Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:09 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
 Рецепта: Чаши за вино
Сготвено на: 17 Фев, 2006 3:10 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Няма как да не се похваля, най-сетне си купихме чаши ..оле оле!(досега пиехме в чаши за сок.. :oops: :twisted: ).По случай светлия български празник-"Трифон зарезан" :mrgreen: .Признавам, не са върха на сладоледа (в смисъл не са чист кристал и са само 25-26 лв. за 6 чаши), но ние много си ги харесваме.След време ще си купя..някои по-шикозни, но дотогава се наслаждаваме на винцето в тези (не казвам марката да не правим реклама):

Image

"Моите" са като тази голямата до декантера, за червено вино-мерло,бордо и.т.н (празната).Наистина е много голяма, вместимостта и е 450-460 мл. :) (естествено само някой профан би я пълнил до горе.. :roll: ).Обаче разликата се усеща веднага, между такава и обикновенна "топчеста" (ама и обяснение) .От последните съм пила почти цял съзнателен живот, защото такива имат родителите ми.А, пък с чаши от сок..няма никакво сравнение!Мечтата ми е да имам след време освен задължителните за бяло и един тип "лале"..ама това са "изгъзици" както казва баща ми.

Е,вие какви имате?Някой по-разбирач дали няма да се включи с интересни подробности?


 Profile  
 
 Рецепта: Чаши за вино
Сготвено на: 17 Фев, 2006 3:24 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Тия дни може да щракна нашите чаши. И те не са Riedel (най-хубавите чаши според мен), ама са си готини.


 Profile  
 
 Рецепта: Чаши за вино
Сготвено на: 17 Фев, 2006 4:43 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Уау! Какви чашки! :) Ние си имаме и от източените за бяло ино и от закръгленките за червено.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB