Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 1:05 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 08 Ное, 2008 6:55 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Информирам ви, че в бившите магазини "ТСМ", сега "KEV" вчера са получили и пуснали в продажба невероятни тигани от изключително фин алуминий под налягане, дебели около 6 мм. при стените, а около 1 см. при дъното. Тежички.
Три размера са, малък среден и голям, като цената на всичките е еднаква (неизвестно защо) и е към 17 лв., което си е безбожно евтино за такава стока.
Пуснали са и невероятно красив комплект ножове, тип "Азиатски" на известната фирма "NIROSTA" - три броя - къс и широк с триъгълна форма, универсален много широк и дълъг, пак универсален. В черна дървена кутия с прозрачен плексигласов капак. За нищожната цена от 22 лв.

Признавам си чистосърдечно, че не се удържах и си закупих и от двете неща, въпреки че имам поне 6 хубави тигана , не пържа, а имам и два уока!
За ножовете да не говорим - над 20 бр. с различни размери ,форми и предназначение, както подхожда на един комплексиран всезнайко.
Та - грешен съм... :)
Само забравих да допълня, че това събитие става във Филибето.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Ное, 2008 12:07 am Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Ное, 2008 8:40 pm Сря
Мнения: 22
А в Софето оня ден си купих широк готварски нож от железарията на пазара за скромната сума от 2.60 БГН. Викам си - кой знае кво си тенеке, ма ще те взема, само да видя дали ще ми е удобно да кълцам. Прибирам се точа на точилото Фискарс и след малко с ужас установявам, че тоя нож реже много повече от универсалния фискарс който имам. Реже и ряз държи. Още не съм го дотествал дали няма да тръгне да ръждясва, ама няма такива наченки. Дали всичко му е ОК се питате? Дръжката му не е здрава. Не знам колко ще държи, но все пак мисля, че има оправяне с разните му там модерни лепила. В понеделник отивам да си купя оттам нож за белене, още един такъв и някой дето ще е просто голям :) със скромния бюджет от 10 лева :) Ако остане ще взема и филетиращ :)


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Ное, 2008 12:45 am Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
achko написа:
А в Софето оня ден си купих широк готварски нож от железарията на пазара за скромната сума от 2.60 БГН. Викам си - кой знае кво си тенеке, ма ще те взема, само да видя дали ще ми е удобно да кълцам. Прибирам се точа на точилото Фискарс и след малко с ужас установявам, че тоя нож реже много повече от универсалния фискарс който имам. Реже и ряз държи. Още не съм го дотествал дали няма да тръгне да ръждясва, ама няма такива наченки. Дали всичко му е ОК се питате? Дръжката му не е здрава. Не знам колко ще държи, но все пак мисля, че има оправяне с разните му там модерни лепила. В понеделник отивам да си купя оттам нож за белене, още един такъв и някой дето ще е просто голям :) със скромния бюджет от 10 лева :) Ако остане ще взема и филетиращ :)

Винаги съм казвал, че манията (ми) по ножовете си е мания, а ножът си е просто заострено парче желязо.
Истината е, че най-добрите ножове са от ръждаемо желязо, но държат рез та пушек се вдига.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Ное, 2008 12:24 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Я да ме просветите, какво значи "ножът да държи рез". Спомням си, как баща ми преди време купи от един циганин два ножа от клепана стомана само, защото си ги изработваше сам и беше дошъл до София да ги продаде, беше усовил и запазил занаята, а не крадеше. Беше му демонстрирал, как даже с тъпата част можеш да оставиш резка - по метал дори. Оказаха се страхотни ножове!


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Ное, 2008 12:35 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
В интерес на истината и ние преди години на едно море купихме от един циганин нож за 2 лева, не защото ни трябваше, а за да помогнем, с идеята после да го хвърлим. Този нож ни служи доста дълго време и освен, че режеше даже и не ръждяса в продължение на 10 години. Докато не се изгуби някъде. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Ное, 2008 5:18 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Лени написа:
Я да ме просветите, какво значи "ножът да държи рез". Спомням си, как баща ми преди време купи от един циганин два ножа от клепана стомана само, защото си ги изработваше сам и беше дошъл до София да ги продаде, беше усовил и запазил занаята, а не крадеше. Беше му демонстрирал, как даже с тъпата част можеш да оставиш резка - по метал дори. Оказаха се страхотни ножове!

Нямаш нужда от просвещение, точно за това става дума! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2008 11:14 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Ное, 2008 8:40 pm Сря
Мнения: 22
Държането на ряз е времето между точенията или колко можеш да срежеш преди да наточиш пак.

За съжаление, ножът тръгна да ръждясва.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2008 11:37 am Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
ААААААха! :idea:
Значи в това отношение не съм виждала по-дълготрайно "държащи ряз" ножове от керамичните! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2008 4:58 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Лени написа:
ААААААха! :idea:
Значи в това отношение не съм виждала по-дълготрайно "държащи ряз" ножове от керамичните! :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Че и елегантно прободени до нокът пръсти... Ама това е от друг филм...
:twisted: :twisted: :twisted: Пък и е на чужд гръб в известен смисъл, нали? Макар, че се пише основно на твоя. :P
(Поне на тебе няма нужда да конкретизирам, че се шегувам, при това съвсем добронамерено...)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2008 5:43 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Така си е готин! Керамичните ножове са си супер, имат два недостатъка - 1)все пак са чупиви и трябва да се внимва и 2) безбожно са скъпи. Та добре е половинката е бил склонен да даде толкоз пари, защото аз и ден днешен нямаше да знам за ккво иде реч... :roll: А пък който не внимава, може да сложи в салата и връх на пръст и без керамичен нож :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB