Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:27 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 
Message
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 17 Дек, 2007 8:51 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
"Бакхус", "Меню" и "Капитал" са пълни с реклами на тези съдове - 3 тенджери и тиган за "скромните" 590 лв. (!!!) Майка ми ме агитира да си ги купя, но аз не мога да взема такова решение на база едната реклама, без да съм видяла съдовете, без да съм говорила с консултант...
Някой да може да се изкаже за тези чудесии? Доста скъпи ми се виждат, но ако са нещо наистина качествено и дългоустойчиво, може сериозно да се замисля...


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 17 Дек, 2007 10:12 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Меги, ако можеш да си ги позволиш, това е добра инвестиция.
Моя приятелка готви в Силит и е страшно доволна.

Проблемът е, че тук наистина цените са много високи, в нормалните страни са по-на сметка, особено ако са от разпродажба :roll:

[hide]Съпругът ти вече ще ме набие, чувствам го :( ![/hide]


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 17 Дек, 2007 10:26 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Аз имам Silit 4 тенджери +карсерола като ги взех за 400 лв (забравих ..но някъде там) и съм много доволна от тях - сега ще се опитам да намеря снимка на тенджерите.


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 18 Дек, 2007 10:33 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Много благодаря за коментарите! Явно си заслужват.
Сега, ако знае някой горе-долу каква е цената на запад от "рая" (примерно Германия) и по какви канали се продават, може и да успея да се вредя. Аз също ще се разтърся сега в немскоезичния нет и ако намеря нещо, ще го споделя.

Дилемата ми беше шевна машина или тези съдове и повече клонях към машината, защото в момента не припарвам до кухнята, но все пак човек готви всеки ден (или поне през ден), а мишината се ползва не повече от веднъж седмично...

(след няколко минути...)
Отворих сайта на Silit и видях чудни неща в невероятни цветове, но на същите "невероятни цени" :( В момента има промоция на 4 тенджери, касеролка и тиган за 400 евро, вместо 470, т.е. тиганът е нещо като бонус...
На мен 300 евро за 3 тенджерки и тиган ми се видяха множко, но май е добро предложение. Обаче подозирам че са от стара колекция, тъй като на сайта нещата изглеждаха по-различно....


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 18 Дек, 2007 11:12 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Мег, ако парите са налице, изобщо не се замисляй! "Силит"-овите тенджери и тигани ще те надживеят.


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 19 Дек, 2007 1:54 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Много ми помогнахте :) Пак мерси :) Реших да ги поръчам, а като ги изпробвам, ще напиша и впечатления :)


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 02 Яну, 2008 7:05 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Тъй сега, купих ги и ми ги доставиха преди малко тези съдове :)
Доста са тежки... Освен книжките на немски и английски, вносителите са направили доста луксозна книжка на българси, а тези детайли увеличават удоволствието от покупката. Комплектът се състои от три тенджери със стъклени похлупаци - 16, 20 и 24 см. и едно тиганче - 20 см. Тиганчето обаче ми се видя въз мъничко - колкото за 2 яйца; дънцето е едва 15 см. Но и това тиганче тежи 1 кг. въпреки че стените му са наполовина по-тънки от тези на тенджерите. А те сигурно са по 2-3 кила, доста тежки ми се сториха. Похлупакът на средната тенджера пасва идеално на тиганчето. Стъклото на похлупаците е обточено с един 3 сантиметра широк слой метал, леко обърнат нагоре. Предполагам, че така парата се стеча в тенджерата, а не по котлоните. Заради начина, по който е сложена дръжката на капаците, подозирам, че стъклото не се нагрява. Надали ще мога да изпробвам нещо (може би тиганчето) в скоро време, тъй като в момента мини-бокса е буквално задръстен от други съдове (на майка ми). Има обаче ориентир за бързината на затопляне - в зависимост от котлона, 2 литра вода завира за 5-13 мин. (най-бързо е на индукция и газов, най-бавно на електрически).
В книжката на български са показани още много съдове и прибори, като са дадени адресите на магазините и други контакти на вносителите. Това ме навежда на мисълта, че могат да се правят поръчки и евентуално да се спестят иначе крупните разходи за доставка от Германия (средно 30 евро).


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 02 Яну, 2008 7:42 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Честито, Меги! Много вкусни манджи да сготвиш в тях! И слагай от време на време някоя мръвка, щото инак си губят блясъка! ;)


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 02 Яну, 2008 11:23 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Честитооо! :mexwave:


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 02 Яну, 2008 11:32 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Е кажи отзиви, че аз много се колебая между цептер и тези съдове. Най изгодно ги намирам в ebay.


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 10 Яну, 2008 9:00 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Яну, 2008 8:57 pm Чет
Мнения: 3
на нас ни подариха прибори за хранене "силит",аз досега не бях чувала за такива,колко ли струват?
а сега гледах им сайта такива неща няма :?:


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 11 Яну, 2008 9:22 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
maslinka написа:
на нас ни подариха прибори за хранене "силит",аз досега не бях чувала за такива,колко ли струват?
а сега гледах им сайта такива неща няма :?:


Здравей, Маслинке, добре дошла във най-вкусния форум! Би ли пуснала снимки на тези прибори, че ми стана интересно? И аз досега не бях чувал за такива.


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 11 Яну, 2008 2:39 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Яну, 2008 8:57 pm Чет
Мнения: 3
ами комплект вилици,лъжици и ножове и отделно има една много лъжица явно за сервиране и голяма вилица с 2 зъба само.при първа възможност ще ги снимам да покажа.и много се озадачих зашото не видях такива неща в сайта на силит


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 11 Яну, 2008 2:56 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Алеко, ето сайта http://www.silit.de/ обаче Маслинка е права, че там няма прибори за хранене. Има разни прибори за готвене и други полезни кухненски пособия, но не и вилици и ножове...


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 11 Яну, 2008 5:38 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
За тези дето предпочитат на енгилезки да четат сайта е http://www.silit.com/. И в темата коментирахме съдове не прибори.


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 11 Яну, 2008 10:13 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Kabal написа:
За тези дето предпочитат на енгилезки да четат сайта е http://www.silit.com/. И в темата коментирахме съдове не прибори.


Педант!


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 12 Яну, 2008 3:53 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
Ох, приятелката ме притиска за тези пусти съдове. Засега удържам фронта, но не знам докога...


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 12 Яну, 2008 4:16 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Sonny написа:
Ох, приятелката ме притиска за тези пусти съдове. Засега удържам фронта, но не знам докога...


Щом вече те е притиснала в ъгъла, няма отърване! Купувай и бЕгай!


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 14 Яну, 2008 2:41 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Обещах да кажа, като изпробвам някой съд: беше тиганчето :) Наистина много бързо се готви (в случая на газов котлон), което доказва че топлината се провежда добре и равномерно. Миенето също беше много лесно, въпреки че се отплеснах по едно време и лукът частично загоря.. :oops:

Това може и като оправдани да прозвучи, ама не съм тормолзила съпруга си за тях (или друг домакински уред) - беше инвестиция от личния ми бюджет.


 Profile  
 
 Рецепта: съдове sillit
Сготвено на: 24 Яну, 2008 2:36 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Яну, 2008 2:28 pm Чет
Мнения: 1
ако вече сте готвили в тях , внимавайте да не ги изпуснете при миене , защото са направени от металокерамика и ...............сбогом!


 Profile  
 
 Рецепта: съдове Silit
Сготвено на: 20 Фев, 2008 11:33 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Още малко обратна връзка да дам:
Ползвам усилено вече тиганчето и едната тенджУрка. Впечатлена съм от времето за готвене! Намаля значително, въпреки че и по-рано ползвах уж някакви по-специални съдове... Покритието е много добро явно, не залепва (а, аз готвя без мазнина), почиства се изключително лесно след 10-15 мин. накисване. Обаче.... дръжките на тенджУрката се нагряват толкова, че да не може да се мести без ръкохватки :( С тиганчето го няма този проблем, дали защото дръжката е по-дълга или друго, но факт че на тендужерката дръжките са къси и съвсем близо до основното тяло...


 Profile  
 
 Рецепта: Re: съдове Silit
Сготвено на: 02 Апр, 2008 6:55 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Meg написа:
"Бакхус", "Меню" и "Капитал" са пълни с реклами на тези съдове - 3 тенджери и тиган за "скромните" 590 лв. (!!!) Майка ми ме агитира да си ги купя, но аз не мога да взема такова решение на база едната реклама, без да съм видяла съдовете, без да съм говорила с консултант...
Някой да може да се изкаже за тези чудесии? Доста скъпи ми се виждат, но ако са нещо наистина качествено и дългоустойчиво, може сериозно да се замисля...


Доколкото имам информация


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB