Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 9:00 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 10 Юни, 2005 2:34 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Не мога да не ви се похваля какво "велико откритие" направих през последната седмица :P. Представете си имам миксер от 10 години някъде и досега въобще не бях опитвала бъркалките за тесто, намирах ги за безполезни :head: :head:. Толкова ме е яд :evil:. Значи майка ми от сравнително малка ме е учила да меся, справям се доста добре :oops: (пък съм и скромна). Смея да твърдя, обаче, че с тези джаджи тестото се замесва почти 2 пъти по- бързо и после e много по -въздушно и меко. Нуждае се само от леко дооформяне... и готово. Значи първо правих пица, но понеже тестото не е кой знае каква философия, реших да не би да греша и се пробвах вчера с едни кифлички, а днес и с една питка. Резултатът ме разтърси. Не мога да повярвам, че тази малка машинка замеси по хубаво тесто от мен :twisted:. Даже го оформи и на топка :shock: .

Вие колко често ги ползвате? И за какво?

За да няма недоразумения ....ей за това говоря :
Image


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2005 2:41 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Признавам си и без бой: Не съм ги ползвал досега. Ама булката прави разни кексчета чат-пат. Доволна е. Аз пък много обичам да облизвам бъркалките след употребата им... :ligi:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2005 3:01 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Кекс не се ли први с обикновенните бъркалки?Ти сега съвсем ме хвърляш в оркестъра.. :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2005 3:07 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Може. Знам ли? Аз само облизвам каквото ми се даде. :belly:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2005 4:10 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Аз защо не виждам картинката?
(Подозирам, че става въпрос за едни такива спираловидни джаджи, с тях си играе детето :oops:)
За замесване на тесто с чужда помощ се сетих съвсем скоро. Тестото с кисел квас го бърках с дървена лъжица, докато ми отмалее рамото.
Обаче не съм използвала тези бъркалки, за да си улесня живота, признавам си...
P.S. Картинката се появи.
P.P.S. Какви са тези кифлички? Много съм любопитна :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2005 4:23 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ще се радвам,ако пробваш да споделиш мнението си. :) След това "откритие",вече сериозно се замислям дали да си купя машина за хляб..Бях решила 100%,в най- скоро време да се сдобия,но сега.. :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2005 5:45 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Честно казано, смятам да върна миксера на свекърва ми, защото той не е мой. Затова оставам само с робота, а с него се меси още по-лесно, защото не се държи с ръка (само дето не мога да улуча количеството брашно, че обикновено готвя на око :-?).

Машината за хляб се използва не само за месене, но и за втасване, както и за печене (че и за варене на сладко :mrgreen:).
[hide]Аватарът ти е страхотен, много, много ми харесва![/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2005 6:07 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Съвсем забравих ,че имаш кухненски робот :chick: ..Сигурна съм че ще му хванеш цаката. :) ;) .
За машините за хляб..съм направо "експерт"..даже си бях харесала модел,който да ми донесат от чужбина,че в БГ са малко по скъпички.Принципно единственето ,което ме спира да си я купя е -липсата на място (фактът ,че една програма трае 2-3 часа..също не е за подценяване).От друга страна ,едва ли може да се сравни със нещо мирисът на току що опечен хляб и сутрешно кафе.. :ligi: [hide]Тая иконка е велика просто..:)
П.С.Мерси Бисквитке,..чудно как се задържах толкова дълго със стария.:oops: [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Юни, 2005 12:44 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Май, 2005 1:38 pm Пон
Мнения: 136
Location: София
Аз лично отдавна ги ползвам тези бъркалки. Много са готини и понеже съм от този тип хора, дето гледат да си улеснят максимално действията, отдавна съм ги открила. Открих ги, когато за първи път ми дадоха рецепта за козунаци. Там пишеше, че трябва да се меси 40-50 мин. Направо изпаднах в ужас. С тях скъсявам времето до втасването на половина. Само при мен има някакъв номер, че като им сбъркам местата всичкото тесто се качва нагоре и се залепва за миксера - за това много внимавам, че как се чисти после... :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Юни, 2005 2:03 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Юни, 2005 7:18 pm Съб
Мнения: 10
Честито откритие ;)
Аз много ги харесвам също. Тъй като съм от хората дето все си икономисват грубия труд :) си купих от другите миксери, дето са със стойка и мога да кажа с чисто сърце и неумалели ръце - да ми е жив и здрав ! Питки, козунаци, кексчета .... само с тези бъркалки меся.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2005 9:40 am Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
JnBibian, твоят миксер не заема ли много място? И ще може ли да споделите с Надя с нас, "откривателите", някоя рецепта за питка или козунак?

А ето и едно мое "откритие": роботът не може изцяло да замести миксера! :shock:
Реших да правя един крем, обаче според рецептата се бърка с миксер, докато тенджерата с крема е на котлона.
Мдааа... Май ще се окаже, че излишни уреди няма ;)!


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 11:33 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Мдааа... Май ще се окаже, че излишни уреди няма ;)!


... стига да имаш достатъчно място в куФнята.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB