Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:02 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 01 Мар, 2012 1:28 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Ади написа:
Видях, че има тема за уредите за варене на пара и се сетих, че някой ми беше споменал за уред, който е само за варене на яйца (яйцеварка). Поразгледах какво има онлайн, но общо взето резултатът е или "Изчерпана наличност" или е нещо, което имам чувството, че ще изгърми някой бушон ...
Ще се радвам ако споделите ползвате ли такова нещо и къде да търся компактен уред, тъй като ще е само за това.
Може и да ме разубедите ако няма разлика във времето за сваряване сравнено с класическата тенджерка с вода :)


Здравей!
Аз не искам да те разубеждавам, а само да изясня необходимостта от такъв уред в едно домакинство.
Такъв уред в един дом е необходим единствено, ако се консумират често и много варени яйца.
Тези уреди имат гнезда за поставяне на яйцата, таймер за автоматично изключване при достигане на определена температура, което включва диференцирано варене на: много твърди, твърди, нормални, средни, рохки и много рохки яйца. И всичко това става само със сипването на определено количество вода в уреда, зареждането му с яйца и включването в тока. След определено време получаваш обикновено 6 бр. яйца с желаната от тебе степен на сваряване.
Разбира се, всичко това можеш да го постигнеш и с обикновена тенджерка и малко повече опит и внимание при отмерване на времето.
Затова, основното си остава колко често и колко броя сварени яйца ще ползваш.
Ако ще ползваш по 5-6 яйца ежедневно, такъв уред ще ти върши работа, но ако ползваш по 2-3 варени яйца на 15 дни, спокойно можеш да си спестиш този разход и да се справиш с една най-обикновена тенджерка.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Мар, 2012 2:34 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Към написаното по-горе искам да добавя, че в този уред не могат да се варят яйца за Великден, защото черупките се дупчат предварително, за да не гръмнат.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Мар, 2012 2:30 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Фев, 2007 7:45 pm Нед
Мнения: 9
Location: София
И мен това с дупченето на черупките ме притесни и затова се замислих. Поне за Великден да можех да го ползвам спокойно вероятно бих купила такъв уред, но все повече се убеждавам, че не си заслужава освен (както посочи и gotin) ако не се ползва често.

Официално съм "пас". Благодаря за бързите и конкретни отговори!

Благодаря, че преместихте темата (късно забелязах, че не е била за там, където я публикувах) :oops:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB