирам, че ще обеля единична скилидка по-бързо!
... с крак?


Тц. Дадох си крака назаем на Еднокрачко, но още не ми го е върнал. Та ще действам по стария и изпипан метод - с гол в ръката нож!


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2005 11:30 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Юли, 2005 8:44 pm Нед
Мнения: 74
Location: София
Добре заварили

Много ми легна на сърцето това приспособление. Направих изследвания. Оказа се че (по данни на търговци):
1. Важното при него е че не ти се омирисват ръцете.
2. Пъхаш скилидка, излиза шушлопа. Вероятно обелената скилидка се телепортира някъде.
3. По света струва $ 4-10.

Вероятно нашата е толкова евтина, защото ръцете се омирисват докато (ръчно и окончателно) отделяш шушлопата от размачканата скилидка. :twisted:

Английското наименование на това нещо е garlic peeler, http://froogle.google.com/froogle?q=garlic%20peeler&hl=en&lr=&sa=N&tab=wf


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2005 11:43 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей, Полуобувка!
Виждала съм само варианта, който прилича на човка (първата снимка на страницата, към която води твоят линк) и ми изглежда доста странно :oops:.
Това приспособление работи сигурно само с добре узрял и изсъхнал чесън.
[hide]Наскоро купих един пресен, който беше започнал да гние отвътре :x [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2005 1:16 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Дори и 20 стинки да струваше, пак нямаше да си го купя тоз нарязан маркуч. :lol: Обичам ръчичките ми да миришат на чесън, не съм някой префърцунен западняк, който хем не обича да му мирише на чесън, хем иска да го яде. Както е казал дядо ви Маркс: "Не може пръст едикъде си, и душа в рая!" :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2005 1:28 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
"Не може пръст едикъде си, и душа в рая!" :mrgreen:
Явно може. Хората няколко вида устройства са изобретили. Пък и я, се замисли, ако трябва да сготвиш Страхотните патладжанчета на Надето, а после да замесиш тесто за баница с умирисаните ръце. Кофти, а?


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2005 2:40 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Юли, 2005 8:44 pm Нед
Мнения: 74
Location: София
Няма страшно, ръчичките си миришат. Освен това, ако си по-груб, скилидките могат да църкат и през тубичката, направо на пердето. Предполагам...

Всъщност, тървият и за сега единствен опит с това нещо ме оцапа повече, отколкото подхода "с гол в ръката...".

Все още не знам как би се държал недотам изсъхнал чесън. Трябва да пробвам...

Мисля, че човкообразното нещо което е виждала biskvitka е по-непрактично: по-лесно се задръства, повече време се иска да повториш опита ако не стане, по-трудно се мие. Така че не се лъжете, а от моето вземете :claq:

Но забелязвате ли колко зарибяващо действат тези уреди. На адрес http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/guides/guide-display/-/1AONMY8MS54S7/ref=cm_bg_guides/102-8796736-8560927
хората са публикували гид за кухненски джаджи. Като увод са казали:
"За най-навитите готвачи, джаджите са като бонбони: има ги във всякакви цветове и форми, винаги чустваш че може "още само едничко" и обикновено се поставят стратегически до изхода, за да влязат в обсега на импулсивните купувачи."


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Авг, 2005 3:08 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
полуобувка написа:
Няма страшно, ръчичките си миришат. Освен това, ако си по-груб, скилидките могат да църкат и през тубичката, направо на пердето. Предполагам...


При мен ще се пльосне направо на новобоядисаната стена в куФнята. Затова ще си карам по старому. Пък ако трябва да правя нещо друго след това, ще го направя преди това, че да не му пречи ароматът на чесън.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Сеп, 2005 11:32 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Алеко, консерва такава! Ти си враг на науката, техниката и прогреса! :!: Нека ти миришат ръцете тогава! А на нас ще ни миришат само устата. :mrgreen:
А най-големи врагове на чесъна тия дни са Билла и Фантастико! :evil: Отде го намериха тоя чесън дето прилича на замръзнал и след това размразен!? Гаден вкус и никакъв мирис. И това ако е чесън!


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Сеп, 2005 11:55 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Отдавна съм казал, че големите супермаркети нямат хубави плодове и зеленчуци. Затова предпочитам да си ги купувам от пазара.

А колкото до консерватизма - да, консерватор съм. Не обичам и да готвя в микровълнестата. :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB