Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 6:01 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 
Message
Сготвено на: 29 Май, 2005 10:39 am Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Вчера се сдобих с такова нещо. Изпаднах в шаш и паника, защото не знам за какво да го използвам. Туй чудо (Kenwood FP 479) има разни приспособления: блендер, ножове за рязане и месене, бъркалки, дето не стават за белтъци :twisted: (ама все пак ще пробвам), цитруспреса и един кашон с допълнителни екстри: сокоизстисквачка (ура! вече си имам три!), мелничка за кафе и пр., купа за малки количества и още два диска.
Сега помагайте! Кажете, какво мога да правя с този уред, щото аз освен за таратор (с краставици :mrgreen:), за друго не се сещам.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Май, 2005 4:48 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Вчера се сдобих с такова нещо. Изпаднах в шаш и паника, защото не знам за какво да го използвам. Туй чудо (Kenwood FP 479) има разни приспособления: блендер, ножове за рязане и месене, бъркалки, дето не стават за белтъци :twisted: (ама все пак ще пробвам), цитруспреса и един кашон с допълнителни екстри: сокоизстисквачка (ура! вече си имам три!), мелничка за кафе и пр., купа за малки количества и още два диска.
Сега помагайте! Кажете, какво мога да правя с този уред, щото аз освен за таратор (с краставици :mrgreen:), за друго не се сещам.


Блендер - майонеза
Ножове за рязане - да режеш нещо (най-добре пръсти :mrgreen: )
Ножове за месене - за тесто
Бъркалки - за разбиване на яйца (а защо смяташ, че не стават за белтъци?)

В блендера стават и разни коктейли, питай Русокоска.
Можеш да си настържеш моркови и зеле за салата, без да има кръвопролитие, можеш да си надробиш ядки, абе за хиляди неща.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Май, 2005 9:29 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Благодаря, ще пробвам всичко, с изключение на настърганите пръсти :mrgreen:.
Това за белтъците го пише в книжката, пише, че трябва да се разбиват с някой от ножовете.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Май, 2005 1:40 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
Благодаря, ще пробвам всичко, с изключение на настърганите пръсти :mrgreen:.
Това за белтъците го пише в книжката, пише, че трябва да се разбиват с някой от ножовете.


Честито!
А тараторчето, от уважение към него, все пак си го прави на ръка, моля те... :shock:
Не съм виждал кухненски робот да прави краставица на кубчета все още.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Май, 2005 9:35 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:claq: Супер!Честито!:mexwave: Пожелавам ти дълга и ползотворна експлоатация! :) ;)

Аз много идеи не мога да ти дам,понеже все още нямам такъв уред..обаче страшно се радвам за теб!:)
Той не може ли да реже всичко?На шайби,полумесеци,наситно...мисля, че ако се обадиш в сервиза можеш да си поръчаш допълнително приставки..за картофи на пръчици напр.(поне Браун и Мулинекс имат такива приставки),може и да имат приставка за белтъци, ако с тези ножове не става..
Успех!


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Май, 2005 9:43 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Gotin, Ludetina, благодаря!
Реших да купя тиквички и моркови и с тях да изпробвам всичките видове рязане. Може и да има приспособление за рязане на картофи на пръчици, ама нали са два кашона и засега ми е трудно да се ориентирам :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 5:04 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2004 11:22 pm Вто
Мнения: 88
Location: USA
Честито! това е много ценна придобивка И може да ти спести време , неви и напън, но трябва да и занеш възможностите и да свикнеш да я ползваш! (понякога миенето е сложно, и не си заслужава да го цапаш за някоя малка работа)
Има много, много приложения и те приканвам да експериментираш!! (е ще има и разочарования, но както казват руснаците: "който не рискува не пие шампанско!!")
Аз особенно ценя рендето, стахотно е удобно за тиквеници, щтрудели и някои салати (особено любимата ми салатата с настъргано прясно цвекло :facelick: )
Със приставката за кълцане, режа лук за кайма, зеленчукови крем-супи, и домашен сос тартар (кисели краставички и зелени лук и чесън + майонеза).


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 8:45 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Veshtica написа:
...с приставката за кълцане режа лук за кайма...

:oops: а как изглежда тя? Това не е ли ножът за рязане? И лукът не се ли мели заедно с месото?
Не може да се режат кубчета :cry:, много страдам :mrgreen:
Вчера настъргах на голямото ренде вътрешността на тиквичките (правих пълнени 'пънчета') и нарязах морковени жулиени за гарнитура. В блендера натроших лед за черешовия коктейл.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 8:53 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Лукът със сигурност може да се реже на кубчета, просто са достатъчни едно-две натискания на капака на резачката (ако машинката действа на този принцип). Не се предавай, ще го изучиш. Това е като с мобилните телефони. Аз моя още не съм го изучил докрай, а вече го ползвам няколко месеца.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 11:05 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2004 11:22 pm Вто
Мнения: 88
Location: USA
biskvitka написа:
Veshtica написа:
...с приставката за кълцане режа лук за кайма...

:oops: а как изглежда тя? Това не е ли ножът за рязане? И лукът не се ли мели заедно с месото?

Същото, прилича на остра перка...става и за пасиране ако го включиш за по-дълго.
Ако имаш готова кайма (мен ми я мелят в месарницата) лука го добавям после...нали?


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 11:09 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Благодаря!


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Юли, 2008 11:05 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Юли, 2008 10:51 am Пон
Мнения: 1
biskvitka написа:
Gotin, Ludetina, благодаря!
Реших да купя тиквички и моркови и с тях да изпробвам всичките видове рязане. Може и да има приспособление за рязане на картофи на пръчици, ама нали са два кашона и засега ми е трудно да се ориентирам :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Юли, 2008 11:56 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Виолета, какво искаш да кажеш с този цитат?


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Юли, 2008 9:30 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Юни, 2006 10:24 am Вто
Мнения: 37
Честито! И каймата става много хубава и бързо:).
Можеш да си правиш брашно от обесени ядки и разни други такива. За морковите и зелето вече са писали. Аз моя го ползвам много за Колосло :) и салатка от моркови.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB