Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:25 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 26 Сеп, 2005 9:30 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Който се пристрасти, качва килограмите
Изборът на питие издава желанието на нежния пол

Най-доброто обаче е изобщо да не прекалявате с алкохола. Няма жена, която да не е наясно с рисковете, които крие безразборното пиене след 20-годишна възраст (а защо не и преди това). Но независимо от повтаряните предупреждения броят на жените, обръщащи чашка след чашка, расте непрекъснато. Нека го кажем по-ясно - прекаляването с алкохола влияе зле на външния вид...

Проучванията показват, че продължителното пиене, което надхвърля дневните дози (1 - 2 пъти на ден, но не повече от 7 пъти на седмица) може да ви загрози. Най-лошото е, че качвате килограмите и забравяте за стройната фигура. Алкохолът съдържа много калории, но на всичкото отгоре той стимулира вашия апетит и намалява самоконтрола (сбогом на диетата).

Moжете да целунете за довиждане и меката и нежна кожа. Прекомерното пиене дехидратира тялото и това води до изхвърляне от бъбреците на всякакъв вид телесни течности под формата на урина. В резултат кожата на лицето става все по-суха и по нея лесно се образуват бръчки.

Ако прекалявате, ще имате румено, но нездравословно излъчване. Алкохолът разширява кръвоносните съдове, които са близо до повърхността на кожата, затова вместо здрави червени бузи кожата на лицето ви ще е почервеняла от разрушени вени и капиляри.

Никой няма да иска да ви гледа в очите след пиянска нощ. Влошените кръвоносни съдове ще придават на очите ви възпламенен, уголемен и препълнен с кръв поглед.

Няма да сте първият човек, който, събуждайки се сутрин, е с голяма цицина и не си спомня откъде му се е появила. Пиянските навици ще ви направят тромави.

От друга страна, Ройтерс тези дни цитира британско изследване, което установява, че жените, които пият умерено алкохол, имат по-висока костна минерална плътност. В изследване на 46 двойки близнаци екипът проследил как умереното пиене се отразява на костната минерална плътност и риска от счупване. Близнаците, определяни като пиещи съвсем малко алкохол, се ограничавали до 0,2 алкохолни единици седмично. Тези, които признавали, че пият, консумирали средно 8,0 единици седмично. Една единица алкохол се равнява на малка чаша вино или 250 мл бира. И двете групи обаче били с по-добри показатели от пълните въздържатели. Както се казва, "Прекаленият светец и Богу не е драг".

Източник: в. Стандарт


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Сеп, 2005 2:39 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Хммм. Нещо изпитвам леки подозрения към подобни изследвания, особено цитирани от този вестник. Там трябва да гледаш къде е слънцето, ако ти кажат добро утро.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Сеп, 2005 10:04 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Затова прави като мен, чети избирателно ;) Аз от тази статия разбрах, че ако си пийвам порядъчно костите ми ще са много здрави и изпълнявам :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Сеп, 2005 11:17 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Аз пък изобщо не чета такива статии, а си пия. Ако ще се мре, да е от нещо такова! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Сеп, 2005 2:25 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:но: И мен не ме кефи тази стаия..от друга страна ,костите са много важни все пак,по добре да не даваме пари за Космодиск! :P (малко като вица за ковчега и цигарите.. :) )


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Сеп, 2005 3:06 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Я :shock: , сега разбирам защо не приличам на румена девойка и погледът ми е като на граф от влашките земи, обаче пък костите ми са адски яки и въобще не се чупят... Не схванах обаче как, по дяволите, ще ям, ако се откажа от добрите вина :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Сеп, 2005 4:03 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
Я :shock: , сега разбирам защо не приличам на румена девойка и погледът ми е като на граф от влашките земи, обаче пък костите ми са адски яки и въобще не се чупят... Не схванах обаче как, по дяволите, ще ям, ако се откажа от добрите вина :roll:


Щом като ще гледаш като влах, за какво са ти вино и храна? :mrgreen: Само гледай зъбките да са здрави и винаги добре наточени.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB