Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 04 Юни, 2024 12:10 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Next
Message
Сготвено на: 22 Май, 2009 4:54 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
В ресторанта специално ми обясниха, че е с халуми.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Май, 2009 6:11 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Алеко написа:
В ресторанта специално ми обясниха, че е с халуми.


Алеко, явно има много производители на халуми, даже и наши.

Ние с Миш обсъждаме специално кипърското. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Май, 2009 4:58 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
Ние с Миш обсъждаме специално кипърското. :)


Ми обсъждайте си! Някой да ви е хванал за гръцмуля и да ви пречи? :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Май, 2009 10:55 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Ей направих го това кюнефе. Не знам доколко съм улучила "оригиналния" вкус, но на мен лично много ми хареса. И аз четох, че вариантите са много . Със моцарела, безсолно сирене, кашкавал(това най- често срещах) и т.н. Но имах Халуми и пробвах с него, защото аз обичам сладко и леко солено.Получи се невероятно за мен. Идеята е страхотна, и когато ми свърши кипърското сирене , ще пробвам и всички останали варианти. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Май, 2009 11:24 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Снощи за пръв път от много време хапнахме сьомгени котлети, гарнирани с ориз с чушки, полуготов. В резултат стигнахме до два извода: че тия котлети са толкова огромни, че и един ни стига на двамата; и че оризът е учудващо вкусен за подобен продукт и си става за самостоятелно ядене с добавка на морски дарове.
Оядохме се, демек :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Май, 2009 3:32 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
миш маш написа:
Ей направих го това кюнефе.


Миш, може ли рецептата.

И ние снощи бяхме на риба. Току що уловени един голям лаврак (според мен), на плоча с лимон, зехтин и сол. И една малка ципура.

Image


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Май, 2009 9:39 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Миш, и аз се присъединявам към молбата за кюнефе :plz:

Ипи, много апетитно изглежда вечерята ви! :facelick:

Днес бяха на майсторски клас и там опитах: Дзупа инглезе (прародителят на тирамису-то, по мое скромно мнение много по-вкусен), торта ричолина (с прясна паста), чамбелла романьола (кравайчета с ганаш с балсамико), долче ашутто от Модена (кейк с бадеми, какао и кафе), оризова торта и от толкова много десерти не остана време за заек, печен като прасе.

След това Шефът почерпи за рождения си ден с пица с четири сирена, зелена салата, лазаня със спанак и сирена, запечено филе риба тон и десерт, на който не му записах името (шоколадови бискоти с маскарпоне и пюре от ягоди).
Десерта само опитах, мисля, че няма да мога да хапна сладко до... утре :P


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Май, 2009 10:26 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Аз снощи готвих малка вечеря за тесен, почти семеен кръг, защото имах само едно семейство на гости.
Направих един вариант на табуле с лимец (вид дива пшеница), рулца от многолистно тесто с плънка от доматено-маслинена паста, пилешко филе и моцарела, и друг вид с пушена сьомга и каперси.Имаше и плато с нашенски мезета (сирене, кашкавал, суджук и пастърма), донесени директно от България. За основно ядохме печено, пълнено козле с картофи и за десерт - торта "черна гора", за която нямам заслуга за приготвянето.( Поради липса на време, мъжът ми я достави от магазина.)
Всичко това полято с бяло, червено вино и разни други аперитиви, консумирани почти с мярка, разбира се. :lol:
Мъжът на приятелката ми е професионален готвач - не ме похвали специално, но си изяде всичко, така че смятам, добре да съм се справила (А може и да е бил много гладен :lol: :lol: :lol: )
Основното парти за моят рожден ден ще правя на 27 юни, защото това беше единствената дата, на която успях да събера всички мои приятелки (с половинките им, разбира се). Тогава ще падне голямото готвене, защото съм замислила доста амбицьозно меню - надявам се да се справя, с активната помощ на дъщеря ми и майка ми.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2009 6:39 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Image
Днес пекох пресни картофки на фурна и направих един чийзкейк, вдъхновен от любовта на детето към вишните и горчивия шоколад.

Рецептата за чийзкейка.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юни, 2009 9:39 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Явно не е много актуално в последно време да се готви, но аз все пак да си призная. Вчера телешко варено и магданозени кюфтета. Днес сигурно ще пека чушки пълнени със сирене и яйце. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юни, 2009 10:16 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Актуално си е, Миш, ама явно ни мързи да споделяме.
Ние онзи ден хапнахме телешки гърди с цели картофки в доматен сос на фурна, а снощи любимото пиле с ориз, този път с арборио. Стигнах до извода, че този ориз не е най-добрия за тази манджа, оттук нататък ще си го готвя със зеленчуци.
Image


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юни, 2009 11:12 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Куцо пиле написа:
Ние онзи ден хапнахме телешки гърди с цели картофки в доматен сос на фурна

Ех видя ли, като не споделяме. И аз бях купила много хубави телешки гърди, но не знаех какво да ги направя и затова отидаха на варено. Чак ме хвана яд , че ги хабя за варено- бяха прекрасни. Ще споделиш ли рецептата? Моля. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юни, 2009 11:22 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ама разбира се, ще я сложа във фюжъна. Не е кой знае какво, но много вкусно стана.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юни, 2009 2:10 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Браво на вас!

Пък аз вчера много яко пазарувах, едва се прибрах, а като стана време за готвене, та-дам! Няма с какво!
Набързо спретнак кюфтета от овесени ядки, толкова вкусни станаха, че дори и детето изяде едно и половина. И шопска салата от разкошни краставици и домати. И череши, които също се оказаха много вкусни.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юни, 2009 3:33 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Вече си знам рецептата за утре- пиленеце с оризец. :) Браво Пиле. :)
Добре, че не пускате снимки с по завъртяни работи , че съм мнооого пощелива.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юни, 2009 3:52 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
миш маш написа:
Вече си знам рецептата за утре- пиленце с оризец. :)


Много е заразна тая манджа, ама много! :lol: Вчера заразих една колежка-румънка, българска снаха, която заяви, че българите най-добре правят пиле с ориз. И се е втурнала да търси подходящия ориз...


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юни, 2009 8:48 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Аз пък не спирам да готвя, но нямам секунда време за да пиша. Днес е големия ден - имам 11 възрастни, 3 младежа и 5 деца за вечеря. (Празнувам си рождения ден на патерица). Готвя от онзи ден и в менюто ще има:
Аперитив и предястие - цвеклото на Биски, пикантния катък на Ипа, класическа зелева салата, кьопоолу, моите кюфтенца от тиквички, цикорея с 2 вида чътни от манго, шишчета от чери домати с кантал и порт салю (видове сирена), шопска салата;
Основно - пълнен кастриран петел и камама (марокански солено-садък специалитет с лук, домати и месо на фурна);
Десерт - торта гараш и плодова салата;

Содените питки на Пилето, които ще правя за сефте и козуначен хляб от машината за хляб.

За днес ми остава да приготвя петела, зелевата салата, питките, плодовата салата и да довърша камамата.

Е, това е. Сега ще бягам, че ме чака готвене. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Юни, 2009 5:12 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Ние отдавна не сме яли толкова вкусни зеленчуци и плодове, сега е затрупано със сергии на местни фермери. Даже Ипов пълни пликове със зарзават. Не че е спрял месото :mrgreen: , но през вечер иска пържени чушки, варена или печена царевица, а сега излязоха няколко вида малки крехки патладжани, доматите и краставиците са си постоянно присъствие. И крехки лозови листа.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Юни, 2009 10:15 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
IPA написа:
Ние отдавна не сме яли толкова вкусни зеленчуци и плодове, сега е затрупано със сергии на местни фермери.
Завиждам ви. Тук все още рядко се намира вкусен зарзават.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Юни, 2009 10:01 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
MR.LAZY написа:
IPA написа:
Ние отдавна не сме яли толкова вкусни зеленчуци и плодове, сега е затрупано със сергии на местни фермери.
Завиждам ви. Тук все още рядко се намира вкусен зарзават.

Да бе, ужас. Онзи ден купих тиквички, изпекох ги, забърках ги с мляко, чесън, копър и прочие. И като ги опитах се оказаха пълен боклук, изхвърлихме ги. :(

Тези дни бяхме на малка сьомга на фурна, традиционната салата от домати, краставици и чушки вечер, а пътьом и едно печено пиле без нищо. За компенсация за днес пилешки долни бутчета с ориз. Само че отдавна не съм готвила точно този вариант и съм леко притеснена как точно да го забъркам.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Юни, 2009 10:48 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Каква е тази малка сьомга, бе Мацо?


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Юни, 2009 2:21 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Предполагам, че малка сьомга е противоположното на голяма сьомга.

А ние пък снощи ядохме това.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Юни, 2009 4:49 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
MR.LAZY написа:
IPA написа:
Ние отдавна не сме яли толкова вкусни зеленчуци и плодове, сега е затрупано със сергии на местни фермери.
Завиждам ви. Тук все още рядко се намира вкусен зарзават.


Разпитваме местните за ориентир и гледаме какво правят те. Показаха ни една хлебарница, където правели много хубав хляб, а в определени дни продавали и фермерско халуми, тъй като това по маркетите не ставало.
А в задния двор има още лимони по дръвчетата, необработвани с нищо.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юли, 2009 10:35 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
Предполагам, че малка сьомга е противоположното на голяма сьомга.

А ние пък снощи ядохме това.


Шефе, Алеко е напълно прав, малката сьомга е просто между 1 и 2 кг. МД, установих, че хибридът сьомгова пъстърва ми харесва повече от сьомгата като такава. Явно мелезите и тук са "по-красиви" :) .


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Юли, 2009 2:00 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Снощи хапнахме запеканка от риба и картофи. Този път стана особено пухкава, може би заради по-голямото количество риба.
Image


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 398 мнения ]  Към страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB