Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 7:13 am Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 43 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 07 Яну, 2005 3:21 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Наскоро си купих готварска печка и от обикалянето ми по магазините установих следния КУРИОЗЕН факт. Печките в България се продават без кабел!?!? Единствените, които имат кабел, но пък нямат щепсел, са турските SANG. Не знам кой "болен мозък" е измислил тази система за продажби, но сигурно предполага, че в България електричеството тече по въздуха или просто създаваме бизнес за жичкаджиите. Аз нямах проблем да си я вържа, но все пак не всеки е длъжен да може.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Яну, 2005 5:27 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Image Супер,това май беше за "Шеги и закачки"..гениално ,наистина. :twisted: :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Яну, 2005 5:36 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Или да отворим рубрика "Плаче ми се" и там да го сложа


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Яну, 2005 3:56 pm Вто 



Наскоро си купихме готварска печка, керамичен плот с котлони и абсорбатор - трите продукта бяха в промоционален комплект и са марка "Електролукс" - и трите бяха с кабели и щепсели.


  
 
Сготвено на: 25 Яну, 2005 4:48 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Karimma написа:
Наскоро си купихме готварска печка, керамичен плот с котлони и абсорбатор - трите продукта бяха в промоционален комплект и са марка "Електролукс" - и трите бяха с кабели и щепсели.

Вероятно само по-евтините марки се продават без щепсел. Но все пак, това не може да е оправдание за търговците


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Мар, 2005 11:26 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Сигурно проблемът произлиза от времето, а не от търговците, които са готови да ти продадат и баща си и майка си за дати вземат парите. Сега ги свурзват директно към мрежата без щепсел. А теб те преврущат от участник в безпомощен наблюдател.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Мар, 2005 11:39 am Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
За мен проблемът е в манталитета на българина (колкото и да се опитвам да избягвам генерализациите - не мога).

Турците (по които много плюем, без много право), за да ти продадат някаква стока са готови на всякакви иширети. Случвало ми се е в магазин за обувки да ми предложат двайсетина вида и лично чирака да ми ги обува, за да си ги купя. Тук и в най-скъпия магазин за обувки да влезеш, ще започнат да се държат гадно с теб. В един магазин, близо до Витошка, ме убеждава, че обувките, които определено ми бяха тесни (а нямаха по-голям размер), щели да се отпуснат!?!!? След отказа ми да ги купя, продавачките започнаха да се държат сякаш аз не бях там. Та се връщам пак на турския магазин, от който след стотина пробвани чифта, така и не си купих обувки, но ме изпратиха с усмивка, а аз изпитвах угризения на съвестта, че съм им загубил времето.

Ако някой е попадал на подобно отношение у нас - нека да разкаже! Стига съм плямпал, че цял докторат мога да напиша по въпроса.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Мар, 2005 9:47 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Това с кабелите, мисля, че е заради изискванията за сигурност. По принцип печките не би трябвало да се включват в нормалния контакт, а в специален с трифазен ток, защото при тях натоварването е много по-голямо, отколкото при други уреди. Така че търговците са прави, донякъде.

В Германия например, печките се продават с кабел, но без щепсел. В упътването им пише, че трябва да се вържат към ел. мрежата само от специалист. От магазина ти я носят и ти я връзват, така и поемат отговорността, ако къщата ти се запали заради прегорял кабел. А това може лесно да се случи, когато си пуснал три котлона и фурната, например.

Така че, не се ядосвайте!


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Апр, 2005 11:20 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
Това за кабела е така, не защото им трябва трифазен, а защото има специални кутии, в които се свързват перални и печки и изобщо уреди със силна консумация, точно заради сигурността и отделен по-силен бушон... и затова трябва да се свързват от майстор... а ние понеже всите сме си майстори, било поради бедност или поради голямо самочуствие... което мисля, че малко по-малко ще се промени, понеже навсякъде майсторите ги връзват тия неща...и при нас ще дойде... :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Апр, 2005 12:17 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Нека да има хляб и за майсторите, но аз съм против това да ми внушават - Ти си олигофрен и не се занимавай с тези работи. Вярно е, че с въвеждане на манифактурата специализацията движи човечеството напред, но тоталното приемане на този подход би ни направило ограничени.


 Profile  
 
 Рецепта: Дайте акъл!
Сготвено на: 24 Авг, 2005 6:41 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Искам да си купя малка, сладка печица с размери вис.34см, шир.57, дълб.32см. На всичкото отгоре да има бързонагряващ поне един от големите котлони, гаранция, кабели и щепсели :) Някой да е чул нещо по въпроса?


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Авг, 2005 7:00 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Юли, 2005 8:44 pm Нед
Мнения: 74
Location: София
Преди 2-3 години си взехме такава печка-фурна на Елит.
Уж:
Бързонагряващият не може да стопли вода.
Бавнонагряващият не помни последната си употреба, май поради тази причина.
След едногодишна вярна и доста лека служба фурната се предаде психически посред една баница (обърнахме я надолу с главата за да довършим печенето).

В момента я ползваме като кутия за хляб с таймер.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Авг, 2005 7:19 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Ми докога да готвя във фурната на баба :roll: Тя вече е :fire:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Авг, 2005 9:10 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
2 to4ica
Bompani предлагат подобни модели . Иначе аз като купих моята печка беше също без кабел. Дойдоха от сервиза и я вързаха. Мисля че по добре някой специалист отколкото аз да я включа в някой друг контакт :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Авг, 2005 11:01 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Включвай! Може пък да изгори бушона :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 12:08 am Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
marabu написа:
2 to4ica
Bompani предлагат подобни модели . Иначе аз като купих моята печка беше също без кабел. Дойдоха от сервиза и я вързаха. Мисля че по добре някой специалист отколкото аз да я включа в някой друг контакт :roll:

10х, това ще търся. Ако оцелея - чакайте подробности


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 11:30 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Къде сте тръгнали Бомпани-Момпани да пазарувате? Нямаше ли печици българско производство с тези размери? Сигурно още ги правят.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 11:46 am Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Ако с носталгия си спомняш "Раховец", вече ги няма. За други не съм чувала, иначе - с удоволствие


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 12:26 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Точно "Раховец" имах предвид. Наистина ли не ги правят вече? До нас на "Раковска" има едно дюкянче, в което продават разни такива малки ел. уреди, ще взема да проверя, ако искаш.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 12:34 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Точно "Раховец" имах предвид.
Стига, бе. Най-скапаната турска печка е по-добра от българските си аналози. Казвам го като човек сменил около 20 котлона и поне още толкова ключове на печки като мечта, раховец и всякакви подобни. За количествата ток, които гълтат, просто ще отмина с мълчание - сметките за ток говорят достатъчно за това.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 12:49 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ами тогава - не знам какъв съвет да дадем на Антоновица. Освен да я пратим да куцука из Техномаркет и другите подобни магазини.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 1:09 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Що така говориш? Аз готварската си кариера съм я почнала на Раховец. Но вярно, като напредне човек във възрастта, чуждото си е чуждо...


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 1:11 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
Точно "Раховец" имах предвид. Наистина ли не ги правят вече? До нас на "Раковска" има едно дюкянче, в което продават разни такива малки ел. уреди, ще взема да проверя, ако искаш.

Това да не е дюкянчето близо до завоя?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 1:13 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Точно това дюкянче имам предвид.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2005 1:19 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
Точно това дюкянче имам предвид.
Значи и комшии излязохме :lol:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 43 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB