Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:51 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 30 Май, 2008 12:12 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
...за уред или приспособление, с което може да се режат много ситни кубчета, например краставица за таратор?
Или морков, примерно.
При огромното количество кулинарен "хардуер", точно такова устройство нямам и бих искал да имам.
Затова и си режа краставица на ситно с ножчето и досега.
Когато искам да си нарежа на ивички нещо е лесно - рендето "Бьорнер", но на кубчета?


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Май, 2008 8:41 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Аз режа на Бьорнер на тънки ивици и после д ножа на дребни кубчета. Става страхонта снежанка така. Също и таратор. Иначе съм търсил но не съм намерил такъв уред. Сигурно има но професионален и за космическа сума.

Намери ето тези но са професионални
Цък
Цък
А като се замисля съседа който е живял доста време в USA ми разправяше за домашен робот дето можел да прави кубчета и работи на принципа на тази втората машина през телове минава за да стане на жулиени а после диск нарязва аз теловете, но не ми се струваше много логично заради това че теловете няма да може да режат много а и какво ше прибутва.....


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2008 8:11 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Kabal написа:
Аз режа на Бьорнер на тънки ивици и после д ножа на дребни кубчета. Става страхонта снежанка така. Също и таратор. Иначе съм търсил но не съм намерил такъв уред. Сигурно има но професионален и за космическа сума.


:) Благодаря ти за труда, макар че не това ми трябва. Всъщност, поне видях, че има създадени такива уреди, значи може...


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2008 8:30 am Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Всъщност за рязане на кубчета ми дойде следната идея. Рецеш на бьорнера на кръгчета и после с Imageтакава резачка правиш кръгчетата на кубчета. Става и с друг вид но според мен е важно буталото да влиза в ножа иначе е голяма мъка.


Attachments:
687.jpg [19.68 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2008 2:38 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Kabal написа:
Всъщност за рязане на кубчета ми дойде следната идея. Рецеш на бьорнера на кръгчета и после с forum.kulinar.bg/files/687_149.jpgтакава резачка правиш кръгчетата на кубчета. Става и с друг вид но според мен е важно буталото да влиза в ножа иначе е голяма мъка.


:) Чудесно, перфектна идея! Благодаря ти!
Просто трябва да се направи решетка с малки отвори.
С Бьорнера се реже краставицата на шайби, пакетират се на "краставица" с дължина на резачката за картофи и просто се прекарват с буталото през нея. На изхода - перфектни малки кубчета. Буталото може и да не е профилирано, а гладко.
Браво и благодаря!
Това от много време ме тормозеше.
Сега просто е въпрос да се направи. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2008 9:07 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Що си мисля,че и с Бьорнера може да се реже на кубчета?Имаше вариант(с лук),когато го цепваш напречно и при рязане направо получаваш кубчета.Ако нацепиш краставицата по дължина и я закрепиш в държача,при нарязване би трябвало да се получат кубчета.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юни, 2008 2:31 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
дима Т написа:
Що си мисля,че и с Бьорнера може да се реже на кубчета?Имаше вариант(с лук),когато го цепваш напречно и при рязане направо получаваш кубчета.Ако нацепиш краставицата по дължина и я закрепиш в държача,при нарязване би трябвало да се получат кубчета.


Ще стане, ама трябва да я замразя във фризера, иначе като я нацепя на филийки като за таратор, ще се получи нещо като четка за блажна боя, горе-долу със същата гъвкавост, май.
С лука става, защото е на концентрични кръгчета естествено, та само трябва да ги пресечеш.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юни, 2008 8:40 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Взех си онзи ден от TCM тъй наречения dicer защото беше на половин цена 26лв спрямо трези дето ги рекламират по тв. Но винаги има но .... трябва да са нарязани нещата на най тънките възможни кръгчета ако зеленчуците са по твърди, че на дебели кръгчета морков на Boerner-a изкривиха единия от ножовете. Иначе съм доволен от джаджата.
ImageImage Има 2 вида ножове. Големия е 1х1см а малкия е 0.5х0.5см.


Attachments:
dicer.JPG [26.5 KiB]
Not downloaded yet
Dicer1.JPG [30.44 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юни, 2008 9:49 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Kabal написа:
Взех си онзи ден от TCM тъй наречения dicer защото беше на половин цена 26лв спрямо трези дето ги рекламират по тв. Но винаги има но .... трябва да са нарязани нещата на най тънките възможни кръгчета ако зеленчуците са по твърди, че на дебели кръгчета морков на Boerner-a изкривиха единия от ножовете. Иначе съм доволен от джаджата.
[url=http://forum.kulinar.bg/files/dicer_354.jpg[/img][img]http://forum.kulinar.bg/files/dicer1_104.jpg]forum.kulinar.bg/files/dicer_354.jpg[/img][img]http://forum.kulinar.bg/files/dicer1_104.jpg[/url] Има 2 вида ножове. Големия е 1х1см а малкия е 0.5х0.5см.

Благодаря ти за информацията. Аз пък скоро гледах рекламата на новия модел Бьорнер, има приставка, при която със завъртане на 90 градуса се получават ситни кубчета, което напълно ме устройва.
Преди имаше такава приставка, за рязане на къдрави пластинки картофи, вероятно новата е на подобен принцип, но прави кубчета, а не отвори.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юни, 2008 11:25 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Това ли имаш предвид
Image


Attachments:
dicer2.jpg [53.06 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юни, 2008 4:38 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Kabal написа:
Това ли имаш предвид
forum.kulinar.bg/files/dicer2_837.jpg


Не, точно "Бьорнер", днес ходих до магазина и го видях.
За това става дума [url=http:/www.teleshop.bg/detail.php?item=109]Реже на ситни квадратчета, баш като за таратор[/url].
А твоето какво представлява?


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юни, 2008 4:42 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Е това е снимка от брошура на "Boerner"


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB