Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:00 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 
Message
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 05 Фев, 2006 8:34 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Фев, 2006 12:13 am Нед
Мнения: 1
Здравейте. Искам да попитам някой сблъсквал ли се е с този уред - http://technomarket.bg/product_detail.p ... d=09001093
3 в 1 за печене варене и пържене. дали ще може с него например да си правя лазаня или пиле с картофи и т.н. и да стават добре. нещо от типа на електрическите тенджери. моля изразете мнение


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 05 Фев, 2006 9:07 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Честно казано за първи път виждам този уред, но от опита ми с тиган Тефал с термоточка, мога да кажа, че за около 3 години интензивно ползване покритието се скапа.

Ще е жалко след няколко години да се окажеш в положението да хвърлиш този уред на боклука. Пък и мултифукционалните уреди по принцип не ми вдъхват доверие (освен може би кухненския ни робот).

Похарчих моите 2 с'тинки по темата, другите са на ход.


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 05 Фев, 2006 9:12 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не виждам защо това уредче да не се ползва като скара. Но друго не бих правил с него. Най-много капака да го ползвам за тавичка. Но пък за скара парите ми се виждат множко.


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 05 Фев, 2006 9:40 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Аз имам такъв уред .. Лазаня не може да правиш.. но можеш да ползваш и тавичката и капака във фурната...Можеш да направиш пиле с картофи.. Това всъщност вкъщи се ползва само за скара.. Иначе има книжка с рецепти към нея.. Ами ако търсиш като мен скара.,.. НЕ ГО взимай ..не си заслужава.. ако искаш да задушаваш ДА купи си ... Ако искаш да имаш скара и уред за задушаване ДА купи си ..


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 22 Авг, 2006 2:42 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Яну, 2005 4:23 pm Пон
Мнения: 6
Здравейте.
И аз си купих този уред. Поне на пръв поглед изглежда много функционален,
но това може да се каже със сигурност след неколкократно използване, и то
в различните му варианти.
Книжката с рецептите за съжаление е на френски, немски и холандски/???/, а никой в къщи не говори тези езици :cry:
Вече пробвахме скарата - правихме риба. Никак не пуши и не задимява, като се има предвид, че я включихме в кухнатя, даже не и на терасата. 8)


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 22 Авг, 2006 3:13 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Остава да ни поканиш, за да се убедим в правотата на думите ти ;).

Добре дошла сред пишещите кулинари (не само сред играещите судоку).


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 22 Авг, 2006 5:44 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей, KULINARKA!

Много жалко, че рецептите в книжката не са преведени на български :( .

Много място ли заема този уред?


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 22 Авг, 2006 9:26 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Като гледам скарата пържи а не пече ( като тиган с ребра (няма къде да се одтича мазннината)) не бих си взвл такова нещо!


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 22 Авг, 2006 10:27 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Kabal има и дупки даже има съдче долу в което да се събира мазнината ...

biskvitka ами няма превод на български ... иначе заема място

моя събира прах вече 1 година от последното ползване ... само тавичките му ползвам във фурната..


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 23 Авг, 2006 11:56 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Яну, 2005 4:23 pm Пон
Мнения: 6
Благодаря за гостоприемството във форума.
Престраших се да пиша /не само да решавам Судоку ;) / Често влизам и разглеждам, а и ползвам рецептите и съветите от сайта.
Обичам различните технически домакински глезотийки и джаджи, но някои наистина след едно- или двукратно използване събират прах и заемат ценно място в шкафовете. Надявам се този уред да не е от тях.


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 11 Сеп, 2006 6:44 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
KULINARKA написа:
...Обичам различните технически домакински глезотийки и джаджи, но някои наистина след едно- или двукратно използване събират прах и заемат ценно място в шкафовете. Надявам се този уред да не е от тях.

При мен уредът заема почетно място и се използва доста често (за съжаление, засега само като скара :oops: +тавите във фурната).

Скарата е чудна - не изсушава печените не нея неща и им придава много приятен аромат. На нея запичам печените в микровълновата патладжани - стават приказни :)

За кюфтетата и рибата да не говорим - досега такива сочни печени не ми се получаваха.

Преди малко, докато мъчих едни чушки (е, те вече не са толкоз прекрасни :twisted:), метнах една филия на скарата, като се позапече, я обърнах, сложих два резена сирене, отгоре домати и листенца пресен босилек... Много вкусно стана.
Предполагам, че ако преди това бях изпекла пържоли, сандвичът върху мазнинката им щеше да се получи още по-хубав :mrgreen:

Марабу, благодаря!


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал 3в1
Сготвено на: 12 Сеп, 2006 10:49 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Яну, 2005 4:23 pm Пон
Мнения: 6
Присъединявам се към мнението на Бисквитка - и у нас скарата на TEFAL 3 в 1 зае вече почетно място. Ястията стават страхотни, като се има предви че са и здравословни - кякво повече да искаме.
Аз ползвах и тавичката /със стъкления капак/ върху скарата - правих пълнени патладжани /нещо като имам-баялдъ/. Стана много лесно и вкусно, и икономично, защото не се включва цялата фурна да загрява, а и стаята не се затопля като в пещ ;) което не е без значение в летните жеги.
Мисля че покупката си оправдава парите и занапред се каня да я използвам още по-пълноценно, особено ако се намери някой да преведе рецептите от книжката. :)


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 13 Сеп, 2006 10:45 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Вчера правих пълнени постни чушки, обаче ми загоряха - много бързо се готви в този уред. Стават за 10-15 минути :shock: , може би трябваше да ги задушвам на по-ниска степен.
На вкус са като варени.

Мисля да пробвам и мусака - да задуша в уреда всичко, само заливката да я запека във фурната. Със сигурност ще стане по-бързо от обикновената.
Единственият проблем е, че ще трябва да я ядем поне седмица, в момента вкъщи сме само двама месоядни, а тавата е доста голяма.


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 13 Сеп, 2006 4:29 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Вчера правих пълнени постни чушки, обаче ми загоряха - много бързо се готви в този уред. Стават за 10-15 минути :shock: , може би трябваше да ги задушвам на по-ниска степен.
На вкус са като варени.

Мисля да пробвам и мусака - да задуша в уреда всичко, само заливката да я запека във фурната. Със сигурност ще стане по-бързо от обикновената.
Единственият проблем е, че ще трябва да я ядем поне седмица, в момента вкъщи сме само двама месоядни, а тавата е доста голяма.


Загоряли са ти, защото са били без мръвка! :mrgreen:

Колкото до мусаката - не бих си правил труда да задушавам първо в единия уред, а после да запичам във фурната. Няма да ти спести много време, нито пък енергия, ако и без това ще загрявас фурната.


 Profile  
 
 Рецепта: Тефал - 3 в 1
Сготвено на: 13 Сеп, 2006 6:00 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Това за мръвката е вярно :twisted:

А фурната хич няма и да я загрявам - за 5-10 мин с конвекция заливката ще е готова 8)


 Profile  
 
 Рецепта: Tefal 3в1
Сготвено на: 14 Сеп, 2006 10:38 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Яну, 2005 4:23 pm Пон
Мнения: 6
"може би трябваше да ги задушвам на по-ниска степен. "

Права си, Бисквитка, че когато се пече в тавичката с капака върху скарата трябва да се намали степента на 2 или 3.

Аз пък правих руло "Стефани" в тавичката и стана много хубаво, и бързо, но трябва да е на 2 степен. След това само запекох във фурната на грила отгоре за 3-4 минути.

Единствено се притеснявам, че след време тефлона на тавичката ще се поостърже и тогава... :cry: - вече няма да може да се използва, колкото и да го пазиш все идва такъв момент. Но засега - с двете ръце съм "ЗА" TEFAL 3в1.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми

Topic Replies
Тигани ТЕФАЛ 14

Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB