Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:31 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 23 Юни, 2005 9:51 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
БЪРБЪН – ЗАПАЗЕНА МАРКА ЧРЕЗ ЗАКОН

През 1964 г. Конгресът на САЩ приема закон за бърбъна и го обявява
за “Национално питие на Америка”. За да бъде признато едно уиски за бърбън,
то трябва:
· Да е произведено в САЩ;
· Сместа за неговото производство да съдържа минимум 51% царевица;
· Да е отлежало поне две години в нови, обгорени дъбови бъчви;
· Да не се филтрира преди да отлежи.

ИСТИНСКИ БЪРБЪН. ИСТИНСКА ИСТОРИЯ.

През 1788 г. един фермер на име Якоб Бийм се заселил сред зелените хълмове на местност, която по-късно била наречена Кентъки. Местността била идеална за производство на качествен алкохол. Водата, която се спускала от скалистите хълмове, била чиста и мека, а полетата край тях давали богата реколта от царевица, ръж и ечемик. Белият дъб – дървото, от което се изработвали бъчви за отлежаване на уиски, за да се превърне в бърбън – също се намирал в изобилие.

Историята на Jim Beam - най-продаваният бърбън в света, започва през 1795 година, когато Джейкъб Бийм продава първото количество бърбън, произведен от него. Четири поколения по-късно, през 1934 година, правнукът на Джейкъб Бийм, легендарният Джеймс Б. Бийм създава компанията The James B. Beam Distilling Co., в Клермонт, щата Кентъки. Днес шесто поколение на фамилията Бийм притежава и контролира марката и уникалния начин на нейното производство.

Великолепният вкус на Джим Бийм се дължи на факта, че и днес той се произвежда от същите висококачествени естествени съставки, със същите усърдни грижи и прецизно отлежаване, използвани от фамилията Бийм още от края на 18 век.

Веднъж попитали Буукър Ноу - внук на Джим Бийм и главен специалист по дестилация, защо все още използва вековната семейна рецепта и традиционното продължително отлежаване вместо съвременните бързи технологии за производство на алкохол. Той отговорил: "Защото така се прави истинският и хубавият бърбън."

Jim Beam White
Истински произход – Jim Beam се произвежда само в щата Кентъки в дестилериите на Джим Бийм.
Истински бърбън – Jim Beam бърбън e натурален продукт, с 40% алкохолно съдържание, дестилиран от царевица /около 70%/, ръж, мая и вода от изворите на Кентъки.
Истински отлежал – отлежава минимум 4 години в нови, обгорени бъчви от бял дъб.
Истински вкус – сладък /от царевицата/ и на опушено /от обгорените бъчви/.
Истински цвят – златист до плътен кехлибар, получен от опушените бъчви.

Jim Beam Black

Истински професионализъм – Jim Beam® Black – първокласен продукт, въведен на пазара от Jim Beam Brands в края на миналия век, бе оценен най-високо сред всички водещи международни марки първокласно уиски от Beverage Tasting Institute (BTI). BTI – една от най-големите независими организации за безпристрастни оценки на напитки, присъди на Jim Beam Black за цялостен вкус и качество най-високият резултат от 96 точки от възможни 100 в две отделни професионални дегустации.
Истински бърбън – за по-специални поводи, с 43% алкохолно съдържание.
Истински произход – Jim Beam Black се дестилира и отлежава само в дестилериите на Джим Бийм в Кентъки, САЩ.
Истински отлежал – 8 години в нови, обгорени бъчви от бял дъб.
Истински вкус – чист и елегантен.
Истински цвят – златен махагон.




Jim Beam Факти:

· В цял свят Jim Beam е синоним на категорията "бърбън".
· Ключова дума в посланията и философията на Джим Бийм - ИСТИНСКИ.
· Джим Бийм е честна и открита марка - всичко е “казано” на етикета.
· След бутилирането на Jim Beam бъчвите се продават на други дестилерии, т.е. в много други марки уиски има част Jim Beam бърбън.
· Единствените съставки на Джим Бийм са зърно, от което около 70% е царевица, вода и мая, както и съставките, които се отделят от обгорените бъчви по време на отлежаването.
· Jim Beam е най-продаваният бърбън в света и е в “Топ 10” на световните алкохолни марки.
· Легендарният любител на бърбън Франк Синатра пиел бърбъна с лед. Той също така обичал да оставя питието си за няколко минути - “да улегне”, преди да го опита.
· Собственост на Джим Бийм е и уникалната The Small Batch Bourbon Collection, която включва изключителните бърбъни Booker`s, Baker`s, Knob Creek и Basil Hayden`s.
· Сензационният ликьор After Shock също е от семейството на Джим Бийм. Вкусовете на канела и цитрус преобърнаха представите за шот в цял свят.

Един обикновен ден в Jim Beam Distilling Co.

. 300 000 кг. смляно зърно.
. 90 000 литра отлежал бърбън за бутилиране.
. 17 000 кашона се бутилират и изпращат за продажба.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2005 10:09 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Айде сега от Джим-а да вадят пари за хубавата реклама ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2005 2:33 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Съжалявам.Ако не трябва да е тук да го махна?


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2005 3:34 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Напротив, Чичо Джим и на мен ми е любим!


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2005 4:28 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Аз пък не го харесвам. Много ми е остър. В другата тема за бърбъна писах, че предпочитам Four Roses, без Guns. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2005 6:37 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
На мен пък ми харесва,но любимо ми е това:

Image

Макар ,че да не е бърбън,според мен на вкус се доближава малко до него. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми

Topic Replies
За бърбъна 1

Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB