Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:12 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 19 мнения ] 
Message
Сготвено на: 04 Юни, 2004 12:01 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Значи тук е мясото да си питам разни неща :lol:
Моля някой да ми обясни как точно изглежда инструментът за чистене на рибени люспи и откъде мога да си купя?


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Юни, 2004 1:17 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Лично аз не знам как ще се оправиш, но казват че тая пущина има ножче за чистене на риба.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Юни, 2004 10:37 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Ей, ама аз си имам такъв "швейцарец" и ми е много любим - нося си го навсякъде. Но половината неща не ги използвам, защото не им знам предназначението :? Кое ли пък ще е за чистене на люспи :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юни, 2004 3:20 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Пробва с някое от назъбените приспособления различно от триона, не знам обаче как ще го миеш после :D


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Ное, 2005 3:26 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
to4ica написа:
Моля, някой да ми обясни как точно изглежда инструментът за чистене на рибени люспи и откъде мога да си купя?

ImageImage
ImageImageImage

Пускам малко снимки на различни уреди за почистване на риба, но честно казано, не знам къде могат да се закупят у нас.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Ное, 2005 5:05 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Ей това, което е снимано с рибката, ми се вижда най-употребяемо. Ще си подиря таквоз, мерси ти


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 8:02 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Вчера на изложението (благодаря на Мързеланко за посещението!) видях на щанда на "Двата щъркела" такива инструменти. Имат магазин на "Пиротска" например.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 12:21 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Вчера на изложението (благодаря на Мързеланко за посещението!) видях на щанда на "Двата щъркела" такива инструменти.
Съжалявам че трябва да го кажа, но лично не препоръчвам да се купува от тези магазини. На изложението ми направи много неприятно впечатление отношението на служители (собственици - на знам какви бяха). Когато се приближих към единия от щандовете един чичко мазно мляскаше дъвка. Сори, ама стока не се продава само, защото е луксозна или рекламирана или двете накуп. Чичкото така и не спря да млящи, през цялото време, през което бях на щанда. Дочух, че и Лудото е била неприятно изненадана от лошо отношение на продавачки в магазина им. Два отзива - това вече не е съвпадение.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 12:29 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не съм ходил в магазините им. Вчера обаче се запознах със собственичката. Лошото е, че разни неща, които предлагат там, ги няма по други дюкяни.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 12:40 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
ООО за магазините нямам думи... отношение на персонала е... по д всякаква критика.. Държат се с теб все едно те ти плащат... Ходих преди почти всеки месец купувах си бурканчета.. но последния път беше върха ... Питам за бурканите дали имат и едната ми казва: " Не!"... друга ми казва : " Може би на Княз Борис" да отида там .....Казвам обадете се имате телефони , все пак съм с деца и тогава трета заяви : " Няма и там аз съм сигурна ..." и се обърна с гръб да си лафят ...


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 12:41 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Май, 2005 1:38 pm Пон
Мнения: 136
Location: София
to4ica написа:
Ей това, което е снимано с рибката, ми се вижда най-употребяемо. Ще си подиря таквоз, мерси ти

Хич не ти трябва да търсиш разни идиотски уреди. Ето една идея как можеш да си направиш сама такъв уред - страхотно е ефективен, и можеш безплатно да си го подменяш когато искаш.
Та заначи - как се прави уреда:
1. Сдобиваш се с 2-3 или 10 обикновени бирени капачки от стъклени бутилки, може и от лимонада.
2. Намираш си една гладка, здрава и удобна за хвашане летвичка.
3. Бирените капачки се заковават за летвичката така, че назъбеното на капачката да служи за стъргане на люспите. Колко капачки ще набучиш на летвата ще си прецениш, в зависимост колко големи риби чистиш. Според мен 3 капачки разположени на триъгълник е оптималния вариант - става и за големи и за малки рибки.
4. Дръжката на летвичката може да се облепи с изолирбанд например, за да е по удобна за хвашане. Може да се използва и готова дървена бъркалка.

С това уредче се родихме у нас, забравих какво е да чистя плочки и всичко наоколо след рибата - просто всички люспи се събират в капачките и пространствоко около тях и не летят навсякъде...
Абе, пробвайте и ще видите, че това е най-ефективния уред за чистене на риба.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 12:56 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Добре, че Надето и Крис са рибари, та знаят всякакви трикове. То и аз съм уж рибар, ама нали не ям риба, не ме е интересувало чистенето на люспите.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 1:05 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Не съм ходил в магазините им. Вчера обаче се запознах със собственичката.
Ами кажи й какво се говори за нейните магазини, мисля, че ще и е от полза. Един недоволен клиент струва колкото десет доволни, а тука недоволните сме вече 4-има.
Алеко написа:
Лошото е, че разни неща, които предлагат там, ги няма по други дюкяни.
Със сигурност не са неща без които не мога (а предполагам и другите кулинари).

Надя написа:
Хич не ти трябва да търсиш разни идиотски уреди. Ето една идея как можеш да си направиш сама такъв уред - страхотно е ефективен, и можеш безплатно да си го подменяш когато искаш.
То4ке ;), повярвай на думите на Надето. Това е жената изобретила 'дюлоберката' - уред за бране на дюли в полеви условия. Толкова е ефективен и същевременно прост, че се замислям дали да не й открадна идеята и да го патентовам.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 1:26 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Алеко написа:
Не съм ходил в магазините им. Вчера обаче се запознах със собственичката.
Ами кажи й какво се говори за нейните магазини, мисля, че ще и е от полза. Един недоволен клиент струва колкото десет доволни, а тука недоволните сме вече 4-има.


Няма да ми е много удобно да й го кажа веднага, щото са ни и клиенти, та не върви така от вратата за краката.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 1:47 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:58 am Сря
Мнения: 87
А пъстървата кой ти я чисти бе Алеко? Или с люспите в тигана. После миришела рибата! :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 1:47 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Май, 2005 1:38 pm Пон
Мнения: 136
Location: София
MR.LAZY написа:
То4ке ;), повярвай на думите на Надето. Това е жената изобретила 'дюлоберката' - уред за бране на дюли в полеви условия. Толкова е ефективен и същевременно прост, че се замислям дали да не й открадна идеята и да го патентовам.


Благодаря за ласкателствата, ама какво да се прави - неволята учи! Като си имам дълъг мъж, дето не смее да се качва на стълби, трябваше да намеря начин да го "удължа". Не забравяй при патентоването да премахнеш ръбчето, което наранява плодовете и двуфункционалната дръжка ;) . Успех!


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 2:25 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Няма да ми е много удобно да й го кажа веднага, щото са ни и клиенти, та не върви така от вратата за краката.
Един приятел казва, че е неудобно да се ходи по голяма нужда в пощенска кутия :mrgreen:. Според мен тази информация само ще е от полза на мацката. Ако научи какви дебили държи в магазините си и колко клиенти е загубила, заради смотан персонал, вероятно ще ти бъде много благодарна и може от спестените пари да увеличи рекламата.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 6:41 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Kriss написа:
А пъстървата кой ти я чисти бе Алеко? Или с люспите в тигана. После миришела рибата! :lol:


У дома само Зелената Мамба яде пъстърва, а нея не й махам люспите. Измивам я хубаво, увивам във фолио и бухам във фурната.

MR.LAZY написа:
Алеко написа:
Няма да ми е много удобно да й го кажа веднага, щото са ни и клиенти, та не върви така от вратата за краката.
Един приятел казва, че е неудобно да се ходи по голяма нужда в пощенска кутия :mrgreen:. Според мен тази информация само ще е от полза на мацката. Ако научи какви дебили държи в магазините си и колко клиенти е загубила, заради смотан персонал, вероятно ще ти бъде много благодарна и може от спестените пари да увеличи рекламата.


Идната седмица имам среща с г-жата и ще видя, дали ще се появи удобен момент да й спомена. Ако не ми хлопне някой тиган по главата, може и да се вслуша. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2005 7:21 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Надя написа:
Хич не ти трябва да търсиш разни идиотски уреди. Ето една идея как можеш да си направиш сама такъв уред - страхотно е ефективен, и можеш безплатно да си го подменяш когато искаш.
Та заначи - как се прави уреда:
1. Сдобиваш се с 2-3 или 10 обикновени бирени капачки от стъклени бутилки, може и от лимонада.
2. Намираш си една гладка, здрава и удобна за хвашане летвичка.
3. Бирените капачки се заковават за летвичката така, че назъбеното на капачката да служи за стъргане на люспите. Колко капачки ще набучиш на летвата ще си прецениш, в зависимост колко големи риби чистиш. Според мен 3 капачки разположени на триъгълник е оптималния вариант - става и за големи и за малки рибки.
4. Дръжката на летвичката може да се облепи с изолирбанд например, за да е по удобна за хвашане. Може да се използва и готова дървена бъркалка.

С това уредче се родихме у нас, забравих какво е да чистя плочки и всичко наоколо след рибата - просто всички люспи се събират в капачките и пространствоко около тях и не летят навсякъде...
Абе, пробвайте и ще видите, че това е най-ефективния уред за чистене на риба.

Ей, Наде, ама това е гениално бе :kiss: Още сега минавам на бира :cheers:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 19 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB