Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:37 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 
Message
Сготвено на: 08 Сеп, 2009 7:29 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Сеп, 2009 7:25 pm Вто
Мнения: 2
Здравейте. Исках да попитам от къде може да се вземе такъв котлон за непрофесионална употреба за възможно най-достъпна цена?

Четох Технополис, Техномаркет но какви са цените?


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Сеп, 2009 2:45 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Здраей и добре дошла/дошъл.

A, защо ти е специален котлон? Тиганът не върши ли същата работа?


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Сеп, 2009 4:13 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Сеп, 2009 7:25 pm Вто
Мнения: 2
За съжеление стават доста по-дебели а аз предпочитам голяма бройка с повече пълнеж. :)

Не желая да е с тиган.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Сеп, 2009 10:21 am Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Има тигани за палачинки, в които не стават дебели.

Но на въпроса - видях в Масутис ма Промахон такъв тиган за 30 евро. Като се има предвид, че цените в Гърция към България са горе долу две към едно, значи в БГ трябва да е около 30 лева. Все пак зависи от марка, функционалност и магазин, но явно ориентирът е толкова.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Сеп, 2009 8:23 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Дебелината на палачинките зависи от количеството палачинкова смес, което се сипва да се пържи/пече, не от уреда за пържене или тигана.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2009 8:26 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
IPA написа:
Дебелината на палачинките зависи от количеството палачинкова смес, което се сипва да се пържи/пече, не от уреда за пържене или тигана.
И аз така мислех, ама няколко човека ми обясняваха колко важно било да се правят палачинки в тиган за такива, щото ръбовете ставали не знам какви си и т.н. Аз лично омитам всякакви модели палачинки.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2009 1:23 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Чета, чета постовете на Шефа и си мисля, аз ли не довиждам или има игра на думи.newguy пита за котлон, вие упорито си отговаряте за тиган. И аз честно казано не бях чувала ,че има нещо такова, но се разрових и видях че има и такова чудо.
Да отбележа, че не съм особен почитател на палачинки освен в рядки случаи за десерт. :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2009 1:45 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Специален котлон за палачинки не съм виждала. Има едни плочи, на които може да се пекат, заедно с един куп други неща (от типа на окономияки). Има ги по магазините за ресторантьорска техника, но за цените не съм се интересувала... А и заемат много място.

Това, което гледахме с Шефа малко преди Промахон, беше уред от типа на гофретниците, но е за палачинки.

А иначе дебелината на палачинките освен от количеството, зависи и от гъстотата на тестото - с по-рядко стават по-тънки.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2009 5:33 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
Специален котлон за палачинки не съм виждала. Има едни плочи, на които може да се пекат, заедно с един куп други неща (от типа на окономияки). Има ги по магазините за ресторантьорска техника, но за цените не съм се интересувала... А и заемат много място.

Това, което гледахме с Шефа малко преди Промахон, беше уред от типа на гофретниците, но е за палачинки.

А иначе дебелината на палачинките освен от количеството, зависи и от гъстотата на тестото - с по-рядко стават по-тънки.


Биски, аз не мога да се сетя за суперспешъл котлон, освен дае с плоча във вид на сач, с лек борд на нея и направо върху плочата да се изсипва сместа...
Спомням си, че навремето имаше едни устройства, нещо като нагревател с дървена дръжка, на три порцеланови крачета, върху които стъпва когато не се употребява, но е в готовност.
Та тези устройства бяха създадени изключително за палачинки, като се подхождаше по твърде интелигентен начин към проблема...
Горната, работещата, част беше леко издута и тефлонирана.
Когато се работеше с това устройство, то се обръщаше "с главата надолу" и се потапяше в достатъчно широк съд със смеиста за палачинки.
По него се полепваше точно толкова материал, колкото беше необходимо и нито грам повече.
И тъй като веднага се запичаше, палачинката ставаше за броени секунди и много лесно се отлепваше, даже, ако държиш устройството на чиния, беше възможно палачинката сама да се отлепи и падне в чинията...
А се сещам единствено за това устройство, което, мисля, беше руско и струваше някаква сума от рода на 31-32 лв., примерно сегашни пак толкова.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2009 8:12 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
миш маш написа:
Чета, чета постовете на Шефа и си мисля, аз ли не довиждам или има игра на думи.newguy пита за котлон, вие упорито си отговаряте за тиган.
Грешка на езика. Става въпрос точно за котлон за палачинки. Тиган съм написал по погрешка.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Сеп, 2009 4:46 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
В Германия и други страни на Запад съм виждал баш котлон за палачинки. Представлява кръгла метална плоча, без ръбове, нагрявана или с ток, или с газ.
Тестото се излива отгоре, размазва се с една Т-образна пръчка и след определено време се обръща.

Предполагам, че новият ни приятел пита точно за такова нещо.

И аз като Шефа - омитам всякакви палачинки - тънки, дебели, попрегорели... Важното е да са много и да има плънка! :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB