Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:24 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 03 Ное, 2005 12:16 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Какъв пасатор имате и за какво го използвате?
Смятате ли, че това е уред, без който не можете във вашата кухня?

Аз, например, използвам моя за пюриране на крем-супи, някои плодови и зеленчукови пюрета (без картофено :mrgreen:), за разбиване на тесто за блини и за реанимиране на сосове (ако се разсея и станат на бучици :P).
По-дребни нещица разбивам с мини-пасаторче (всъщност, то се води машинка за фрапе, ама на мен ми върши доста повече работа).

За какво друго може да се използва пасатора?
Алеко доказа, че с него могат да се мелят и пръсти. Нещо друго?

Това е моят пасатор. Няма други екстри, освен поставка за стена, която остана в предишната квартира.

Image


Attachments:
Braun.jpg [9.12 KiB]
Downloaded 284 times
 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 03 Ное, 2005 2:00 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Нашият беше куче-марка и изкара близо десет години, докато не се опитах да си смеля пръстчето.
Ползвахме го предимно за крем-супи, но съм правил и качамак с него. Единствената му екстра беше една пластмасова чаша (мензура) с деления отстрани, в която можеше да се бърка.


 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 12 Май, 2006 4:18 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Моят е Braun като на biskvitka (т.е имам 2) втория си го взех заради ето това допълнение.
Image
С него режа лук, моркови, чесън, магданоз и тем подобни треви. Абе общо взето всичко и е адски удобно. Когато се нарежат нещата на ситно полепват по стените и ножа не ги достига за да ги направи на пюре ( ако се залисаш с държането на копчето), но ако искаш да наситниш на пюре просто е достатъчно да се сложи малко течност вътре. Гледах реклама на следващия модел който има накрайник помпа за вакумни съдове за съхранение на храна.


Attachments:
Pasator.jpg [64.29 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 22 Яну, 2007 4:07 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
Чудя се дали точно е пасатор моето... приставка на миксер Braun - с нож. Доволна съм, използвам го най-вече за кьополу и подобни кремообразни неща, но откакто имам кухненски робот /ренде и чопър/ - все по-рядко.


 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 22 Яну, 2007 4:20 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
И моят е куча марка и го използвах много - за майонеза, кремове, крем-супи, всякакви пастети за мазане и мезване - маслиново-босилкови, рибни и месни, разбиване на хайвер и пр. Откакто момците ми подариха кухненски робот, малко е минал в забвение, защото роботът има доста по-голям нож и по-удобна купа. Но за бучки в соса пасаторът е незаменим. Въобще си е полезен уред, ако не си пъхаш пръстите в него.


 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 07 Фев, 2007 11:11 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 07 Фев, 2007 6:26 pm Сря
Мнения: 3
моят гръмна днес :cry: ! скъса се оная пластмасова джаджа дето отговаря за въртенето на приставките!

но пък това е чудесен повод да си купя нов! :twisted: на половинката ще му се изправи косата да обикаля по магазини с мен!


 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 08 Фев, 2007 9:21 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Има един модел на Braun дето е в комплект със вакум попма и съдове за съхранение под вакум (може и да се пече в печката в съдовете). Само дето в Австрия струваше последния модел 150евро и жената каза, че ще ме убие ако го взема. Иначе тук в бонжур го видях малко по-стар модел за 110лв.


 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 08 Фев, 2007 9:52 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Kabal написа:
Иначе тук в бонжур го видях малко по-стар модел за 110 лв.
Ако си вземеш от това долнопробно място, ще довърша това, което жена ти, не ти е причинила :mrgreen:. Този магазин е някакво недоразумение на търговията (както и щърковете, но това е за друга тема).


 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 08 Фев, 2007 10:02 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Джаджата за вакуумиране не върши много голяма работа - трябва да си вземеш и много специални кутии (и скъпи), които пък заемат изключително много място.

Много по-добра работа върши уредът за вакуумиране в пликчета.

kali_jj, каквото и да вземеш, най-добре е да е Браун, много здрави излязоха. Наблюдението е не само мое, но и на участници в други форуми.


 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 08 Фев, 2007 11:41 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
biskvitka написа:
Джаджата за вакуумиране не върши много голяма работа - трябва да си вземеш и много специални кутии (и скъпи), които пък заемат изключително много място.

Много по-добра работа върши уредът за вакуумиране в пликчета.

kali_jj, каквото и да вземеш, най-добре е да е Браун, много здрави излязоха. Наблюдението е не само мое, но и на участници в други форуми.

между 20 и 60 евро за съд на фона на 150 за пасатора ( със 3 съдини) не е толкова много. А за уреда с пликчета колкото познати го имат всичките казаха, че не работи добре и са го ползвали 1 или 2 пъти.


 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 21 Мар, 2007 6:18 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Мар, 2007 2:54 pm Сря
Мнения: 86
Location: Прованс
Много почитатели на Braun :)
Моя пасатор е по старичък Braun Multiquick MR 4050 HC - Mixer
Image
Взех го не само заради пасатора, а и заради добавките към него и определено си струва цената :)


 Profile  
 
 Рецепта: Пасатор
Сготвено на: 22 Мар, 2007 9:11 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
hricava написа:
Много почитатели на Braun :)
Моя пасатор е по старичък Braun Multiquick MR 4050 HC - Mixer
Взех го не само заради пасатора, а и заради добавките към него и определено си струва цената :)

Моят е същият, само накрайникът е от тези, дето не пръскат. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB