Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:12 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 45 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
Сготвено на: 11 Окт, 2006 7:28 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Окт, 2006 10:42 pm Нед
Мнения: 87
Location: софия
biskvitka написа:
www.kitchenconservatory.com/trad_grillpan_sm.jpgIPA, така изглежда гофрираният тиган (аз го наричам тиган за кебапчета), алтернатива на скарата.
Този е без улейчета и дръжката му не се сгъва, иначе обсъжданият модел е "снабден" с тези екстри.
[hide]Май няма да си го купувам, скарата ми върши много добра работа, а за тигана нямам място :( [/hide]
доколкото знам и съм чувал тези които не са със тефалово покритие също са измама. покритието пак им падало.искам ка4есвен тиган тип китаиски за да мога и да си готвя в него не ме интересува цената а да може да се готви на керами4ен плот


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Окт, 2006 7:40 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
гоце написа:
доколкото знам и съм чувал тези които не са със тефалово покритие също са измама. покритието пак им падало.искам ка4есвен тиган тип китаиски за да мога и да си готвя в него не ме интересува цената а да може да се готви на керами4ен плот


Щом като цената не е от значение, тичай в "Двата щъркела" или в един дюкян на "Скобелев", съвсем близо до "Витошка" (забравих как се казва :oops: ).

Там има Wok-ове за по 300-400 кинта. :mrgreen:

Забравих да допълня, та пак се налага да ползвам опцията "Промени", вместо да си пусна нов отговор: :twisted:

Преди години си купих такъв гофриран четириъгълен тиган, точно с идеята да пека на него като на скара разни мръФки. Ама още при първото използване и измиване туй джелезо ръждяса, още докато съхнеше до миФката. Та от тогава не съм го ползвал.

След това си купихме два тигана на Тефал и пържихме и пекохме в тях докато не им се олюпи съвсем тефлона. (Колко от него сме изяли не знам, но още ни светим, ни пълзим на страни :mrgreen: ). Та и сега от финансови съображения сме с Тефал (вярно, от скъпата им серия), но нямам никакви оплаквания.

Ех, ако и за мен цената нямаше значение, отдавна да съм се насочил и аз натам, накъдето пращам Гоцето. Колко съм ги гледал онез ми ти Силити-милити и ВеЕмЕф-и... :cry: :cry: :cry:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Окт, 2006 9:44 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
...тичай в "Двата щъркела" или в един дюкян на "Скобелев", съвсем близо до "Витошка" (забравих как се казва :oops: ).
Предлагам да прочетеш първо за обслужването и отношението към клиентите в тези магазини и после да решиш дали точно на тях да си оставиш парите.

За тези пари, които говори Алеко, ще си поръчаш по интернет качествени тигани, че ще ти останат и парички за да ни сготвиш и да ни нагостиш.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Окт, 2006 11:21 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Дюканът се казва Петра

иначе като алтернатива бих предложила тиган на Valira испанско производство с класи над Тефал за същите пари :)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 10:32 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Окт, 2006 10:42 pm Нед
Мнения: 87
Location: софия
Алеко написа:
В ТЕХНОПОЛИС продават едни германски - не са чугунени, ама са бая тежички. С незалепващо покритие са, което, според продавача, не било отровно като тефлона. Не съм ги ползвал, но ми се виждат доста добри. За съжаление не са и евтини, около 100-150 лв. се движат цените.

За още повече кинти вече има Silit и др. подобни.
Точно тези от технополис не ми вдъхват доверие, преди време ги гледах там.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Окт, 2006 8:59 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Защо бе? Познавам една девойка, която си купи такъв. Ще я накарам да се регистрира тук и да сподели впечатленията си.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Окт, 2006 10:46 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
yosif написа:
Гръцко производство, алуминиев, тежи около 800 грама
..........................................................................................
..........................................................................................
Изглежда приблизително така: цлицк хере :mrgreen:
Подобен тиган, ако не и същия, само че с произход Италия, в момента е на промоция в Кауфланд за 18 лева. Май няма книжка с рецепти, но ми се видя лекичък (на фона на тоз тиган :mrgreen:, който ползваме с благоверната).


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2006 1:28 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
не било отровно като тефлона-Защо тефлонът да е отровен?Нищо не съм чела по темата?Нали уж алуминият само бил отровен?И за микровелетата чувах много отзиви, но аз непрекъснато претоплям на микровеле....пък съм си цяла!Ама примерно яйца и палацинки пържа на тефлонови....опасно ли е за малки деца????


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2006 3:22 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Тефлонът не е отровен, а само канцерогенен.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2006 6:09 pm Чет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Нищо му няма на тефлона до 160 градуса по Целзий.
След това пропушва и димът е отровен - един от отровните газове - фосген, използвани във войните.
Инак всичкото безалкохолно, бирата и минералната вода са в бутилки от полиетилентерефталат( PET), търговско име ТЕФЛОН :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2006 8:06 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Аааа, аз бира от ПЕТ/ШЕСТ не пия! Само джам!


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2006 8:19 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
телец написа:
Нищо не съм чела по темата?
Значи не следиш редовно новинит на БГ Кулинар :P. По темата за опасния тефлон.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 4:31 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Вчера се загледах по магазините какво се предлага и попадам на един тиган на етикета пише произведено от FEST Greece, а на дъното на тигана щамповано made in PRC, което определено не ми се понрави :( Ако някой знае кой е вносителя на Fest моля да даде някакви координати...


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 5:27 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ми те византийците може и да си имат фабрика в Пийпълс Рипъблик оф Чайна. Така че не е съвсем измама, ако пише "Произведено от ФЕСТ".


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 5:48 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Определено приличаше на менте и не е това качество ,което съм виждал в Билла примерно, то тук в моя град избора не е кой знае колко голям де :) Да кажем че се свежда до Тефал и чайна неизвестна и чат пат някой тънък италиански тиган... :(


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 6:46 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
hricava написа:
Определено приличаше на менте и не е това качество ,което съм виждал в Билла примерно, то тук в моя град избора не е кой знае колко голям де :) Да кажем че се свежда до Тефал и чайна неизвестна и чат пат някой тънък италиански тиган... :(


Еее, аз откога го врънкам Мистър Джоунс да направи онлайн-дюкян за хубави кухненски пособия, ама нещо все се офлянква. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 7:13 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
С тоя закон за електронна търговия, ти направи магазин, а аз ще ти помагам.

И не бъркай претенциозността с капризниченето! (по повод накой си Джоунс)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 7:19 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
С тоя закон за електронна търговия, ти направи магазин, а аз ще ти помагам.

И не бъркай претенциозността с капризниченето! (по повод накой си Джоунс)


Пък и докачлив... :mrgreen:

Но за електронната търговия - мисля, че въпросният параграф, ако не е отпаднал вече, ще отпадне съвсем скоро. Така че, наистина, защо не се замислиш за нещо такова? Даже - понеже рече, че ще помагаш - може да измислим нещо заедно.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 7:37 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Основен дистрибутор на Фест за Гърция е фирмата YALCO - те представят голямо количество стоки на европейски, американски и азиатски производители. Ето тук.

Дистрибуторите за България са повече от една фирма.

При покупка е добре да има добър консултант - имат изделия за газ и електричество и е добре да не се бъркат.

Знам една фирма, която внася техни изделия, но те продават само на едро, а и основната им дейност е ресторантско оборудване.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Мар, 2007 10:46 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Благодаря за информацията ще поразгледам предлагането :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 45 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB