Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:46 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 12 Сеп, 2007 10:59 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
:oops: аз продължвам да откривам "топлата вода" в някои отношения :oops: и тук последното "откритие" беше формата за донъти. Естествено, още щом я видях последното, което имах като идея е да правя донъти в нея :lol: Но ми се стори много подходяща за други неща. Моята има 4 реда по 3 гнезда, с разтояние до металната повърхност от окло 2 см. Изключителна ценност за печене на безглутенови теста, но и фалафелите добре се получиха (е, 2 пъти по-големи от стандарстните, но вкусът си е същия :) Плюсът на това чудо за нашето домакинство е че могат да се правят 3-4 неща навъднъж - аз съм на диета, а съпругът ми не търпи едно и също ястие два пъти по ред :( - а с тази форма мога да правя неща едновременно за себе си и за него и то по 2-3 различни :) Ето как изглеждат досега изпробваните (печени едновременно):

Image
Image

Убедена съм, че и много други неща мога да направя - със зеленчуци, яйца, сирена и месо (съответно за който ги яде такива). Е, формата на донът може да втръсне, но някои неща се получават и като кексчета, ако се замаже средната част на индивидулната форма и се сервира с дупката към чинията.
Миеното на фармата е малко притенциозно - само на ръка и без абразиви, но все пак е с незалепващо покритие, ката че не е чак такъв проблем.


Attachments:
falafel.JPG [29.46 KiB]
Downloaded 190 times
donut.JPG [37.43 KiB]
Downloaded 185 times
 Profile  
 
Сготвено на: 12 Сеп, 2007 9:48 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Meg, самата форма като тавичка с гнезда ли изглежда? Ще може ли да направиш едно фото и на формата?

Виждала съм само електрически донът-мейкъри (не знам, как точно се нарича уредът на български :oops: ) и ми се видя много бавно и досадно печенето на 7 поничко-гевречета, пък и тогава си мислех само за класически понички - с мазен крем и мноооого глазура :ligi:

Относно дупката - тя може да се запълва със сосове и украсителни гарнитури (като маслини, гъби и свежи подправки).


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Сеп, 2007 1:13 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Ами трябва да сложа една снимка, ама за сега ще се опитма с думички да опиша формата - представлява съвсем плоска четириъгълна повърхност в която са "набити" кръглите донът-форми. Ако се обърне наопъки, ще изглежда все едно детенце си е правило гевречески формички от пясък върху равна повърхнаст :oops: (малей, че обяснение направих! ... явно си трябва снимка..)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB