Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 3:12 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 75 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 18 Окт, 2005 3:45 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 19 Сеп, 2005 12:35 pm Пон
Мнения: 15
Някой има ли такава машина и какви са отзивите ви за нея? Аз я имам от 2 седмици и съм страшно доволна. Ако има интерес, ще пусна рецепти за хляб, козунак и кекс - различни видове, много са вкусни!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Окт, 2005 4:29 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Valja написа:
Ако има интерес, ще пусна рецепти за хляб, козунак и кекс - различни видове, много са вкусни!!!
Иска ли питане. Пускай без да се притесняваш, нали затова сме направили форума 'Тестени и хлебни изделия'. Все пак форума се чете не само от потребителите ;). Пък ако дадеш и напътствия - цена няма да имаш...


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Окт, 2005 4:34 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Valja, разкажи, моля те, по-подробно за твоята машина за печене на хляб (молбата се отнася и за останалите щастливи собственици на този уред ;)).


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Окт, 2005 5:53 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Valja, преместих рецептите ти на мястото им ;).


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Окт, 2005 5:57 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 19 Сеп, 2005 12:35 pm Пон
Мнения: 15
MR.LAZY, сега забелязах, че рецептите ми са на друго място, продължавам там.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Окт, 2005 6:34 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Аз имам Северин от почти една година . Доволна съм много.. в началото бях много "надъхана " правих хляб всеки ден различен докато не се спрях на няколко рецепти . Също така ми писна и формата тип " тухла" , но виж за месене на тесто .. втасването е ПРЕКРАСНА ... все пак за 1 и 30 мин и але имате готово за печене тесто .... Имам и функция за сладко, но не съм пробвала .. Общо взето функциите и са към 12 както и отложен старт.. който съм пробвала само за кифлички тоест да меси през нощта, а сутринта да ги пека :)


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2007 6:21 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Побут..

Уф..пак ми влезе мухата за покупка на ткава машина.. :oops: Винаги е така около Великден. :mrgreen:
Този път обаче съм решила твърдо! Аз така и не си купих подарък за рождения ден (а той беше през януари.. :roll: )..туй ми е извинението.

В момента се колебая между 3 марки:

Най-популярната сред маминките - FIF.
И Severin и Clatronic.Последните 2 в момента се продават с отстъпка от "Бон апети" + някъкви дарове. Изтеглили ги били от Била , поради неправилно съхранение, това дали ще значи ,че са лекинко очукани?!?
От друга страна ,четейки дъъълата тема при маминките..FIF не изглежда да е много надеждна....бъркалки не се въртят,програматори дефектират..явно е до късмет.
Северин се продава и в Денси, има и малко по-скъпи модели..(до към 170 лв.)..

Не мога да реша каква да си взема.. :roll:

Малко помощ и съвети няма да са излишни..:)


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2007 7:45 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мацките от рускоезичните форуми масово използват Клатроник и са доволни. Не знам, дали има разлика, между тях и Фиф (мисля, че и двете са ТСМ-ска марка) :roll:
Ако някога се престраша да взема такава машина, вероятно ще е Клатроник.

Северин не бих си купила, като дизайн не ми харесват, а цената им е неоправдано висока.

[hide]Лудетина, не те ли е страх, какво ще стане с НВД-то ти при наличие на такъв уред?[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2007 10:40 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мерси за инфото! :)

[hide=Биски,]Аз не спазвам НВД от някъде от есента.. нямам възможност просто.. :( [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2007 10:57 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
[hide]Имах предвид Най-Великото Дупе :P [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Мар, 2007 11:35 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Всичко е ясно - НВД-то става още по-велико! :P :P :P


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 3:11 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Ще споделя своя опит с 3 вида хлебопекарни - Severin, FIF и TCM
Severin BM3983 - 4 години почти ежедневна експлоатация-никакви проблеми!
Image
Имам и оригиналните рецепти преведени на български, ако искате ще ги кача някъде...
FIF - китайски буклук произведен от TCM за френския пазар под това име - блокират му бъркалките поради навлизане на брашно между остта и вече прегорялото уплътнение на съда.Оправя се, но не е за всеки - аз лично доста си поиграх, а родителите останаха без хлебопекарна сума време.
TCM с 3 програми за макс- 750гр. хляб - работи когато си иска :(
Clatronic e стара немска фирма нямаща нищо общо с ТСМ. Като качество може би съпоставима с това на Severin.
Така че моя съвет - или Severin или Clatronic. Аз трябваше пак да избирам бих заложил на първата :)
Моята машина е купувана от тази фирма

marabu написа:
Имам и функция за сладко, но не съм пробвала ..
Не я пробвай изобщо- почти нищо не се получава :)
marabu написа:
Общо взето функциите и са към 12 както и отложен старт..

Функциите са 12 , отложения старт е добро като идея, но смеси ли се водата с брашното и маята преди да започне да работи машината е кофти..


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 5:17 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей и добре дошъл, hricava! :baloon:
hricava написа:
...Имам и оригиналните рецепти преведени на български, ако искате ще ги кача някъде...

Може, но по-добре дай изпитани рецепти ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2007 5:43 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Рецепти общо за различните машини трудно могат да се дадат, но все пак ето 2:

Бял хляб

Лучен хляб (с кромид)

Жена ми прави и лучник в хлебопекарна, но за това как става трябва да я попитам тази вечер :)

Ползвам само френска суха мая, не използвам кратките програми на хлебопекарната понеже хляба не става вкусен.

Има си тънкости определено при печенето в хлебопекарна - искат време за свикване или усет кои продукти по колко да се слага, но обикновенно след 2-3 неуспешни опита хората ги прибират в кашона :(


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2007 3:04 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз още на срещата се споменах, но официално не съм се похвалила.. :oops: от 3 седмици приблизително съм горд притежател на хлебопекарна Северин! :twisted: Абсолютно същата , като тази 2 постинга по - нагоре!


Много, много съм доволна! Прави невероятен хляб..мек, ароматен, пухкав..,а коричката.. 8) И козунак, и козунак..ох, ще стана най-малко 100 кила.. :evil:

Рецепти ,ще пусна ,снимките обаче ще са по-нататък... :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2007 3:30 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Браво със здраве да си я ползваш. Ако нещо не ти е ясно като функции питай :)


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2007 3:39 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Благодаря!

За функциите въпроси нямам, за сега мерси! Все пак изчетох една тема от близо 70 страници при маминките. :roll: Освен това проучих модела добре преди да я купя.

Имам въпрос обаче, пробвали ли сте да правите кекс ,т.е сладкиш с бакпулвер в машината?

За сега използвам предимно фунлцията за бял хляб кратката програма ( 2,30-32 ч. , сякъш става по-добре от основната (3, 32-35 ч.).


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2007 3:47 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Кекс, козунак, лучник сме пробвали ;) При този тип машини лошото безглутеново брашно силно оказва влияние върху изходния резултат :( Затова не винаги всичко става от първия път и като качество и като пропорции на изходните съставки. Но с времето всичко се прави желание да има човек.Коя мая ползваш за хлебопекарната?
Аз дълго време ползвах също тази shnell програма, но от 3-4 месеца отново се върнах на нормалната за 3ч. и половина.Като че ли практически разлика има само в това, че при дългата програма по дълго време втасва тестото....


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2007 4:03 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мерси!
Ползвам френската мая на Льосарф или прясна пак френска на Льосарф Vivo.

Ами да във втасването е разликата, на мен за сега ми харесва повече на по кратката. По-пухкав е..май. :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2007 4:07 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
А били проверила какви видове суха френска мая продават освен Saf instant, тъй като четох от руски форум, че имали и други видове специално за хлебопекарни в по-големи разфасовки?
Направила си добър избор с тази хлебопекарна сигурен съм,че няма да съжаляваш ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Апр, 2007 4:26 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Благодаря! За сега не съжалявам нито за миг! 8)

Ще проверя , в някой по-голям хипермаркет..Може Биски да каже , ако е виждала, тя е спец по месенето.. :) До нас в 2-та супермаркета има само на др.Йодкер и френската в стандартните пакетчета.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Авг, 2007 12:12 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Нашата машинка е "Мулинекс". Гледахме и един ФИФ, ама нещо не ни завляда. ФИФ беше с по-лоши уплатнения за топлината, значително по-голяма (е, вярно с две бъргалки, но на нас 500 гр. са ни достатъчни за няколко дни, защото само Чревоугодника яде хляб с глутен). Муленкс-ът обаче беше значително по-скъп (едно 100 лв. отгоре), но пък има доста функции и 24 месеца гаранция.
Рецептите в упътвънето към нея нещо не ми харесаха, защото нямаше такава за пълнозърнест хляб, въпреки че машината има две програми за такъв. Разрових се из нета, не останах особено доволна от откритете рецепти, но затова пък намерих чудни инструкции за справяне с проблеми с печенето и "тълкуване" на незадоволителни резултати. Благодарение на тях, още първият опит, който беше с измененеа рецепта от упътването, беше супер-успешен :) Чревоугодникът беше на седмото небе :)
Все пак, не мисля, че резултатът зависи от машината - от всичко прочетено (и собсвтения си скромен опит) останах с впечатлението, че най-важно е да докараш тестоо до едно определено положение (като консистенция имам пред вид) преди първото втасване и малко опит със степените на изпичане.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Авг, 2007 10:52 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Meg написа:
Нашата машинка е "Мулинекс". Гледахме и един ФИФ, ама нещо не ни завляда. ФИФ беше с по-лоши уплатнения за топлината, значително по-голяма (е, вярно с две бъргалки, но на нас 500 гр. са ни достатъчни за няколко дни, защото само Чревоугодника яде хляб с глутен). Муленкс-ът обаче беше значително по-скъп (едно 100 лв. отгоре), но пък има доста функции и 24 месеца гаранция.

Браво - добър избор независимо от по високата цена! FIF е само търговска марка и е абсолютно изцяло китайска машина.Жалко че нямам снимки да ви покажа какво нещо са сложили за уплътнение за да не влиза тесто при осите на бъркалките :( Не я препоръчвам на никой!


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Авг, 2007 9:34 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
hricava написа:
...FIF... Не я препоръчвам на никой!

Пък аз много я исках :oops: Благодаря, няма да си купувам!


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Авг, 2007 10:38 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Ами и Мулинекс-а е произведен в Китай, (то напоследък май всичко там се прави!), но все пак има разлика дали е произведено в Китай по технология и с материали на производител/марка с добро реноме или е китайска модификация с цел възможно най-ниска цена... Това, което "наклони везната" беше компактността и връхващите доверие уплатнения и изолации. Бъркалката по някаква причина е много добре застопорена при работа и не остава в хляба, но се вади и поставя лесно. Машината почти не отделя топлина при печенето, което за нашата мини-кухня (5 кв. м бокс :( ) е от голяма значение.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 75 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB